Wpis z mikrobloga

Ja piehdole, rynek #praca #ux #ui #webdesign to jakiś obsikany karton w tym kraju. Stawki brutto zaraz będą jak na kasie w lidlu, wszystko na b2b - co poniżej 10k jest śmieszne, na dodatek kombinowanie jak tu ściągnąć dizajnera do biura żeby dorzucić jakies obowiązki i micromanagement. Hr standardowo poziom gowna, piszesz, umawiają rozmowę, wszystko fajnie a potem miesiąc ciszy i brak odpowiedzi. Przypominasz się, nic.

Odrzucają tez z powodu „bo musielibyśmy czekać 3 mc twojego wypowiedzenia” no tak, tylko ze po odmowie aplikacji ogłoszenie nierzadko i tak wisi 2-3mc bo tak przebierają w aplikacjach, czasem mam wrażenie ze nikogo nie chcą i hr udaje ze pracuje. Rekord to ogłoszenie które wisiało ponad rok i chyba dopiero miesiąc temu kogoś znaleźli.

Po kilku latach doświadczenia zastanawiam się jak ludzie którzy zaczynaja, w ogóle dostają sie do pracy w tej branży xd

#zalesie #gownowpis
  • 6
@uwielbiamnalesniki: no dokładnie, chociaż ja myślę że dla regularów i wyżej nie jest tak źle, ale początkujący mają problem. Mnie sporo osób pyta jak znaleźć pierwszą pracę w UX/UI, i też mam problem co im odpowiedzieć i mi ich szkoda trochę.

Najbardziej rozwojową opcją jest praktyka/staż w agencji/software house, ale nawet na taki staż wezmą tylko kogoś kto już coś potrafi bo np. jest pasjonatem i sam coś działał, żeby go
Ja piehdole, rynek #praca #ux #ui #webdesign to jakiś obsikany karton w tym kraju. Stawki brutto zaraz będą jak na kasie w lidlu, wszystko na b2b - co poniżej 10k jest śmieszne, na dodatek kombinowanie jak tu ściągnąć dizajnera do biura żeby dorzucić jakies obowiązki i micromanagement.


@uwielbiamnalesniki: jaki masz przykład tego micromanagementu? Gdzie szukasz pracy że masz takie problemy ze stawkami? Kurde nie czuję Twoich problemów, a sam kilka miesięcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziendobrry: a to już zależy jaki profil agencji, nie mówię o takich typowo reklamowych ani typowo projektowych bo te faktycznie mało co robią z discovery, ale te lepsze już coś tam robią, chociaż masz rację że często mało. No i też nie oszukujemy się, nikt przy pracy gdzie wystarczy wiedza ekspercka nie będzie robił jakiś person czy innych głupot dla juniorów i fanatyków, tylko jeśli już to jakieś wywiady, ilościówki i
jaki masz przykład tego micromanagementu? Gdzie szukasz pracy że masz takie problemy ze stawkami? Kurde nie czuję Twoich problemów, a sam kilka miesięcy temu szukałem i miałem tyle ofert, że mi było głupio odmawiać.


@dziendobrry: Szukam chyba tam gdzie wszyscy, justjoin, nofluff, rocketjobs (mniej) - nawet nie chodzi o problemy ze stawkami bo w spoko warunkach mógłbym się wiele nauczyć, aktualnie robię jako taki generalist więc łapię się wszystkiego ale podoba
@uwielbiamnalesniki: Jakiego masz expa i na jaką stawke polujesz? Są w polsce fajniejsze agencje i software house z wewnętrznymi agencjami do projektu w których nie jesteś generalist tylko masz kokretny zakres wymaganych kompetencji i obowiązków, imo produktowe firmy zza granicy też mają spoko stawki np brainly