#pieniadze #waluty

Da się jeszcze wymienić szylingi i marki? ^^ znalazłem w domu takie piniondze i jestem ciekaw czy da się je sprzedać czy nie bardzo :P
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chemmobile pisze, że to świetna wiadomość, bo słaby rubel to mniejszy wpływ na budżet ze względu na spadające ceny ropy. Natomiast taka polityka jest jednak dość krótkowzroczna – na słabym rublu rośnie inflacja, dług wewnętrzny i odpływa zagraniczny kapitał (który zresztą chcą znacjonalizować). Rosja p--------e o ziemie z nieprawdopodobnym hukiem.
  • Odpowiedz
#historia #waluty #ciekawostki #finanse

Największa w historii hiperinflacja miała miejsce po drugiej wojnie światowej na Węgrzech. W jej szczytowym okresie ówczesna węgierska waluta zwana "Pengő" taniała o 400% dziennie. Najwyższym wyemitowanym banknotem było sto trylionów. Gdy w roku 1946 wymieniano je na forinta kurs wynosił jednego forinta za czterysta kwadryliardów Pengo (400 000 000 000 000 000 000 000 000 000, cztery
r.....o - #historia #waluty #ciekawostki #finanse 

Największa w historii hiperinflac...

źródło: comment_ysY8Z20Nuc33mTng38ay8fQyU2AzENaf.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#waluty właśnie rubel do złotego przebił podwójne dno , pokonał opory kosztuje poniżej 8 groszy , ruskie przestaną przyjeżdżać do Gdańska na zakupy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#firstworldproblems #banki #kredyty #waluty

Och, ach. No tak - podpisaliśmy, że znamy ryzyko walutowe, ale teraz mamy problem i niech Państwo spłaca kredyty za nas. Kij z tymi co wzięli kredyty w PLN i uczciwie płacili wyższe raty, teraz pomożemy tym co przez lata płacili mniej a teraz nagle muszą zapłacić tyle samo co ci, którzy brali w złotówkach.

Podpisałeś ryzyko to cierp, ja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach