W wsumie mam rozbitego #thinkpad T60 i puki nie zbiorę pieniędzy by go wskrzesić pomysł jest by przerobić go na klawiaturę do PC (może z takimi dziwnymi rzeczami jak hub usb czy coś) przez rozkręcenie go wyciągniecie wszytkiego łącznie z potrzaskanym ekranem i włożeniu w miejce płytygłownej kontrolera klawiatury który wyśle po USB do PC dane

pytanie brzmi:

Gdzie polować na gniazdo klawiatury? tak wiecie do 10zł z przesłyłką
https://i.stack.imgur.com/axHJm.jpg
wytrzzeszcz - W wsumie mam rozbitego #thinkpad T60 i puki nie zbiorę pieniędzy by go ...

źródło: comment_ZVWoxwu8oxtJHkiTG2BR1koSi9pVNd1l.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam Debiana Stretch na thinkpadzie x230 i czasami po wyjściu ze stanu uśpienia nie działa touchpad i trackpoint, raz się zdarzyło że nie działał sam trackpoint, może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

#linux #linuks #debian #thinkpad #lenovo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie mirki szukam laptopa na studia informatyczne. Przejrzałem tag @Pustulka i jedyną opcją w budżecie ~1300 wydaje się Thinkpad T530. Jest sporo wersji, o różnych procesorach, głównie i5 oraz i7 (obydwa 2 rdzenie, 4 wątki). Nie mogłem znaleźć również wesji z matrycą FHD, którą polecają na różnych forach. Zastanawiałem się również nad kupnem T430, który w tym budżecie powinien być już bardziej wypasiony.
Wywalę pewnie Windowsa i zainstaluję #linux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: ale ma matrycę hd, której nie wymienisz tak łatwo na full hd, a przynajmniej nie biorąc pod uwagę, że trzeba wymienić: taśmę, klapę matrycy, ramkę, prowadnice, samo lcd + jeszcze kilka drobnych elementów. Wymiana cpu + dokup ramu przy większym polu roboczym jakie daje full hd to lepszy pomysł.
  • Odpowiedz
@TMBRK: to rozejrzyj się za jakimś poleasingowym dell latitude. One przeważnie nie mają grafik dedykowanych, ale integra całkiem nieźle sobie daje radę. Mam i7-2620m, chodzi bez zająknięcia, nawet w modowanego minecrafta idzie popykać (50-60fps na najwyższych ustawieniach)
  • Odpowiedz
@Baero: Ja na twoim miejscu brałbym coś starszego, w stylu Thinkpada z serii 760, albo oryginalnego ThinkPada 600(bez żadnych oznaczeń literowych). Pentium 166/166MMX na spokojnie wystarczy do wszystkich dosówek, a poradzi sobie nawet z Windowsem 98SE i tytułami do roku ~1996 na Windowsa.
  • Odpowiedz
Mam kilka pytań dotyczących thinkpadów. Jaka jest jakość serwisu? Jest porównywalny do jakości serwisów laptopów biznesowych della i hp? Wprowadzili, też serię L i E, i mam pytanie seria L dużo różni się jakościowo od serii T? I seria L też ma serwis w Polsce?
Wołam eksperta @Pustulka
#thinkpad #laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pustulka: a jak kiedyś HP mi serwisowało laptopa to wrócił bez naprawionej usterki i po serwisie dysk nagle zaczął harczeć. więć przysłali mi technika, bo jak usterka ciągle występuje, to ponoć taką procedurę mają. serwisant wymienił co miał wymienić, ale żle laptopa skręcił.
  • Odpowiedz
@cigolce jeśli chodzi o serwis ThinkPadów, to z całego serca polecam EO Networks http://www.serwis.eo.pl
Zglaszałam tam urządzenia wiele razy, zawsze wszystko sprawnie i szybko, w przypadku braku części byłam zawsze informowana o przewidywanym czasie oczekiwania.

@strikingsurface jeśli masz bezpośredni kontakt do serwisu, który naprawiał laptopa, to możesz zgłosić naprawę gwarancyjną bezpośrednio do nich, pomijając infolinię Lenovo. Robiłam tak wiele razy, polecam :)
  • Odpowiedz
A nie ruszałeś przypadkiem power managementu w BIOSie? Polecam setting Balanced, nie tracisz wtedy na wydajności a laptop nie grzeje się jakoś ultramocno.
  • Odpowiedz
Czym może być spowodowane to, że na Ultrabase 3 jak podłącze słuchawki mam szumy i trzaski, gdy niczego nie słucham, a jak podłącze bezpośrednio do laptopa to jest wszystko w porządku?
#thinkpad #kiciochpyta #laptopy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hmm, zastanawiam sie czy do gier lepiej brać thinkpada p71 czy alienware 17, odpowiednio z gpu p3000 i gtx1060. Cenowo w sumie podobnie, p3000 jest troche wolniejsze niz 1060 bo ma nizsze zegary (ale ten sam chipset), ale i tak bardzo wydajne. Reszta jest ~taka sama (16g ramu, i7 7700, jakies ssd+hdd)
W sumie chciałbym pewnie tez uzywac na nim linuxa, wiec ciekawe ktory z nich mialby lepszy support xD
#komputery
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #it #thinkpad #laptopy #szukamlaptopa

Mireczki, niebawem będę musiał rozstać się ze swoim służbowym T430 z uwagi na zmianę pracy. Jednak ten laptop na tyle bardzo mi się spodobał, że chyba kupię sobie swojego prywatnego Thinkpada :) Pytanie teraz - czy do 1000 zł jestem w stanie znaleźć jakiegoś lepszego ThinkPada, czy szukać dość leciwej już T430? Nawet 15", bo będzie wykorzystywany
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Marqq ciężko znaleźć i7 w poniżej 1500 który z tych procków wybrać żeby można było w bezboleśnie zamienić na i7
Dostępne procesory:
Dwurdzeniowy Intel® Pentium B960 Dwurdzeniowy Intel® Pentium B970 Dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3 i3-2350M (2,30 GHz)
Dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3 i3-2370M (2,40 GHz)
Dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3 i3-3110M (2,40 GHz)
Dwurdzeniowy procesor Intel® Core i5 i5-2520M (2,50
  • Odpowiedz
Jest jakaś możliwość ustawienia, aby przycisk power wyłączał laptopa na Windows 7? W systemie mam ustawione, aby się wyłączał, ale jak do naciskam nic się nie dzieje
#thinkpad #windows
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #thinkpad, a zwłaszcza tych starszy modeli (w moim wypadku x220 tablet) unikajcie odnawianych klawiatur na Allegro. To jest tak straszny badziew, że nie idzie z tym wytrzymać miesiąca.
Na początku wyglądało wszystko całkiem nieźle wyłączając kilka bardziej odstających klawiszy, oraz mniejszego Entera niż w oryginalnym modelu. Klawisze są pokryte jakimś badziewiem, które po czasie zaczyna lepić się do palców i schodzić, pozostawiając ohydne przebarwienia i zadrapania. Nie wspominam
denerwujesie - Mireczki z #thinkpad, a zwłaszcza tych starszy modeli (w moim wypadku ...

źródło: comment_EwK1chdzEgfYIpPLRweWgJNX2Mif99xI.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@denerwujesie: To jest właśnie normalny układ klawiatury z długim lewym shiftem i poziomym enterem, a nie kombinacja "w lewy shift nie trafisz w ogóle, ale w enter to nawet jak nie będziesz chciał".
  • Odpowiedz