Wpis z mikrobloga

Odkąd kupiłem ThinkPada X260 to chodziło za mną coś jeszcze. Coś z dotykowym ekranem. No i się skusiłem na X380 z już 8 generacją i5. Dzisiaj przyjechał, no i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Udało mi się dostać sztukę bez żadnych skaz na obudowie, klawiatura, touchpad i palmrest działają idealnie, jedynie na ekranie są "ryski" od klawiszy ale to norma. Pasta już zmieniona, w stresie nie grzeje się powyżej 80 stopni. Najwyżej dochodzi do 77-78. Metalowa obudowa jest bardzo przyjemna, ale okazała się małym mankamentem. Z uwagi na stare budownictwo bez bolców uziemiających czuję lekkie mrowienie przy ładowaniu trzymanego na kolanach laptopa i jednoczesnym dotykaniu metalowej klawiatury innego komputera xD. Ale tak to nawet bateria jest w świetnym stanie: ponad 2 godziny już go męczę, a jeszcze ma 63% i przewidywane 4 godziny pracy (realnie pewnie ze 3). Jedyne co mi na razie nie pasuje to środkowy przycisk nad touchpadem. W X260 w ustawieniach myszy mogłem go przekonfigurować by działał jako środkowy przycisk myszy, tutaj nie mam takiej opcji. Podejrzewam że została usunięta w którejś z nowszych wersji sterowników. Ktoś próbował może to zmieniać?
Ale to co słyszałem o ThinkPadach to jednak prawda. Jak jednego się kupi to zwykle jest to dopiero pierwszy z wielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#laptopy #thinkpad #chwalesie
Tr8025 - Odkąd kupiłem ThinkPada X260 to chodziło za mną coś jeszcze. Coś z dotykowym...

źródło: comment_1672844581XnuHmXGg27xEHgM0Cc1ZQK.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Po używanym lapku spodziewałem się bliżej 3H niż 6H xD. Na nowej baterii to by były inne oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tr8025: jak ktoś ma ustawiony threshold ładowania to bateria się tak szybko nie zużywa.
  • Odpowiedz
@Tr8025: coś takiego znalazłem. Chyba działało na X280. Trzeba wejść w regedit i zmienić wartości
Computer\HKEYCURRENTUSER\Software\Synaptics\SynTPEnh\UltraNavPS2 and change TrackPointMode from 1214 to 2214

For Windows 10 you also need to change the following registry key:

Computer\HKEYCURRENTUSER\Software\Synaptics\SynTP\StickPS2 and change MiddleButtonAction from 0 to 4
  • Odpowiedz
@Baero: Dzięki za wskazówkę, niestety nie było u mnie tych wpisów rejestru. Za to zadziałało zainstalowanie jakiegoś innego, starszego, sterownika do trackpointa i nagle w ustawieniach ELAN Trackpoint pojawiła się opcja zmiany działania przycisku z przewijania na środkowy przycisk myszy. Teraz już mam pełnię szczęścia z tego sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz