Wpis z mikrobloga

rozbieralem starego x240 w celu wymiany klawiatury(wiekszosc klawiszy nie kontaktowala, chyba jakas wilgoc sie dostala z mieszkania ale nic nie bylo wylane). Wyjalem zgodnie z poradnikiem z iFixit mobo, zmienilem klawe. Cyk, proba, swieci sie f1+f4+fn i nic(nie swieci sie przycisk power ale przez 2 sekundy kreci wentylator i robi dziwne beep). Postanowilem lapka jeszcze raz rozebrac i podmienic klawke na stara. Wszystko robione delikatnie, laptop sie nie wlacza w ogole. Zero, null. Podczas podlaczenia zasilania na klapie przy napisie thinpad mruga 3x dioda czerwona i to tyle. Podczas wyjmowania mobo jakies naprezenia i jakas sciezka padla? operacja z pozoru idiotycznie prosta a wyszlo tyle ze mam wrak. Probowalem metod z 60s power, odlaczenia wewnetrznej baterii, wyjecie ramu, odlaczenie baterii biorsu. Kurde, wydaje mi sie ze bylem delikatny ale kto to wie. Ktos ma jakas wiedze na temat thinkpadow i ogolnie mobo?
Najbardziej mnie zastanawia fakt ze przy drugim rozbieraniu bylem jeszcze delikatniejszy, wszystkie przewody podlaczone i nawet nie robi tego beep z 3 diodami z 3 przyciskow. Co jest grane z tym zlomem?
#thinkpad #laptopy #lenovo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BigSW: ciężko rozkminić, bo mogło stać się w sumie wszystko, jeżeli podejrzewasz wilgoć, wyciagnij mobo, wyczyść kadłub dokładnie, odkurz, to samo zrób z mobo; przejedź je izopropanolem; może pomoże; sprawdź też, czy ram dobrze siedzi w slocie, też możesz go umyć; spróbuj odpalić komputer w ogóle bez klawiatury, np. ze stacji dokującej; upewnij się, że wszystko podłączyłeś prawidłowo; może np. wiatrak od radiatora odłączyłeś i cpu nie ma chłodzenia, zabezpieczenie wyłącza
Przed rozebraniem wyłączyłeś wewnętrzną baterię w BIOS? Czy otworzyłeś i dopiero fizycznie odpiąłeś baterię? Pamiętasz sekwencję beep?
@matn__: Przed rozbieraniem wyłączyłem wewnętrzna baterie i potem zabrałem się za rozbieranie. Po 1 skręceniu słyszałem tylko cykniecie, wentylatory kręciły kilka sekund i świeciły się f1 f4 fn i potem proces rozpoczynał się od nowa, cyk i te 3 przyciski. Po zmianie klawiatury na stara po podłączeniu kabla swieci się tylko dioda na klapie w napisie ThinkPad, są 3 mrugnięcia i znika.