Wpis z mikrobloga

Po prawie 3 miesiącach poszukiwań, muszę podzielić się opinią, że kupowanie używanego ThinkPada z serii X to najgorsze #!$%@? z jakim można się zmierzyć.

1. Praktycznie brak modeli z polską klawiaturą ANSI (długi shift, prostokątny enter). Nie wymienisz klawiatury w 30 sekund tak jak w innych seriach, tylko musisz #!$%@?ć całego laptopa żeby się do niej dobrać. Większość egzemplarzy dostępnych na polskich i sąsiednich rynkach jest importowana z Niemiec lub Skandynawii, gdzie klawiatura jest #!$%@? zarówno pod względem znaków (zamienione X/Z, #!$%@? skandynawskie krzaczki zamiast nawiasów) jak i układu. Nawet w UK z jakiegoś powodu stosują ISO.

2. Defekt konstrukcyjny powodujący, że praktycznie wszystkie egzemplarze mają permanentnie odciśniętą klawiaturę na ekranie. Nie mówię tu o lekkich, niewidocznych "duszkach" tak jak w innych seriach, tylko najczęściej są to rysy którymi #!$%@? jest pół ekranu. Nie ogarniam tego w jaki sposób ten problem mają nawet ekrany dotykowe, dla których kontakt z różnymi rzeczami jest przecież normalny. Często o #!$%@? ekranie dowiadujesz się dopiero gdy fizycznie widzisz sprzęt, bo sprzedawca nie raczył o tym wspomnieć w ogłoszeniu, a uchwycenie tego na zdjęciach jest praktycznie niemożliwe.

3. Ogólnie tragiczna jakość - egzemplarze z przepołowioną obudową sprzedawane jako "klasa A-" xD. Wyrobione porty USB, szczelina na pół centymetra na łączeniu palmresta z resztą obudowy bo debile co chwila grzebali w środku. Bardzo często na starcie jest wadliwie działający touchpad, do którego też nie można się bezinwazyjnie dostać. O porysowanych klapach obudowy nawet nie wspominam. Licha specyfikacja. Można zapomnieć nawet o bonusach w stylu torby Lenovo czy opakowania od laptopa.

Może jakoś źle szukam albo mam za duże oczekiwania, no ale do cholery - dowolną inną serię ThinkPad można dostać w praktycznie idealnym, wizualnie nowiutkim stanie po krótkim poszukaniu na internecie i przejechaniu się do najbliższego miasta wojewódzkiego, a tutaj najbliższy egzemplarz który spełnia wymagania jest #!$%@? na drugim końcu Europy.

Ogólnie nie polecam i darujcie sobie serię X, jeżeli nie macie konkretnych wymagań. Nie warto.

#lenovo #thinkpad #laptopy #zalesie #komputery
  • 13
Lol, kilka lat temu miałem rok gdzie przehandlowałem z 15-20 Xów i zasadniczo jaki spec chciałem i stan, to znajdował się bez większego problemu, z fabrycznym pudłem torbami od pierwszego właściciela. Dla siebie brałem jakieś najtańsze z outletów i zasadniczo też były jak nowe. Za to z seriami T były cyrki i kombinacje alpejskie pt. nasi tu byli
@MercedesBenizPolska: No on chce takiego co ktoś kupił, wyjął do zdjęcia i schował na 5 lat żeby klient był zadowolony z polski że nie przepłacił,
Podobnie polacy szukają 25 letnich gruzów z przebiegiem 3 latka.

Na nowy jest za biedny a na używany za cwany
@MercedesBenizPolska: No on chce takiego co ktoś kupił, wyjął do zdjęcia i schował na 5 lat żeby klient był zadowolony z polski że nie przepłacił,


@suqmadiq2ama: sęk w tym, że inne serie można bez żadnego problemu dostać w takim stanie.

Ja chcę po prostu laptopa który nie służył do wbijania gwoździ albo okładania nim żony.