orientujecie się jakie są widełki w usa na testowanie (automaty, python)? dostałem ofertę pracy dla amerykańskiego klienta, mam tylko podać stawkę miesięczną, a nie chcę na tym za bardzo stracić.
#testowanieoprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ulsterboy: Tutaj się pojawia pytanie, czy masz pracować za amerykańską stawkę, czy tylko dla amerykańskiego klienta? Bo skoro chcą kogoś zdalnie, z innej strefy czasowej, to raczej nastawiają się na oszczędności :)
  • Odpowiedz
@ulsterboy: biorąc pod uwagę, że srednia w US jest w okolicach 85k$, to odejmij sobie od tego 20% (zakladam, ze nie biora nikogo od siebie, zeby zaoszczedzic) i wychodzi jakies 21.5k PLN miesiecznie. Stawka dobra, realna, do ogarniecia i w naszej strefie czasowej.
  • Odpowiedz
Hej miraski mam problem. Czy ktoś z was kiedyś stosował dependecy Injection dla integracyjnych testów w Nunicie?
Aktualnie pracuję w bardzo dużej solucji i przyszło mi użyć w klasie testowej metody przyjmującej jakiś tam obiekt typu X. Developerzy deklarują to przy użyciu dependency injection które jest uruchamiane za każdym razem gdy uruchamiana jest cała aplikacja. Ja bym chciał zrobić to samo tyle, że dokonywałoby się to przy każdym uruchomieniu zestawu testowego w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrocznyZiemniak: Wywal konfigurację DI do klasy jakiejś statycznej. Zrób metodę która zwraca cały kontener i normalnie resolve robisz tego czego testujesz. Nie wiem jak z wbudowanym kontenerem to by miało działać, ale z Autofac nie ma problemu.
  • Odpowiedz
W wolnych chwilach w robocie uczę się selenium - pisanie skryptów w java/c# wychodzi mi dobrze(tak mi się wydaje).
Chciałbym napisać testy dla aplikacji webowej która ma około 20podstron - jak powinna wyglądać "struktura" takiego testu? powinnen mieć 20 skryptów - każdy na osobną podstronę? jak taki test powinne wyglądać "fachowo"? znajdę gdzieś w internecie informacje na ten temat?
#testowanieoprogramowania #selenium #java
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co wybrać?
Praca uop, zagraniczne środowisko, 14k brutto czyli gdzieś 10k netto średnio rocznie. W tym wiadomo urlopy, l4, wszystko co jest na uop ale trochę nudna praca i ciężki projekt do automatyzacji ale jak coś to selenium, Java, jmeter i trochę manuali. Czy praca gdzie jest więcej automatyzacji ale raczej głównie testy api przez postmana i czasem trochę selenium i około 11k na umowie zlecenie? Druga sprawa to, ze zaraz nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś może link do repo jakiejś fajnej publicznej apki do której można napisać testy? Może ktoś pisze coś "do szuflady" i ma publiczne repo? Chcę w wolnym czasie trochę pogrzebać w testach kotlin + espresso żeby mieć co pokazać w przyszłości na rozmowach, bo kod z roboty z oczywistych względów odpada.
#android #testowanieoprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po długiej przerwie w rozmowach o pracę, dziś mam kolejną. Stawka wydaje się być mocno poza moimi możliwościami, ale w sumie "dla sportu" i expa z rozmowy chętnie wezmę udział :P

Jak ktoś chce, to może trzymać kciuki :P

#testowanieoprogramowania
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diarrhoea: powodzenia! Ja mialem podobna rozmowę do hamerykanskiego startupu, ładna stawka, płatny urlop, benefity w postaci koszów ze słodyczami, budżety na prywatny sprzęt komputerowy itd. Na technicznej rozmowie okazało się ze szukają developera który tez umie testować i koleś dał zadania na senior developera xD oczywiście w ogłoszeniu ani słowa o wymaganych dev skillach
  • Odpowiedz
@pewnie-kaczka: Spoko. Ale pamiętaj, że jedną z podstawowych zasad w IT jest brak wymyślania koła na nowo.
Rozumiem, że chcesz to robic w ramach nauki.
Jedna rzeczy gdy po drodze rozwiązujesz kilka problemów i uczysz się przy tym faktycznie czegoś nowego.
Co innego jeśli będziesz po drodze próbował na 10 sposobów, które kompletnie nie mają prawa działać. Wtedy bierz gotowe rozwiązanie, przeanalizuj dlaczego i kiedy działa a resztę czasu poświęć
  • Odpowiedz
@ehhhh:
https://www.facebook.com/groups/141683635854223 - największa i najlepsza grupa. Odkąd początkujący poszli do innych grup, jest trochę mniej syfu i raka.

https://www.facebook.com/groups/417833158717454 - grupa dla osób zaczynających. Ostatnio znowu spada jakość i parę razy dziennie wpadają tematy: daj mi pracę, jak zacząć, jaki kurs. Kiedyś wjeżdżało tam sporo fajnych materiałów, informacji o meetupach, stażach itd.

https://www.facebook.com/groups/808752555920542 - grupa z ofertami pracy
  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania
Jak myślicie, teraz jest dobry czas do szukania pracy w IT?

Dobry czas do szukania pracy w IT?

  • Tak 28.4% (25)
  • Nie 15.9% (14)
  • Kliknąć muszę bo się uduszę 25.0% (22)
  • Jest taka sama jak zawsze 30.7% (27)

Oddanych głosów: 88

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TotalDisaster: Termin jest dobry, choć pandemia podniosła poprzeczkę - trzeba troszkę mocniej się przygotować, klienci też wymagają trochę więcej, bo nie mogą sobie pozwolić na większe wtopy.
Ale jak najbardziej warto próbować! :)

Rozmawiałem o tym (i na kilka innych tematów) z kilkunastoma rekruterami - analizę tych rozmów możesz przeczytać w darmowym e-booku, którego można pobrać na szkoleniedlaqa.pl
Myślę, że znajdziesz tam odpowiedź na to i wiele innych kwestii -
  • Odpowiedz
Mirki spod tagu #testowanieoprogramowania - czy możecie polecić jakiś dobry kurs dot. #jenkins? W poprzedniej robocie miałem o tyle fajnie, że jak klepałem automaty do testów, to był DevOps, który potem ogarniał to w CI (i to w innym, bo w TeamCity), a teraz "hehe masz tu ziąą jebnij do Jenkinsa teściki".

Próbowałem zrobić tutka z jenkinsowej dokumentacji, ale niestety nie odpala mi się lokalnie agent i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy nie uważacie, że próg 15k netto na łapę żeby dołączyć do elitarnego grona #programista15k jest zbyt wygórowany? Przecież w przypadku UoP jest to około 23k brutto (bez żadnych KUPów czy innych ulg), czyli ~26k kosztów pracodawcy, doliczając jakieś benefity i urlopy to równowartość jakichś prawie 30k netto na b2b. Przecież taką kasę zarabiają już chyba tylko architekci lub bardzo doświadczeni seniorzy z pracą zdalną z USA/Europy Zachodniej, może jeszcze
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Realistycznie, bez pyerdolenia, jakie mam szanse na znalezenie pracy full zdalnej za 10k w #programowanie #testowanieoprogramowania ? Chcialbym mieszkac sobie gdzies w Wietnamie i pracowac zdalnie czy cos

Wiem, ze duza konkurencja, a jak ktos ma mi placic 10k za to co ja robie z Wietnamu, to czemu nie zatrudnic wietnamczyka ktory zrobi to za 1/3? :D

Do tego setki tysiecy ludzi ktorzy pewnie maja takie same pomysly jak
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alex-fortune: Mimo wszystko, aktualnie trend jest odwrotny i projekty IT wychodzą z Indii.
Co z tego, że masz 4 niższy koszt pracownika, jak Ci co bardziej ogarnięci wyjeżdżają bardzo szybko, więc robi Ci to ktoś na poziomie naszego juniora, ale za to znacznie mniej dokładny, więcej kombinujący niż pracujący i celowo kłamiący?

Kto pracował z Hindusami wie, dlaczego 4 niższy koszt pracownika, może przełożyć się na kilkukrotnie wyższy koszt projektu
  • Odpowiedz
  • 1
@kamilek98PL im więcej piszesz postów i pytań zadajesz tym bliżej jesteśmy odpowiedzi że nie uda ci się pracować w tym zawodzie za 10k.
Tak, w tym zawodzie inteligencja jest potrzebna. Jej brak albo jak piszesz "niezbyt inteligent" może mieć problem z tym aby opanować programowanie w stopniu umożliwiającym pisanie kodu czy automatów.
Zadajesz pytania z cyklu czy osoba z brakiem poczucia rytmu może być dobrym perkusista albo osoba bez koordynacji super
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: Wykonać porządne vulnerability assessment. Po co generować koszty i wykonywać ataki, skoro można po prostu wskazać podatności. No i koniecznie pamiętać o zgodzie właściciela i dowiedzieć się czy ten właściciel chce znać podatności - bo nawet jeśli mu je wytkniesz, a nie uruchomił bug bounty czy innego procesu, to może się to źle skończyć.
  • Odpowiedz
mirki glownie z #it ale nie tylko czyli #programista15k #testowanieoprogramowania i inni duzo zarabiajacy w #biznes

lubie swoja prace, jestem w niej dobry, zarabiam duzo, ale po prostu juz mam dosc (takie #problemypierwszegoswiata)
jak sobie pomysle ze jeszcze 25 lat (#wykopplus40club) to mam jedno wielkie nie w glowie

juz raz kiedys rzucilem dobra prace w Polsce i wyprowadzilem sie zagranice i
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowy_brukselek: zmniejsz obowiazki/stres/ilosc czasu w pracy albo zmien prace na mniej platna ale lzejsza w swoim zawodzie.

Tak zeby isc na 8h, zrobic swoje w 4, poogladac memy itp i wypoczety isc do domu spokojnie o 15. A potem zajmuj sie hobby, uprawianiem czegokolwiek co ci sprawia radosc itp.

Jak zmienisz hobby w prace to skonczy sie tak samo, a jak nie masz finansowo cisnienia to w IT spokojnie mozna
  • Odpowiedz