Mirki może ktoś z was to przechodził - od 3 lat nie przycgodził nikt z Pgnig żeby zrobić odczyt rzeczywisty, teraz zjawiła się osoba i sprawdziła - przez 3 lata miałem odczyt szacunkowy i obecnie mam do zapłaty 4,3 tys zł. Jest to odczyt rzeczywisty i tyle gazu zużyłem, co do tego nie ma sprawy. Ale w umowie jest jasno napisane - faktura co 2 miesiące odczyt co rok. Jak na mój
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@black_mayonnaise: Moim zdaniem reklamuj, po pierwsze z tytułu jak napisałeś sam, nie wywiązania się z umowy. Po drugie niech homologują licznik, samemu sprawdź też datę ostatniej homologacji. No i druga smutniejsza sprawa, że do czasu rozpatrzenia i tak będziesz musiał kwotę uregulować.
  • Odpowiedz
@Polinik: Coś sie czlowieku czepił biednego mirka? Standardem i obowiązkiem jest odczyt rzeczywisty raz w roku, dokonywany przez gazownie. Przynajmniej ja tak mam ,co roku przychodzu rozliczenie i jest bilans odczytow: realny vs szacowany. Gdyby to było zrobione ( a powinno) to nasz mirek nie miałby teraz takiej sytuacji. O to tu sie rozchodzi. Nikt tu nie zaniżał ani nie kombinowal przy odczycie.
  • Odpowiedz
11 marca 2017, Rybarzowice, ul. Graniczna, godz. 3.43 – Dziewięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru budynku. Ekipa pogotowia energetycznego przyjechała po półtorej godziny od zgłoszenia zdarzenia! - W Bielsku-Białej pogotowie energetyczne reaguje zdecydowanie szybciej, ale na terenie powiatu bielskiego mają duże poślizgi. Jest to kolejna akcja gaśnicza, w której strażacy muszą gasić obiekty będące pod napięciem. Trzeba by było to jak najszybciej zmienić, zanim wydarzy się tragedia – podkreślał st.
grishko - 11 marca 2017, Rybarzowice, ul. Graniczna, godz. 3.43 – Dziewięć zastępów s...

źródło: comment_ckgKGfFD7ac6UzIxkmILjVZzPcCsEPt6.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tauron #remontujzwykopem #prad
czy ma ktos z was podejscie do monterow z Taurony we Wroclawiu? Deweloper w dniu oddania mieszkania odłączył prad budowlany a po zlozeniu zielonej karty do Tauronu termin montazu licznikow mam za 2 tygodnie...wiec przez 2 tygodnie od odbioru nic namieszkaniu sie nie da zrobic.
niestety deweloper kompletnie nie ugodowy i nie ma szans na uzyczenie za oplata pradu na budowie. zostaje dogadac
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na wiosnę zeszłego roku Tauron założył w moim bloku nowe liczniki AMIPLUS, niby z możliwością odczytu zużycia przez internet, przeglądania różnych statystyk itp. No więc zarejestrowałem konto i od tamtej pory pojawia się komunikat:

Przepraszamy - brak danych w systemie
Brak danych może być spowodowany aktualizacją danych. Proces może potrwać kilka dni, przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.
W przypadku błędów w działaniu serwisu dołożymy wszelkich starań, aby przywrócić dostęp do danych tak szybko,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seattle: też tak mam, powiedzieli mi, że dopiero jak skończą wymianę wszystkich zaplanowanych liczników to uruchomią ten system- podobno jeszcze w tym roku ;)
  • Odpowiedz
Też tak macie?


@seattle: liczniki są ale mówili że system będzie działał dopiero za jakiś czas. Spółdzielnia wymieniła też liczniki od wody na takie radiowe, że mogą sami sobie pomiary pobierać. Ani razu z tego nie skorzystali i każą przynosić karteczki z odczytami :D
  • Odpowiedz
Może to nie jest dobre miejsce na tego typu pytania ale co myślicie o tej promocji "Rabator" od Taurona?
Mam prąd w Tauronie a gaz w PGNIG i zastanawiam się nad przeniesieniem gazu też do Taurona, ogrzewanie mam gazowe więc opłaty są spore. W sieci mało opinii, a moje obeznanie słabe :/
#tauron #energia #gaz #oplatyzaogrzewanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mirki, odcięli mi prąd w mieszkaniu wczoraj po południu :( Jak się okazało, właściciel, któremu regularnie opłacam rachunki za energię elektryczną zgodnie z licznikiem, nie płacił Tauronowi. Narobiłem dymu i dopiero dziś rano pojawiło się zgłoszenie o ponowne podłączenie prądu. Kontaktowałem się z BOK i okazało się, że powinno zostać ono zrealizowane w ciągu kilkudziesięciu godzin, a co za tym idzie nie ma jakiejkolwiek gwarancji, że będzie to miało miejsce dzisiaj.

Czy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moby22: Mój poprzedni wlasciciel mieszkania regularnie nie placil rachunkow a co za tym idzie mielismy na to patent. Nie jest to do konca legalne ale dziala, znajdz swoja skrzynke z bezpiecznikami na klatce, otworz ją, zazwyczaj nie jest na kluczyk, wystarczy jedynie przekrecic zamek nożem, Twoje bezpieczniki sa wyloczone i jest na nie nalozona blokada stalową linką którą bezproblemu przetniesz dobrymi nożyczkami. Oczywiscie samemu w teori nie mozna tego robic
  • Odpowiedz
#tauron zapłać rachunki karta online żeby mieli błyskawicznie kasę. Oni kasy nie widza, do 5 dni zobaczą. Jak bym wysłał przekazem pocztowym to mógłbym zeskanować potwierdzenie i im wysłać. Ręce opadają:( Poprostu czuje bezsilność. Im większa firma tym głupsza.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tauron będzie wspierał hokej na lodzie?

Ciekawą informację zamieścił portal PolskiKosz.pl. Wynika z niej, że polskie przedsiębiorstwo energetyczne obniży finansowanie polskiej koszykówki kosztem hokeja na lodzie.

Wspomniany wyżej serwis internetowy przekonuje, że dla koszykówki nadchodzą trudne czasy. Po zmianach w zarządzie spółki skarbu państwa zmieni się również struktura wydawania pieniędzy na sport. Wkrótce ma dojść do podpisania umowy z Polską Ligą Koszykówki i Polskim Związkiem Koszykówki, ale nie będzie ona tak korzystna jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: dodatkowo kasa nie jest zła - będzie mniejsze ryzyko upadków finansowych klubów hokejowych jeżeli oczywiście pieniądze będą szły na ligę bo nie wiadomo czy ta kasa ma być na ligę czy na reprezentację (ale pewnie liga bo w końcu mają obciąć fundusze lidze koszykówki)

W końcu przydałby się sponsor ligi hokejowej by żyło się lepiej klubom hokejowym.
  • Odpowiedz
mirki z #katowice. przebywał ktoś w hostelu k3 na klimczoka? jadę na #tauron z siostrą i tylko tam udało mi się znaleźć miejsca; trochę późno się za to zabraliśmy. kontakt z właścicielką trochę powolny, ale ostatecznie mogę już zrobić przelew i zaklepać miejsce. jakieś opinie?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski,
Powiedzcie mi, bo nie wiem, jak Tauron wylicza sobie termin do zapłaty za prąd?
Mam oczywiście prognozę na pół roku i co prognozę zmieniają mi datę zapłaty, najpierw miałam zapłacić do 20go, później do 15go, później do 8go a teraz do 2go każdego mca. Moja babcia mieszka w tym samym bloku, liczniki miała spisywane w ten sam dzień i ona zawsze ma zapłacić do 15-16go każdego mca, a mi co prognozę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach