Takie pytanie. Mam w planach zaszyfrować sobie kompa VeraCryptem, ale nurtuje mnie jedno. Mam dysk ssd z windą i 2 dyski dodatkowe. Będe musiał szyfrować każdy z osobna czy wszystko za jednym zamachem mogę?
Jeśli osobno to jak bedzie wyglądał potem dostęp do kolejnych dysków? Wchodząc na np dysk D będe proszony znowu o hasło?

#szyfrowanie #csiwykop #pytanie #pytaniedoeksperta #windows
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest w końcu z tym truecryptem? Warto jeszcze szyfrować nim dyski czy tylko bitlocker? Jedni piszą, żeby nie używać już truecrypta, a inni, że nadal jest bezpieczny. Czy bitlocker umożliwia coś takiego jak truecrypt, że przy startowaniu systemu wpisuje się hasło i potem można o nim zapomnieć?
#truecrypt #bitlocker #szyfrowanie #windows #pytanie #informatyka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy włączenie hasła głównego w Firefoxie (Bezpieczeństwo-Hasła) sprawia, że plik z loginami i hasłami staje się zaszyfrowany i niemożliwy do złamania? Chcę zintegrować Firefoxa z KeePass'em i zastanawiam się czy mogę polegać na haśle głównym w Firefoxie czy lepszą opcją jest usunięcie bazy haseł z Firefoxa, przerzucenie jej do KeePass'a i logowanie do każdego serwisu z osobna z wykorzystaniem Auto-Type.
#firefox #mozilla #keepass #szyfrowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej
zaczynam zabawę z #szyfrowanie (kiedyś miałem to nawet na studiach i mi się podobało ale to było dawno...) i mam pytania na początek odnośnie #diskcryptor :
- obie partycje są montowane z automatu przy starcie - rozumiem że jeżeli wezmę dysk do znajomego to i tak nie odczyta żadnej partycji bez hasła?
- co daje szyfrowanie dodatkowej zastrzeżonej (boot) partycji?
- czy ew. "dyskiem ratunkowym" jest stworzenie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szyfrowanie - kto ma ochotę potestować z kimś szyfrowanie asymetryczne dla bezpiecznej komunikacji?

Mój klucz publiczny którego używam na #jabber / xmpp (na adresie rfree@dukgo.com) to jest klucz:
ACE9221E 960E287E 88C146A2 D59FAB67 F2844784

A klucz #gpg / #pgp to na przykład:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest moc mireczki. Tak kończy się everybody gone to rapture. Musimy to złamać przed redditem. Co udało mi się ustalić.

Jeżeli wsłuchasz się w teaser to głos w tle mówi: groups of five numbers.
"Ring a bell? It's obviously something to do with the Lincolnshire Poacher signal." Jaki był ten sygnał?

Kod 1
XsomX - Jest moc mireczki. Tak kończy się everybody gone to rapture. Musimy to złamać...

źródło: comment_OMlNNvhz07oyOx3SK3M60FvSB8I9GzS4.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki kiedyś na wykopie w powiązanych do jakiegoś znaleziska (coś o szyfrach) był filmik wyjaśniający jak dwie strony mogą się komunikować kiedy wiedzą że są podsłuchiwane, w taki sposób aby osoba podsłuchująca nie mogła odczytać wiadomości. Nie pamiętam dokłądnie ale polegało to chyba na tym że obie osoby wybierały jakiąś liczbę, i za pomocą tych dwóch liczb można było odszyfrować wiadomość. Pamiętam że na filmiku na wizualizacji przedstawione liczby od jeden do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trothopefr: @zolomb: Tam jest mowa o funkcji jednokierunkowej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że... taka funkcja nie istnieje. Istnieją tylko funkcje podejrzane o bycie jednokierunkowymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po paru miesiącach nie mogę otworzyć partycji w TC, mowa o tej "głębszej". W systemie nic nie było robione, plik nie był przenoszony, a po wpisaniu hasła wyskakuje błąd, że partycję należy sformatować...

Dopiero teraz zauważyłem, że TC zaleca w 8 i wyżej używać bitlockera(dotychczas na 8.1 używałem normalnie TC), ale za bardzo nie wiem czy w mojej wersji windowsa BitLocker jest wbudowany, bo poprzez klasyczną wyszukiwarkę znaleźć nie mogę.

Jakieś porady?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nirguna: Ostatni rok przespałeś w piwnicy, że nie wiesz o dziwnym zamknięciu TC i że zalecanie bitlockera to jedna wielka ściema i nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi? Nadal używa się v7.1a. Bitlockera nikt normalny nie używa.
  • Odpowiedz
Miry jak to jest z tym #bitlocker
Czy historia notuje przypadki że policja to jakoś obeszła?
Chciał bym przesiąść się na Win10, obecnie mam zaszyfrowany dysk truecryptem i jestem na Win7.
Z tego co wyczytałem w internetach to tc nie bardzo chce działać na nowych windowsach stąd rozważania przesiadki na bitlocker.

#szyfrowanie #bezpieczenstwo #informatyka #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tak__bylo: i tak nie można ufać szyfrowaniu takiej chmury, jak masz coś rzeczywiście wymagającego ochrony to musisz to potraktować sensownym programem - np. gpg.

Duplicity potrafi szyfrować gpg i robić backupy przyrostowe, po prostu jako miejsce docelowe dajesz katalog dropboxa czy czegośtam.
  • Odpowiedz