#pepe #sadpepe
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Czy ktoś tutaj bawi się w #szycie #szydelkowanie i tym podobne? Marzy mi się mała maskotka pepe ładnie zrobiona 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ zdjęcia projektów poproszę w komentarzu
#pepe #sadpepe
#pepe #sadpepe
@MojaPieknaRoslineczko: sama głowa czy całe ciałko?
- 0
@dzoli całość
Mirki, znacie jakąś stronę z której mógłbym ściągnąć sewing pattern dla swetra? Najlepiej jakieś darmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#krawiectwo #szycie #projektowanie #ubrania
#krawiectwo #szycie #projektowanie #ubrania
- 2
@nowa_zielonka: pinterest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak serio to poczekaj do środy na festiwal wykrojów https://strefakrojuiszycia.pl/kategoria-produktu/wykroje/ i tam będziesz mieć :)
a tak serio to poczekaj do środy na festiwal wykrojów https://strefakrojuiszycia.pl/kategoria-produktu/wykroje/ i tam będziesz mieć :)
@nowa_zielonka:
https://papavero.pl/search?catid=60&a_mask[9][2]=2
Płatne (17 zł za pojedynczy wykrój), ale wykroje solidnie przygotowane - bardzo szeroka rozmiarówka, uwzględniająca zarówno wzrost, jak i obwody.
https://papavero.pl/search?catid=60&a_mask[9][2]=2
Płatne (17 zł za pojedynczy wykrój), ale wykroje solidnie przygotowane - bardzo szeroka rozmiarówka, uwzględniająca zarówno wzrost, jak i obwody.
Idę za ciosem. Różne wymiary książek są na rynku, więc dziś do okładki łowickiej dołączyła kaszubska siostra na większy wymiar książki.
Łowicka link: ---> https://www.wykop.pl/wpis/61058213
#ksiazki #chwalipost #szycie #hobby #diy
Łowicka link: ---> https://www.wykop.pl/wpis/61058213
#ksiazki #chwalipost #szycie #hobby #diy
źródło: comment_16342352622MCwAdXq7q0r15JmfWLAtc.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 0
@Marbloro :*(
@Marbloro: Piękne! Odblokowałabyś PW? Mam do Ciebie pytanko o ten otulacz ;)
Obudziłam się z myślą: a może tak odpocząć od szycia ubrania i uszyć sobie okładkę - otulacz na książkę? Gdyby jeszcze tak wpasowała się w zakładkę to już w ogóle byłoby spoko.
No i jest. Od razu lepiej się czyta (⌒(oo)⌒)
#chwalipost #szycie #ksiazki
No i jest. Od razu lepiej się czyta (⌒(oo)⌒)
#chwalipost #szycie #ksiazki
źródło: comment_1634152041M0Q0QTlwuuy1F7btfJ79Ew.jpg
Pobierz@Marbloro: Piękne Mirabelko! Teraz książce nie będzie już zimno.
konto usunięte via iOS
- 0
Czy możliwe jest znaleść punkt haftu komputerowego który przyjmie mi jak przyniose 1szt. odzieży,w tym wypadku kurtke typu amerykańska robocza.
I wyhaftuje mi w jednym kolorze wskazane przezemnie loga/wzorki(prawdopodobnie wzięte PNG z internetu),w idealnym układzie jaki mam na myśli.
Trudno o taką usługe? A jak jest to możliwe to jest taki lokal w #lodz może?
Ew może ktoś z was tutaj sie tym zajmuje?(。◕‿‿◕。)
PS:może ktoś zgadnie
I wyhaftuje mi w jednym kolorze wskazane przezemnie loga/wzorki(prawdopodobnie wzięte PNG z internetu),w idealnym układzie jaki mam na myśli.
Trudno o taką usługe? A jak jest to możliwe to jest taki lokal w #lodz może?
Ew może ktoś z was tutaj sie tym zajmuje?(。◕‿‿◕。)
PS:może ktoś zgadnie
źródło: comment_1633783331R1huGxwvsaVXs3WHArq4Sf.jpg
Pobierz- 2
@fo138: z png to na pewno Ci nie wyhaftują, musisz mieć plik w krzywych, pewnie najlepiej w corelu. No i strzelam że jednej sztuki to się może deczko nie opłacać.
- 3
@fo138: Na allegro się ogłaszają z pojedynczymi haftami więc przypuszczam, że części firm się opłaca - pewnie najlepiej znaleźć taką z okolicy i zadzwonić, zapytać.
- 1
Szukam maszyny do szycia dla mamy na prezent. Chciałbym coś powiedzmy małego i lekkiego na czym można takie domowe roboty wykonać. Mama krawcowa więc sporo umie ale nie ma gdzie trzymać maszyny dużej i ciężkiej.
#maszynadoszycia #szycie #robotkireczne #handmade
#maszynadoszycia #szycie #robotkireczne #handmade
@Gorthin: ta będzie git
źródło: comment_1633165123b78dFtc4m1PfhtwTU6ESNX.jpg
PobierzCzy mógłby ktoś polecić jakąś małą maszynę do szycia dla osoby początkującej?
Chciałbym zakupić różowej kurs krawiecki i jakąś maszynę do treningu ale kompletnie się na tym nie znam :(
#krawiectwo #szycie
Chciałbym zakupić różowej kurs krawiecki i jakąś maszynę do treningu ale kompletnie się na tym nie znam :(
#krawiectwo #szycie
@Francuski_olisadebe:
Jaki budżet na maszynę?
I kurs krawiecki w jakiej formie - w sensie, stacjonarnie?
Jaki budżet na maszynę?
I kurs krawiecki w jakiej formie - w sensie, stacjonarnie?
@Francuski_olisadebe: dołóż i weź tą lepiej, serio <3 a jeżeli nie możesz rozciągnąć budżetu, to weź z Lidla, też jest git.
źródło: comment_1633165613xa2MJsnwnmjukVenqwx40q.jpg
Pobierz- 38
Życzcie mi powodzenia żebym się nie poddała i nie rzuciła tego w p------t (ʘ‿ʘ)
#szycie #slabasilnawola #cierpliwosc
#szycie #slabasilnawola #cierpliwosc
źródło: comment_1632844980vEBUSyC9Jq0suohh7a4cEd.jpg
Pobierz@Marbloro:
Ja ostatnio pasy do hamaka szyłem , jeden 2h. a potem się okazało, że 2 szt można kupić na aliexpress za 20zł i że to szyją roboty szwalnicze a nie ludzie. A
https://www.wykop.pl/wpis/59270605/bushcraft-hamak-diy-bede-szyl-tasmy-do-hamaka-cust/
Ja ostatnio pasy do hamaka szyłem , jeden 2h. a potem się okazało, że 2 szt można kupić na aliexpress za 20zł i że to szyją roboty szwalnicze a nie ludzie. A
https://www.wykop.pl/wpis/59270605/bushcraft-hamak-diy-bede-szyl-tasmy-do-hamaka-cust/
- 2
@BananowyAbazur jak na razie nie robię tego w celu zarobkowym. Przeszłam już przez torby na zakupy z podszewką i bez, jakieś proste kosmetyczki itp... Ale cały czas chodziła za mną myśl żeby uszyć sobie coś, co będę mogła ubrać i nosić z taką malutką dumą ;)
Dziękuję za radę i kto wie co przyniesie przyszłość ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Dziękuję za radę i kto wie co przyniesie przyszłość ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
- 0
Jak fachowo nazywa się ten klips/ogranicznik którym zazwyczaj są zakończone gumki ściągające przy np. kurtce?
#mirabelkopomusz #szycie #krawiectwo
#mirabelkopomusz #szycie #krawiectwo
@istris: dyngs. Albo wichajster jak jesteś z Wielkopolski.
konto usunięte via Android
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@NieObawiajSie: ja też sobie szyję, co w tym przegrywowego?
@Przypadkowy: no to poszukaj zakładów krawieckich gdzie szyje się garnitury na miarę, większość należy do mężczyzn ¯\_(ツ)_/¯
- 10
- 3
#szycie #maszynadoszycia #kiciochpyta
Chciałbym wybrać maszynę do szycia do 1000zł dla różowej.
Zastanawiam się pomiędzy:
Singer 4423HD
Janome Jubilee 60507
Chciałbym wybrać maszynę do szycia do 1000zł dla różowej.
Zastanawiam się pomiędzy:
Singer 4423HD
Janome Jubilee 60507
@amrotek nie wiem ale taktyka zostawiam bo mój mąż też ma kupić mi i młodej maszynę to może się dowiem jaką ( ͡º ͜ʖ͡º)
@amrotek: Absolutnie najważniejszym parametrem jest płynnie regulowana długość i szerokość ściegu. Niektóre maszyny mają to na sztywno ustawione jako oddzielne ściegi, np. "prosty 5 mm" i "prosty 3 mm" - omijać z daleka takie wynalazki. Wygodne jest automatyczne obszywanie dziurki, choć półautomat też daje radę. Reszta to bajery. Bardzo dobrą marką jest Janome, ogólnie chwalona na forach krawieckich i sama na takiej hobbystycznie szyję od lat.
Hej, sądzicie, że istnieje taka usługa krawiecka jak wymiana lub dodawanie puchu w kurtce puchowej? Właśnie piorę swój płaszcz puchowy i obawiam się, że wsad ulegnie przemieszczeniu i kurtka nie odzyska formy. Puch się nie tylko zbije, ale też przemieści ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗi już go nie roztrzepię.
Zastanawiam się, czy pracownia krawiecka dokonałaby wymiany puchu na nowy, czy to bardzo kłopotliwe?
#krawiectwo #modadamska
Zastanawiam się, czy pracownia krawiecka dokonałaby wymiany puchu na nowy, czy to bardzo kłopotliwe?
#krawiectwo #modadamska
@dwieplaze: Jeśli wsad jest dobrze przepikowany, nie powinien się przemieścić. Bezpośrednio po praniu płaszcz będzie płaski niczym flądra, to normalne. Jak podeschnie, pierze zacznie powoli wstawać i trzeba je dobrze roztrzepać. Mam puchową kurtkę, do prania wybieram sobie z reguły możliwie upalny dzień i w trakcie schnięcia wielokrotnie trzepię, łapiąc czasem za górę kurtki, a czasem za dół. Oprócz tego w bardziej opornych "komórkach" rozprowadzam zbyt zbity wsad równomiernie palcami.
wyobrażałam sobie, ze można wejść pod podszewkę, i tam od spodniej strony nacinać komórki i wkladać porcję pierza do każdej.
@dwieplaze: Trudno by to było zaszyć z powrotem tak dobrze, żeby pierze nie wyłaziło, szczególnie podczas kolejnego prania. Moim zdaniem nawet jakby ktoś by się podjął, to trudno powiedzieć, co by z tego wyszło. Z ciekawości poguglałam, ktoś pytał o coś podobnego:
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=19563.0
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Bochen88: Obrotowe zapięcie do torebek? Coś takiego?
źródło: comment_1630521040DHNGw2yplqdk2294w021SR.jpg
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Teraz jest fajna cena dla maszyny do szycia Łucznik 2014 EWA w Carrefour, zastanawiam się czy jest to dobry wybór.
Czy ktoś szyjący tutaj może się wypowiedzieć?
#krawiectwo #szycie #maszynadoszycia #pytanie #handmade #pytaniedoeksperta
Czy ktoś szyjący tutaj może się wypowiedzieć?
#krawiectwo #szycie #maszynadoszycia #pytanie #handmade #pytaniedoeksperta
4
Jak się zszywa grube pasy transportowe

Szycie materiału 40 mm, w powiązanych szycie automatem szwalniczym na skale przemysłową.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 5
#szycie #pluszaki #zabka #plazy #rekodzielo #zwierzaczki #zabawki
Hej Mirki,
Wrzucam tu swoje uszytki. Zostały mi obecnie 4 zabki na stanie, wrzucam gdzie się da bo moja papużka falista ma wizytę i trochę się sram że będą z tym związane większe wydatki niż standardowe leczenie (więc nie bijcie za cebulapost).
Można zaadoptować żabkę za 40 zł, więcej moich prac
Hej Mirki,
Wrzucam tu swoje uszytki. Zostały mi obecnie 4 zabki na stanie, wrzucam gdzie się da bo moja papużka falista ma wizytę i trochę się sram że będą z tym związane większe wydatki niż standardowe leczenie (więc nie bijcie za cebulapost).
Można zaadoptować żabkę za 40 zł, więcej moich prac
źródło: comment_1628598756AQuhvUnbwUe1kNuB7lice6.jpg
Pobierz- 0
- 0
Ktoś wie gdzie kupić ten materiał? Dostawa do polski mnie intererere
#diy #szycie #krawiectwo #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta
#diy #szycie #krawiectwo #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta

- 2
@Rudszy_132:
Link do strony producenta jest w opisie filmu na YT - wystarczy kliknąć.
Na stronie producenta jest informacja o sprzedaży m.in. przez Amazon- wystarczy kliknąć.
Na stronie Amazonu jest informacja, że wysyłają do Polski - wystarczy kliknąć.
Linków ci nie podam, bo lenistwo to rak naszych czasów.
Link do strony producenta jest w opisie filmu na YT - wystarczy kliknąć.
Na stronie producenta jest informacja o sprzedaży m.in. przez Amazon- wystarczy kliknąć.
Na stronie Amazonu jest informacja, że wysyłają do Polski - wystarczy kliknąć.
Linków ci nie podam, bo lenistwo to rak naszych czasów.
- 0
@teh_m: ta już wtedy to znalazłem ale nie było dostępne, a jak było/jest to jedna ocena typu 1/5 więc się zniechęciłem
#szycie
Jaką stopką można naszywać taśmy - tak , żeby prosto było, taśma 6-8mm , szyta podwójnym ściegiem.
Jaką stopką można naszywać taśmy - tak , żeby prosto było, taśma 6-8mm , szyta podwójnym ściegiem.
























#krawiectwo #szycie #modameska #ubierajsiezwykopem