@wielkienieba: znany problem - książka z poprzedniego dnia. Spróbuj ją dodać, wywali błąd że ta książka już nie jest dostępna w gratisie i pojawi się strona z aktualną darmochą.
@duchu0: jak jesteś jednym z tych "nie chcę sobie zaśmiecać skrzynki" to załóż sobie konto w packtpub z adresem w jakimś 10minutemail, guerillamail czy czymś w tym stylu, i nie zawracaj innym gitary bo dla kogoś to więcej roboty
  • Odpowiedz
Potrzebuję chyba małej pomocy. :) Żeby odpocząć od pracy postanowiłem zrobić coś konstruktywnego i nauczyć się programować. Nie zależy mi na tym żeby znaleźć w tym pracę ale kto wie co będzie za rok. Chcę nauczyć się porządnie Swift'a i programowania pod iOS. Może SpriteKit za jakiś czas? :) Nie wiem natomiast jak powinienem zacząć to robić porządnie - najpierw Swift, potem iOS etc? Próbowałem kursów iOS ale mam wrażenie, że próbują
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LordSidious: ja niedawno zacząłem naukę z Hacking with Swift i jestem zadowolony. Zawiera krótkie teoretyczne wprowadzenie, a następnie skupia się na szczegółowym przedstawieniu zbioru projektów, często sugerując modyfikacje, które przeprowadzasz na własną rękę. Projekty w układzie: apka/gra/technika, co 3 rozdziały podsumowanie i challenge. Można spokojnie robić jeden projekt dziennie. Dużym plusem jest też ciągła aktualizacja treści, wraz z wprowadzeniem nowej wersji języka. Jest darmowa także możesz sprawdzić czy Ci się
  • Odpowiedz
#ios #swift #programista

Myślicie, że nauka Swifta ma nadal sens przy takim parciu na aplikacje hybrydowe?

Czy rozróżnienie programista iOS, Android za jakiś czas nadal będzie mieć sens?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jest tu jakiś tester, który przebranżowił się na programistę? Ogólnie sprawa wygląda tak - pracuję w korpo, prawie dyszka do łapy, ze względu na doświadczenie co chwilę dostaję jakieś nowe, ciekawe oferty, ale jednak chciałbym spróbować czegoś nowego.

Myślałem o Pythonie albo o Swifcie. Najbardziej jednak obowiam finansów. Zdążyłem się przyzwyczaić już do tego, że na nic mi nie brakuje i przeskok z 10k do 3k może być problematyczny,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się, że jedyna sensowna opcja, żeby przejść przez to suchą stopą, to robić testy, a jednocześnie zacząć development w Javie np. w proporcjach 1:4 i powoli zmieniać to ratio. Możesz też ruszyć np. z AT i pisać w Selenium w pythonie, ale nie da Ci to takiego zaprawienia jak zwykły enterprise development.
Zamiast spalić za sobą most - wykorzystaj sytuację, że jesteś już w branży, znasz firmę
  • Odpowiedz
Mac late 2014 2.6 8gb ram styknie do nauki swifta ?
Mam na myśli jakieś proste projekty. Nie chce dużo inwestować bo dopiero studbaza a też niewiem jak długo będę w nim siedział.

#swift #macos #macbook
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach