Potrzebuję chyba małej pomocy. :) Żeby odpocząć od pracy postanowiłem zrobić coś konstruktywnego i nauczyć się programować. Nie zależy mi na tym żeby znaleźć w tym pracę ale kto wie co będzie za rok. Chcę nauczyć się porządnie Swift'a i programowania pod iOS. Może SpriteKit za jakiś czas? :) Nie wiem natomiast jak powinienem zacząć to robić porządnie - najpierw Swift, potem iOS etc? Próbowałem kursów iOS ale mam wrażenie, że próbują
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LordSidious: ja niedawno zacząłem naukę z Hacking with Swift i jestem zadowolony. Zawiera krótkie teoretyczne wprowadzenie, a następnie skupia się na szczegółowym przedstawieniu zbioru projektów, często sugerując modyfikacje, które przeprowadzasz na własną rękę. Projekty w układzie: apka/gra/technika, co 3 rozdziały podsumowanie i challenge. Można spokojnie robić jeden projekt dziennie. Dużym plusem jest też ciągła aktualizacja treści, wraz z wprowadzeniem nowej wersji języka. Jest darmowa także możesz sprawdzić czy Ci się
- 3
@sell_your_soul: wołaj jak wydasz :)
@sell_your_soul: powodzenia :) też robiłem ale po kilku dniach z wykopowym API ¯\_(ツ)_/¯
Dzisiaj Mastering Swift 4 - Fourth Edition (September 2017)
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #swift #ios
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #swift #ios
źródło: comment_J4f8jwLtDK0B0a1Hf7xCyW4XJIyxfhYr.jpg
Pobierz@konik_polanowy: dziekuje :)
@MrStealYourGirl Aaa, to to, dziękuję!
3
Czy warto uczyć się jeszcze Objective-C?
Czy warto uczyć się jeszcze Objective-C? Czy wystarczy skupić się na języku Swift?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
#ios #swift #programista
Myślicie, że nauka Swifta ma nadal sens przy takim parciu na aplikacje hybrydowe?
Czy rozróżnienie programista iOS, Android za jakiś czas nadal będzie mieć sens?
Myślicie, że nauka Swifta ma nadal sens przy takim parciu na aplikacje hybrydowe?
Czy rozróżnienie programista iOS, Android za jakiś czas nadal będzie mieć sens?
@penguin: ios ma tak długo sens jak apple ma sens. Czyli raczej długo. Apple nie zamieni swojego sorfware’u na nic innego
@DomowyPaker: chill out man
- 443
- 24
@AurenaZPolski: tak było
- 55
Lepiej zacząć przygodę z programowaniem skupiając się na #android i #java czy iść w #ios #swift ? #programowanie
- 4
@RollingRollslex: android - wiecej ogloszen, ios - mniej ogloszen za to chyba troche lepsze stawki. Sam wybieraj. Aha i jeśli android to chyba już bardziej kotlin niz java
@RollingRollslex: Lepiej iść do łopaty.
#anonimowemirkowyznania
Jest tu jakiś tester, który przebranżowił się na programistę? Ogólnie sprawa wygląda tak - pracuję w korpo, prawie dyszka do łapy, ze względu na doświadczenie co chwilę dostaję jakieś nowe, ciekawe oferty, ale jednak chciałbym spróbować czegoś nowego.
Myślałem o Pythonie albo o Swifcie. Najbardziej jednak obowiam finansów. Zdążyłem się przyzwyczaić już do tego, że na nic mi nie brakuje i przeskok z 10k do 3k może być problematyczny,
Jest tu jakiś tester, który przebranżowił się na programistę? Ogólnie sprawa wygląda tak - pracuję w korpo, prawie dyszka do łapy, ze względu na doświadczenie co chwilę dostaję jakieś nowe, ciekawe oferty, ale jednak chciałbym spróbować czegoś nowego.
Myślałem o Pythonie albo o Swifcie. Najbardziej jednak obowiam finansów. Zdążyłem się przyzwyczaić już do tego, że na nic mi nie brakuje i przeskok z 10k do 3k może być problematyczny,
- 2
Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących
- 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się, że jedyna sensowna opcja, żeby przejść przez to suchą stopą, to robić testy, a jednocześnie zacząć development w Javie np. w proporcjach 1:4 i powoli zmieniać to ratio. Możesz też ruszyć np. z AT i pisać w Selenium w pythonie, ale nie da Ci to takiego zaprawienia jak zwykły enterprise development.
Zamiast spalić za sobą most - wykorzystaj sytuację, że jesteś już w branży, znasz firmę
Zamiast spalić za sobą most - wykorzystaj sytuację, że jesteś już w branży, znasz firmę
9
BZ WBK jako pierwszy w Polsce wprowadza międzynarodowe przelewy w...

BZ WBK jako pierwszy w Polsce uruchomił przelewy międzynarodowe SWIFT gpi.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
- 2
@pathfinder0: @magucio: 2018 nie mój na salon dopiero wjechał :)
- 85
Pozdro dla wiecznych wojenek
źródło: comment_RdTMiUwiBx9bhNMhleGNuvcEqICIWQB7.jpg
Pobierz- 16
@oskar1020: a kto umar ten nie żyje
@ZycieJestNobelon nie, to keczup
- 1
Mirki, moja felga ma oznaczenia:
61/2jx15h2
pytanie, jaką felgę powinienem kupić?
Taka
61/2jx15h2
pytanie, jaką felgę powinienem kupić?
Taka
źródło: comment_vBPo7SE5TaPQ1tPfFW4cBI1odUC0DEHR.jpg
Pobierz- 0
@adnim: Suzuki Swift 2016 1.3
- 0
@kreatynamonohydrant: chyba za duże ET felgi, powinieneś mieć 38 a tutaj jest 45.
konto usunięte via iOS
- 1
@TurtleHerd: kurla ale żeby różowa pierwsza odpisała na temat programowania to jest inne mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Presznik: styknie, robiłem dosyć duży projekt na 2014 i nie było problemu
- 3
@regis_uszatek @kocham_jeze udało mi się dorwać 9miesięcznego z dyskiem 120ssd za 1620zł :)
mirki, jak najlepiej zrobić w aplikacji okienkowej planszę z polami o rozmiarach x na y pól podawanych przez użytkownika w #swift ?
#programowanie
#programowanie
@TurtleHerd: od kiedy piszesz w Swifcie? Collection View? zależy do czego te pola.
@TurtleHerd: tak jak JeaDay pisze CollectionView i później w CollectionViewDataSource metodą zwracasz liczbę pól
Siemka
Potrzebuję podstawowy kurs Swifta, poleciłby ktoś coś za friko lub w niedużej cenie? Nie żadne pisanie apek tylko podstawy żebym wiedział jak sie po nim poruszać.
#it #swift #ios #programowanie
Potrzebuję podstawowy kurs Swifta, poleciłby ktoś coś za friko lub w niedużej cenie? Nie żadne pisanie apek tylko podstawy żebym wiedział jak sie po nim poruszać.
#it #swift #ios #programowanie
- 1

























https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #swift #ios
źródło: comment_UFtD5qn9QHyLpBKGdlYUVKpi5wlOsCUR.jpg
Pobierz@duchu0: jak jesteś jednym z tych "nie chcę sobie zaśmiecać skrzynki" to załóż sobie konto w packtpub z adresem w jakimś 10minutemail, guerillamail czy czymś w tym stylu, i nie zawracaj innym gitary bo dla kogoś to więcej roboty