• 3
@marcus777 mantis X, ale wymaga klamki lub jej repliki. Patent zdasz bez problemu, a trening będziesz robił na własnej broni już po uzsykaniu papierów.
  • Odpowiedz
@marcus777: patent zdajesz chyba wszędzie na bocznym zapłonie. Najczęstszym powodem zrywania strzału jest antycypacja odrzutu - czegoś, co na kalibrze.22 w zasadzie nie występuje. Strzelanie z 9ki jako przygotowanie do samego egzaminu na patent mija się z celem - zacznij ćwiczyć na bocznym zapłonie, problem zniknie. Wróci oczywiście, jak znów zaczniesz pracę z 9tką, ale wtedy będziesz mógł już spokojnie ćwiczyć na własnym sprzęcie.

Jeśli jednak upierasz się na nauce
  • Odpowiedz
@DrFaithless: ewentualnie, jeszcze natnij to nożem głębiej, dorób jakąś opowieść o wyjątkowo dużym [tu wstaw pasujące określenie tego, na co tam polowałeś] cię zaatakował, gonił przez pół lasu i jak już ze śmiercią dyszącą ci w kark, w ostatniej chwili jednym strzałem, panie, prosto między oczy... i opowiadaj przy każdej możliwej okazji, nacięcie pokazując na dowód prawdziwości :D
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Jeśli to wgniotła, a nie wyrwany materiał spróbuj przyłożyć zwilżoną szmatkę z naturalnego włókna, poczekaj chwilę aż drewno wchłonie wilgoć a następnie użyj rozgrzanego dobrze żelazka przez szmatkę. Wgniotła powinna częściowo się wyprostować
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@inshallah: jest nas tylko dwóch, trzeba by poznać opinię kogoś, kto zna środowisko złodziejskie, ale na dzisiejszym wykopie, to raczej na to nie liczę...
  • Odpowiedz
@iamNadia: 15 sekund szukania złom, albo recykling

Pierwszym prezentowanym przez nas etapem produkcji jest tzw. “recykling łusek” (przy produkcji amunicji reelaborowanej).

Każdy produkt przechodzi proces wstępnej selekcji. Już w pierwszej fazie odrzucamy wadliwe łuski. Są to zarówno te, które uległy znaczącej deformacji, jak i te, które w naszej opinii mogą zostać wykluczone później przez zautomatyzowany system selekcji. Na tym etapie na złom trafia znaczna część każdej partii odzyskanych
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mowi: tanio to już było xD

A tak serio, to popatrz po sklepach, na stronach z ogłoszeniami odsprzedaży i weź pod uwagę że przez konflikt na Ukrainie ceny amunicji są wyższe i jest trochę gorsza dostępność niektórych kalibrów, bo standard natowski leci w pierwszej kolejności na wschód.
  • Odpowiedz
Trzeba bylo kupowac 5 lat temu, teraz zaplacisz dwa razy wiecej. P09 bylo ok jak kosztowalo 2k. W obecnej cenie bym sie raczej nie zdecydowal na ponowny zakup. Lepiej dolozyc 4k i kupic shadowke ;)
  • Odpowiedz
@DrFaithless: W sumie nikt ci nie podał odpowiedzi na twoje pytanie, więc pozwolę się z opóźnieniem wypowiedzieć.

Jeśli będzie to wykorzystywane na strzelnicy dla dalekich strzałów to jak najbardziej jest polecany, zwłaszcza że mówisz o strzałach 300+.
Oczywiście można regulować spust ale to i tak moim zdaniem nie jest to samo co przyspiesznik.

Miałem okazję z przyspiesznikiem strzelać na strzelnicy i jest to naprawdę
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Internet powiedział że:

Originally the term Single Set Trigger referred to a trigger that has a normal pull of say 2 to 3 pounds when pulled, but if pushed forward first it "sets" to a few ounces when it is then pulled.

(...)

The whole idea is to have a firearm with a trigger with a pull in the 2 to 3 pound range for normal hunting, and a
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Panie, tu jest Polska, tu sie kupuje to co jest w sklepie, drogo, i jest się wdzięcznym. A nie jakieś zamówienia zagranicznej Tikki ze spustami premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A serio to nie umiem więcej powiedzieć, mało wiem o broni tego typu. Wygląda na to, że Tikka ma jakieś tam opcje co do spustów i trzeba by poczytać, ewentualnie do nich napisać z pytaniami.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Z ofertą Winchestera i Browninga, należy się zapoznawać poprzez strony z dopiskiem "international". Strony z dopiskiem USA są dedykowane na rynek Amerykański i jeśli ktoś to sprowadza do Europy, to tylko na własną rękę, bez przedstawicielstwa.

Najlepiej zrób tak jak pisze @psychiczny_zboczeniec - kup Tikkę. Ma dużą możliwość konfiguracji, nie tak jak niektóre firmy na sztywno. Oczywiście jak chcesz coś niepospolitego, to musisz liczyć się z dłuższym czasem
  • Odpowiedz