Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo #strzelnica #lowiectwo #myslistwo Byczki, byłem postrzelać pierwszy raz ze świezo kupionego sztucera Mauser model 225 kal 7x64 (bron z drugiej ręki, ale stan niemal idealny) i ni uja nie mogłem w nic trafić na 50 i 100 metrów, na jakie odległości są standardowo ustawione otwarte przyrządy celownicze? Chyba, ze jestem taki ujowy, choć z pistoletu czy rewolweru na 25 mam ładne skupienie xd Strzelałem z pozycji siedzącej:p
  • 15
Opcja 1. Ustaw tarcze na 10 metrow I zobacz gdzie znosi. Skoryguj. I tak do skutku.
Opcja 2. Wyjmij zamek. Ułóż broń na stabilnej podtstawce. Np na workach strzeleckich I wyceluj patrzac przez lufe na cel. Nastepnie popatrz przez przyrzady I skoryguj.

Nic szczegolnego sie nie dzieje. Nie chodzi tylko o ciebie czy ustawienie przyrzadow. Gosc mogl uzywac duzo lzejszej/ciezszej amunicji. To juz moze powodowac wystarczajace odchylenia
@DrFaithless: jest jeszcze taki patent do wstępnego ustawienia przyrządów https://www.specshop.pl/product-pol-35155-Vector-Optics-Naboj-laserowy-7-62-x-39-mm-Czerwony-laser-Mosiezny-SCBCR-05.html
ale to można potraktować jako gadżet i się bez tego obejść. O wiele lepiej, szybciej i taniej jest iść na strzelnice gdzie mają imadło do przestrzeliwania broni. Wkładasz w to karabin, tarcza na 10-15 metrów i strzelasz, korygujesz ustawienia i przechodzisz z tarczą na 25, potem 50 i 100. Pół dnia zabawy ale warto, żeby nauczyć się co i jak działa
@Sztag: przystrzeliwania. Przestrzelić to można sobie stopę jak się nie uważa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grool: @grool też używam formy przestrzelić. nie tylko ja zreszta. i co? zastrzelisz nas z tego powodu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
btw, w powiadomieniach kliknąłem ten wpis, a przeniosło mnie na aferę totka.
kolejny wykopowy ficzer. xD
@Sztag: imadło też jest bez sensu, bo zwykle nie jest bardziej solidne niż strzelec - ja tam zawsze przystrzeliwuję z pozycji leżącej (a już całkowicie nie rozumiem sensu lasera). Między innymi dlatego, że szybciej, ale też średni punkt trafienia z imadła i tak jest inny niż z ręki, to po co dwa razy robić tę samą robotę?
@Ranger: nie no wiadomo, oczywiście imadło jest całkowicie bez sensu... dlatego stoi na prawie każdej strzelnicy myśliwskiej. Jeśli trafisz na paździerz to może z ręki rzeczywiście być wygodniej ale miej na uwadze, że o pomoc pyta kolega @DrFaithless, który nie ma doświadczenia w strzelaniu i dla niego pomoc w postaci imadła na początek będzie lepsza niż porada "łeee #!$%@? jesteś i tyle, każdy komandos zeruje na 200 metrów z ręki
@Sztag: to skoro nie chce mu się poświęcić 10 minut na przeczytanie i nauczenie się poprawnego składu, żeby trafiać w tarczę, to, równie dobrze, może oddać ten karabin komuś innemu do przystrzelenia, niczym rasowy myśliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak trafi na gówniane imadło/stojak, to tylko się #!$%@?, że wszystko lata i i się gibie...
@DrFaithless: Ja jak pierwszy raz strzelałem z kałacha na 100m to na 100 możliwych punktów (albo 200 już nie pamiętam czy było to strzałów 10 czy 20) ustrzeliłem całe... 3. ( ͡º ͜ʖ͡º)