Sluchajcie, mialam zaplacone za parking do 11.15 i bilet wlozony na przedniej szybie (w opor widoczny), a wlasnie podchodze do samochodu i za wycieraczka mandat od strazy za brak biletu!!! Na bilecie byla poprawna rejestracja podana... gdzie i w jaki sposob moge wnioskowac o anulowanie kary? Prosze o pomoc:( #warszawa #bilet #kara #strazmiejska
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nuwanda: prościej i szybciej jest przeczytać co jest napisane na tym 'mandacie' :)

@laveta: nie na chmielną?

a wystawiajac dodatkowa oplatę robia zdjęcia, więc przednia szyba powinna być
  • Odpowiedz
@nuwanda: Nie ufał bym komuś kto pisze "najczęstrze". Ustal kilka rzeczy

1. kto wystawił wezwanie: ZDM czy Straż Miejska

2. jaki jest powód wezwania - niewłaściwe posiadanie, brak ważnego
  • Odpowiedz
Juz samo to ze zmienili kwote mandatu zakrawa o w------l, bo widac ze nie zalezy im na prawie tylko zeby nabrac jak najwiecej kasy.


@BaRi: bzdury gadasz... nie zmienili żadnej kwoty mandatu, każde SM jest odrębną jednostką i jedna nie może nakazać (może tylko zasugerować) drugiej ile ma dać mandatu jeśli są widełki określone taryfikatorem.. mandat był za prędkość, tutaj dostał mandat za niewskazanie sprawcy wykroczenia.

Listy z SM z tego
  • Odpowiedz
@Emill: Udzielam na podstawie doświadczenia, a żadnego wezwania do sadu nie dostałem. Potwierdzenia odbioru żadnego listu do podpisu tez nie dostalem
  • Odpowiedz
Mirki co to moze znaczyc? Jesli SM ma jakis dowod w postaci zdjecia, to nie wysylaja od razu mandatu? Dzis dobijali sie do domu kilkukrotnie zeby to zostawic, ojciec odebral i w sumie jestem troche zdziwiony, bo nie kojarze nic a nic zebym cos nabroil na swoim terenie.

#wezwanie #prawo #strazmiejska #kiciochpyta
apaczacz - Mirki co to moze znaczyc? Jesli SM ma jakis dowod w postaci zdjecia, to ni...

źródło: comment_AEhiP7hDexrOcHTmG0XTohIFkGT55S6f.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apaczacz: Na wezwanie nie ma sensu się stawiać. Po pierwsze nie ma takiego obowiązku, a po drugie - żadna przyjemność rozmawiać z chamskim i głupim strażnikiem. Człowiek się zdenerwuje, odpowie co mu się należy i kłopoty gotowe.
  • Odpowiedz
Mirasy - ale akcja: dostałem list od urzędu miejskiego w Toruniu (tzw.: quiz od SM). Najlepsze w tym jest to, że podane w liście dane dotyczą innej osoby i innego samochodu. Zgadają się tylko moje dane na kopercie oraz nazwisko w piśmie. W Toruniu byłem na początku listopada, a mieszkam ponad 200km dalej. Jak myślicie - mogę to olać? I czy (teoretycznie) gdyby jednak sprawa dotyczyła mnie i została przez SM skierowana
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#warszawa

Jakiś czas temu z Próżnej burmistrz Śródmieścia postanowił zrobić deptak, no i zostały postawione znaki o zakazie parkowania, w Wyborczej tydzień temu zwracali uwagę, że #strazmiejska nic z tym nie robi, ktoś tam gdzieś głosił teorię spiskową, że to z powodu II tury wyborów, bo mieszkańcy są przeciwni tym zakazom parkowania i HGW by jeszcze ucierpiała. No i jak się okazuje to była prawda, przed chwilą słyszę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji, że mam kolosa to sprawdzałem sobie testy na pracę w straży miejskiej.

Są one trudne, wymagające, na pewno tylko elita ma szansę się dostać.

Pytania polegały na:

-Ułożeniu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach