Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

NiezlyJestes
- 3

BiednyZaToGlupi
via Wykop- 3
@NiezlyJestes: 59 oceniło xD
megal-figger
via Wykop- 7
@NiezlyJestes: sosna xddd, przeciez to miekkie drewno jest, co najwyzej dla kota do drapania a nie do rąbania siekierą na tym
- 0
Chce zrobić sobie podjazd do garażu który jest aktualnie na jakiś 30 cm wysokości. Nie dla auta a rowerów / ludzi co by nie trzeba kicać przez duży uskok.
Niby od strony zachodniej i niby w większości zadaszony, ale jakiej płyty użyć co by się nie zwichrowała zaraz na słońcu / od wilgoci i wytrzymałą przynajmniej jeden sezon?
#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #pytanie #diy
Niby od strony zachodniej i niby w większości zadaszony, ale jakiej płyty użyć co by się nie zwichrowała zaraz na słońcu / od wilgoci i wytrzymałą przynajmniej jeden sezon?
#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #pytanie #diy
Czy takie wykonanie może się sprawdzić? Jeszcze nie znalazłem dla siebie stolarza, na razie etap planowania.
Konkretnie:
Schowanie wysokiego grzejnika w szafie, a konkretnie to za blendą, w której po całości byłyby zrobione duże otwory wentylacyjne.
Większość powierzchni tej blendy to tak naprawdę byłyby otwory.
Konkretnie:
Schowanie wysokiego grzejnika w szafie, a konkretnie to za blendą, w której po całości byłyby zrobione duże otwory wentylacyjne.
Większość powierzchni tej blendy to tak naprawdę byłyby otwory.
źródło: grzejnik-blenda
Pobierzale skoro taka blenda to mógłbym podkręcić np. o 50% wyżej.
@oficjalne_konto: To już lepiej wręcz zakręć i wyłącz kompletnie ten grzejnik skoro go tak chcesz i tak zamknąć. To jest mieszkanie a nie dom że grzejnik tak przeszkadza i jest niepotrzebny?
@oficjalne_konto: okres grzejnik i zrób szerszą szafe
Hej taka szafa mi siedzi. W komentarzu mój szkic co w środku. Po lewej siedzisko, później sekcja 45 cm góra półki, dwa drążki na ciuchy. Następna sekcja półki wysuwane na buty, półki na rzeczy na górze, później szeroka sekcja 90 cm ( ale z zewnątrz wszystko równo po 45 )
u góry półka, szeroki drązek na kurtki pod kurtkami szuflady na szaliki czapki itd, pod nimi szerokie wysuwane półki na kapcie.
Macie
u góry półka, szeroki drązek na kurtki pod kurtkami szuflady na szaliki czapki itd, pod nimi szerokie wysuwane półki na kapcie.
Macie
źródło: pobrane - 2026-03-03T144939.735
Pobierz@Wontensso zamiast półek na górze możesz podnieść drążki pod sufit dając pantografy i robiąc fronty do podłogi upewnij się, że podłoga jest równa i przemyśl kierunek otwierania drzwi w słupkach 45cm czy prawo lewo czy żeby był dostęp od strony siedziska
@Wontensso: Jak będziesz robił szuflady wewnętrzne, to zwróć uwagę że muszą one wyjechać mijając drzwi, więc albo dystanse zastosować, albo zawiasy z 0 uskokiem.
Wg mnie tego typu fronty lepiej wyglądają z uchwytami, kwestia gustu
To siedzisko wygląda spoko, ale będzie uciążliwe w odkurzaniu
Ładny projekt :)
Wg mnie tego typu fronty lepiej wyglądają z uchwytami, kwestia gustu
To siedzisko wygląda spoko, ale będzie uciążliwe w odkurzaniu
Ładny projekt :)
Siemka, czy do paxa z #ikea pasują jakieś zawiasy blum lub gtv? Kupiłbym coś lepiej pracującego niż ich zawiasy. #stolarstwo #plyciarstwo
Jaka tarcza do ukosnicy do cięcia paneli laminowanych?
#remontujzwykopem #remont #narzedzia #budujzwykopem #stolarstwo #wykanczammieszkanie
#remontujzwykopem #remont #narzedzia #budujzwykopem #stolarstwo #wykanczammieszkanie
Witam drewniane świry - potrzebuję w takiej wnęce na zewnątrz zrobić półki żeby uprzątnąć ten p--------k. Półek będzie ok. 5-6 co 50cm-70cm. Zastanawiam sie czy robić drewniany szkielet z kantówek (wersja1) czy się nie bawić i wwiercic się ze wspornikami - wersja 2. Będzie chyba prościej, ale przydziej. Co sądzicie? Może jakaś 3 wersja?
#stolarstwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
#stolarstwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
źródło: drewno
Pobierz@tomaszek00: Moim zdaniem lepszą opcją jest regał stojący na ziemi. Chcąc zamontować wsporniki porządnie trzeba je mocować na kołkach ramowych do muru przez ocieplenie, po co niszczyć elewację i tworzyć mostki, szczególnie że regał z reguły będzie wytrzymalszy.
@tomaszek00: pamiętaj że masz tu styropian więc jest więcej kombinowania.
Ja bym wstawił jakiś regał / sam go sklecił co by nie dziurawić ściany jak napisał @Iorem_ipsum
A jak Ci się kiedyś znudzi i będziesz chcia…l zmienić przeznaczenie to nie zostaniesz z podziurawioną elewacją
Ja bym wstawił jakiś regał / sam go sklecił co by nie dziurawić ściany jak napisał @Iorem_ipsum
A jak Ci się kiedyś znudzi i będziesz chcia…l zmienić przeznaczenie to nie zostaniesz z podziurawioną elewacją
#ikea #meble #stolarstwo
Bede kupowal blat 180cm. Z jednego brzegu zmywarka, w srodku plyta gazowa na drugim brzegu zlew.
Jak duzy zlew moge zamontowac zeby blat wytrzymal? Trzeba wyciac otwor pod plyte no i obok pod zlew tylko nie wiem jaka szerokosc
Bede kupowal blat 180cm. Z jednego brzegu zmywarka, w srodku plyta gazowa na drugim brzegu zlew.
Jak duzy zlew moge zamontowac zeby blat wytrzymal? Trzeba wyciac otwor pod plyte no i obok pod zlew tylko nie wiem jaka szerokosc
@MercedesBenizPolska: taki, żeby się zmieścił w szafce. Szafka ci stabilizuje blat, żeby się nie złamał
@MercedesBenizPolska: przecież blat opiera się na korpusach szafki to co ma niby wytrzymać?
Siema. Takie biurko dębowe trzasnęliśmy. Jak dobrze pójdzie to będzie można je oglądać gdzieś w internetach podczas wywiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu jeszcze przed szlifowaniem, olejowaniem, dopieszczaniem i dlatego ten dąb taki "blady". Ma być miejsce dla łącznie 3 osób.
Jak się podoba?
W komentarzu zdjęcie zaolejowanego frontu z lamelkami (tak będzie jeszcze czarna sklejka na plecach).
#stolarstwo #biurko #pracbaza #
Tu jeszcze przed szlifowaniem, olejowaniem, dopieszczaniem i dlatego ten dąb taki "blady". Ma być miejsce dla łącznie 3 osób.
Jak się podoba?
W komentarzu zdjęcie zaolejowanego frontu z lamelkami (tak będzie jeszcze czarna sklejka na plecach).
#stolarstwo #biurko #pracbaza #
źródło: asdf
Pobierz- 0
Panowie i Panie,
Potrzebuję szafkę nad WC o szerokości 75 cm, wysokości 80 cm i głębokości ok 20 cm. Jako że jest to niestandardowy wymiar to ofc nigdzie takiej od strzała nie dostane.
Znalazłem jakieś szafki do składania w castoramie - EVA w czarnym macie - dokładnie takiej potrzebuje. Myślicie że da radę obciąć te dwie poziome belki do 75 cm tak, żeby można było tą szafke jakoś normalnie poskładać i zawiesić?
Macie
Potrzebuję szafkę nad WC o szerokości 75 cm, wysokości 80 cm i głębokości ok 20 cm. Jako że jest to niestandardowy wymiar to ofc nigdzie takiej od strzała nie dostane.
Znalazłem jakieś szafki do składania w castoramie - EVA w czarnym macie - dokładnie takiej potrzebuje. Myślicie że da radę obciąć te dwie poziome belki do 75 cm tak, żeby można było tą szafke jakoś normalnie poskładać i zawiesić?
Macie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: nie, dlatego że nie zawsze mam czas na czekanie 2 dni (co najmniej)
1. Czy da się zabudować w jednym słupku zmywarkę, piekarnik i mikrofalówkę?
2. Czy obok słupka z piekarnikiem może być zabudowana lodówka?
#remontujzwykopem #remont #wykonczenia #meble #stolarstwo
2. Czy obok słupka z piekarnikiem może być zabudowana lodówka?
#remontujzwykopem #remont #wykonczenia #meble #stolarstwo
@Catmmando: w tej chwili piekarniki są już tak dobrze izolowane, że w zasadzie nie ma to większego znaczenia (może poza nieco większym zużyciem prądu przez lodówkę). Po za tym jak często będzie używać piekarnika, raz na tydzień? Raz na miesiąc?
Może OP kupi sobie airfryiera i w ogóle nie będzie korzystał z piekarnika? Ja mam od 2 lat i od tego czasu jeszcze ani razu nie używałem piekarnika.
Może OP kupi sobie airfryiera i w ogóle nie będzie korzystał z piekarnika? Ja mam od 2 lat i od tego czasu jeszcze ani razu nie używałem piekarnika.
w jednym
- 1
Drogie Mircy z tagów #stolarstwo i #diy
Mam takie pytanko i dobre rady, na picrel narysowałem bardzo pobieżnie mój pomysł i zastanawiam się czy osoba która nigdy nie budowała sama mebli da radę? Oczywiście robię sobie drobne remonty mam narzędzia no ale w stolarkę prócz składania i naprawiania mebli się nie bawiłem.
A sprawa wygląda tak: Mam przy ścianie piec dwufunkcyjny wewnętrznego spalania, pod nim mam pralkę, po lewej stronie
Mam takie pytanko i dobre rady, na picrel narysowałem bardzo pobieżnie mój pomysł i zastanawiam się czy osoba która nigdy nie budowała sama mebli da radę? Oczywiście robię sobie drobne remonty mam narzędzia no ale w stolarkę prócz składania i naprawiania mebli się nie bawiłem.
A sprawa wygląda tak: Mam przy ścianie piec dwufunkcyjny wewnętrznego spalania, pod nim mam pralkę, po lewej stronie
źródło: IMG_4942
Pobierz@szarley a czy rozważałeś kupić szafkę wisząca i w niej schować ten piec?
- 0
@johny-kowalski: tak ale no nie wyglądało by to najlepiej to raz, dwa że od pieca idą rury po ścianie w dół więc to by nie zasłoniło tego co brzydkie :(
- 191
#stolarstwo #handmade #homemade #kuchnia
Zrobiłem pierwsza w życiu deseczki do krojenia 😊
Niestety z materiał pokazał jakies niedoskonałości ale i tak jestem zadowolony że udało się zrobić bo daje mi to kopa do zrobienia następnych sztuk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrobiłem pierwsza w życiu deseczki do krojenia 😊
Niestety z materiał pokazał jakies niedoskonałości ale i tak jestem zadowolony że udało się zrobić bo daje mi to kopa do zrobienia następnych sztuk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: 1000020870
Pobierz@sergio_morello: po obiedzie można też zagrać w warcaby
@Chrystus: nie lakier tylko olej albo płynna parafina, no chyba że OP jest kozak i sobie deskę bejcą macza xD
- 0
Stolarz chce mi zamontować szafki górne na takie haczyki zamiast listwy tak jak to teraz się robi bo mówi że na listwie tak dobrze nie da się dociągnąć góry szafki do ściany i robi się niewielka szczelina, ile w tym prawdy? Takie haczyki to montowało się pewnie z 50lat temu, co o tym sądzicie
#stolarstwo #meble #diy #majsterkowanie #remontujzwykopem #remont
#stolarstwo #meble #diy #majsterkowanie #remontujzwykopem #remont
źródło: Screenshot 2026-02-15 at 13-09-13 hak rozporowy - Szukaj w Google
Pobierz
źródło: 1000034775
Pobierz@OrzechowyDzem: Ah tak, dębowe zbieracze kurzu.
@OrzechowyDzem: Nie moje klimaty ale widzę, że ubytki uzupełnione, lamele równe więc chyba dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Robił ktoś jakiś ciekawy domek ogrodowy dla dzieci i może polecić jakiś poradnik / projekt / filmik?
Tak sobie zaczynam planować wiosenne projekty i coś bym dla swoich zrobił co by pożytek z ogrodu miały. Nie za wysoki, ale żeby się mogły wspiąć na góre po małej ściance wspinaczkowej / zjechać po zjeżdżalni i na górze jednak baze sobie urządzic ;)
No i jednak na amatorskie możliwości.
#pytanie #kiciochpyta
Tak sobie zaczynam planować wiosenne projekty i coś bym dla swoich zrobił co by pożytek z ogrodu miały. Nie za wysoki, ale żeby się mogły wspiąć na góre po małej ściance wspinaczkowej / zjechać po zjeżdżalni i na górze jednak baze sobie urządzic ;)
No i jednak na amatorskie możliwości.
#pytanie #kiciochpyta
Planuję zabudowę wnękową dla pralki i suszarki, zabudowy nad stelażami WC, naklejenie forniru na kanał wentylacyjny.
Wykonawca doradził żeby nie kleić płytek za tymi zabudowami/okleinami.
Mam więc zostawione surowe ściany od dewelopera: tynk gipsowy.
Czy
Wykonawca doradził żeby nie kleić płytek za tymi zabudowami/okleinami.
Mam więc zostawione surowe ściany od dewelopera: tynk gipsowy.
Czy
- 0
@k4cz: ja celowo nie chcę tam płytek, gdyż zajmą miejsce (zwężą szerokość zabudowy o te minimum 2 centymetry, no i też na głębokość minimum 1 centymetr). Zależy mi na tym. Nie ma opcji zmiany koncepcji, tam musi u mnie koniecznie pójść zabudowa :)
@oficjalne_konto: Naloz gladz, zaliz, zezzlifuj pomaluj. 2 dni roboty i bedziesz mial prosta biala sciane i nie bedzie musial montowac HDF z tylu
Znajomy się odezwał, że potrzebuje do małej pizzerii "stojak na slajsy", w sensie na pizzę sprzedawaną na kawałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powstało coś co wygląda jak stojak na buty xD ale zapewniam, że spokojnie gorące blachy udźwignie i nawet się nie zmęczy. Ten skurczybyk waży ok. 30kg, gdyż jak zawsze u nas jest to drewno dębowe. Fajowo się to robiło, nie powiem.
#stolarstwo #chwalesie
Powstało coś co wygląda jak stojak na buty xD ale zapewniam, że spokojnie gorące blachy udźwignie i nawet się nie zmęczy. Ten skurczybyk waży ok. 30kg, gdyż jak zawsze u nas jest to drewno dębowe. Fajowo się to robiło, nie powiem.
#stolarstwo #chwalesie
źródło: obraz
Pobierz- 2
nikt nie zamówi czegoś taniego tylko od razu parę razy drożej
@PaczeIokinka: roboty tyle samo co przy każdym innym drewnie, materiał trochę droższy oraz szybciej zużywa sprzęt - fakt. Ale to się nie rozleci po miesiącu tyrania w knajpie. A to jest w jakości najważniejsze - trwałość.
@dzieju41: ostrożnie - jest tego wiecej
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Co polecacie jako dodatkowe narzędzie przy pracy ze stolarstwem?
Z urządzeń mam: wkrętarkę, zakrętarkę, szlifierkę mimośrodowa i ukośnicę
Myślałem nad zgłębiarką na szynie Dewalt DWS520KTR, bo mam problem z cięciem desek wzdłuż. Ręcznie, czy to szlifierką czy piłą ręczną (elektryczną) odpada, bo nie mam pewnego chwytu.
Frezarka
Z urządzeń mam: wkrętarkę, zakrętarkę, szlifierkę mimośrodowa i ukośnicę
Myślałem nad zgłębiarką na szynie Dewalt DWS520KTR, bo mam problem z cięciem desek wzdłuż. Ręcznie, czy to szlifierką czy piłą ręczną (elektryczną) odpada, bo nie mam pewnego chwytu.
Frezarka
źródło: image
Pobierz@Vexolax: wyrzynarka do cięcia kształtów i łuków
@Vexolax: jak zwykle "zalezy do czego potrzebujesz" ale ja zaczynalem od pily stolowej, zaglebiarke kupilem po 3 latach dopiero do rozcinania tarcicy
@Darek08 nie ma tu co przeplacac, pracowalem duzo na festoolu w pracy, a dla siebie kupilem parkside i dokupilem tarcze CMT, rozcinam nią tarcice dębową 50mm na raz i sie nie męczy
@Darek08 nie ma tu co przeplacac, pracowalem duzo na festoolu w pracy, a dla siebie kupilem parkside i dokupilem tarcze CMT, rozcinam nią tarcice dębową 50mm na raz i sie nie męczy






















