Współczynnik #zloto – #srebro #surowce #ekonomia #gielda
Stosunek złota do srebra to jeden z benchmarków pozwalający określić, który ze wspomnianych surowców jest aktualnie tani lub drogi. Innymi słowy, w który opłaca się bardziej zainwestować. Czy jednak ma on sens⁉️ Czytaj dalej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Goci w produkcji biżuterii osiągnęli mistrzostwo?

Archeolog z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie dr Magdalena Natuniewicz-Sekuła od lat bada cmentarzysko we wsi Weklice pod Elblągiem. Jest ono wiązane z pobytem ludności Gotów i Gepidów na ziemiach polskich. Funkcjonowało w I-IV wieku n.e. i jest jednym z najlepiej poznanych cmentarzysk tej ludności w naszym kraju. Archeolodzy odkryli tam ok. 600 różnego rodzaju pochówków i znaleźli ponad 3,5 tys. przedmiotów z
ArcheologiaZywa - Czy Goci w produkcji biżuterii osiągnęli mistrzostwo? 

Archeolog...

źródło: comment_15978468083e7WRLAObF5YUpAx7Et5SY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o informacje od profesjonalistów mam 409 gramów sztućców są chyba ze srebra bo piszę na nich "gorham sterling" ile to może być warte i gdzie to najlepiej sprzedać ?
#srebro
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Borsuk xD podał 7 argumentów za spadkami ceny złota oraz srebra.

Argument #1 - Gigantyczna krótka pozycja Commercials na złocie oraz długa na dolarze.

Argument #2 - Trzyletnie ekstrema na pozycjach Commercials na USD, EUR, CHF, JPY.

Argument
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@getin: Tę falę 2:0 wieści nawet moja matka co nie ma pojęcia o giełdzie, więc to już dawno jest w cenie i raczej bez szans na wystąpienie bo koszty ponownego zamknięcia gospodarek byłyby zbyt duże.
  • Odpowiedz
Mam pytanie do #srebro #zloto: co sprawia, że moneta chińska panda, pomimo że ma 30 gramów, jest cenowo na takim samym poziomie, co 1 uncja trojańska? Zarówno się to tyczy monet złotych, jak i srebrnych.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolakAteistaMocnyII: z monetami UK, Australii i Kanady jest ten problem że niezależnie jak pieknie i złodupnie odpicowany jest rewers po drugiej stronie na awersie zawsze czeka babcia Elżbieta XD
  • Odpowiedz
Produkcja srebra w 2019r: 836.5mln uncji.
Ilość srebra w jednym kontrakcie: 5000oz

07.08.2020
Ilość sprzedanych kontraktów futures na comexie: 328,970
Czyli w piątek sprzedali 1644,9 mln papierowego srebra, czyli dwa razy tyle ile wynosi roczna produkcja fizycznego srebra.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KorredY No właśnie nie wiem... Jak kupowałem (po sredniej cenie 82), to liczylem na wzrosty nawet x2,5. Zbliza się x2, więc cholera wie, czy to nie jest teraz napompowane, srebro nie powinno rosnąć z dnia na dzien o kilka dolarów. O złoto się nie martwię, ale martwię się, ze Gold-silver ratio spadnje do starego poziomu.
  • Odpowiedz
@Scaab: w żadnym. Z takich porządnych brokerów IG daje max dźwignie na srebrze 1:75 bodajże ( ale już na złocie 1:150), ale zanim dostaniesz dostęp do pro konta musisz wykazać 0,5mln EUR assetów (gotówka/akcje) + albo doświadczenie (czyli oranie jakiegoś brokera przez powiedzmy rok), albo profesjonalne kwalifikacje. Ogólnie fajnie się klepie na takiej dźwigni ale trzeba mieć jaja ze stali :).
ale jak masz powiedzmy 100-300USD, których ci nie żal
  • Odpowiedz
Czołem Mirasy!

Dawno mnie tu nie było, dlatego też nie wracam z pustymi rękami.

Jak zapewne wiecie, #polandstronk, tym razem w kwestii najwyższego poziomu inflacji w całej UE (przy jednoczesnym miejscu tuż za top10 globalnie), zatem wasze oszczędności na kontach topnieją z dnia na dzień. Do tego stopy procentowe są na śmiesznie niskich poziomach, tak więc kto może ucieka w akcje, obligacje, kruszce czy kryptowaluty.
lukaszewski - Czołem Mirasy!

Dawno mnie tu nie było, dlatego też nie wracam z pust...

źródło: comment_1596732036YiKNc5vWFtmVtT38GO9CB7.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam sie czy to troll/zart czy faktycznie w 2020 idioci sie jeszcze na takie bzdury lapia :D

PS. Tak, ktos ma "algorytm", zrobiony w garazu przez cytryna i gumiaka w hybrydzie pascala i logo komeniusza, ktory zarabia kase bez ograniczen na krypto, futursach na buraki i forexie na trendach bocznych, zwyzkujacych i na podblokowej bukmacherce czy Czesiek sie zaraz w--------i po dwoch jabolach, czterdziestoma konfluencjami energetyczno biokosmonautycznymi i za jedyne 299 +
  • Odpowiedz
ech #gielda ale dziś mamy znowu rajd na #srebro i #zloto

ZSIL od rana +5,5%
AUEUAH +2,32%

i tak się w pełni spokojnie żyje z daleka od banana... pomijając czysto spekulacyjne #xtb za ułamek $ - just 4 fun
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak masz złoto do opchania np 100 gram, to zamiast sprzedawać teraz u dilerów np takim travexie gdzie dostaniesz za nie około 23 k lub mniej, to lepiej wystawić na tym portalu za 24,5 bo sam travex za 25 sprzedaje. Jedyny minus to weryfikacja złota...
  • Odpowiedz