Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@norypS: @Sentox: "Aurora" tego samego autora jest o statku kolonizacyjnym (wielogeneracyjnym). Tylko, że ta książka nie jest dostępna po polsku :( Podobna sytuacja z "Arką" S. Baxtera.
Ale po naszemu jest "Spotkanie z Ramą" A. C. Clarke'a. Tam masz eksplorację opuszczonej kosmicznego statku - kolonii.
W filmach kolonie są np. w "Elysium" albo "Cargo".
Z seriali masz świeżutkie "The Expanse", gdzie skolonizowany jest pas asteroid. Kolonia jest np.
Ale po naszemu jest "Spotkanie z Ramą" A. C. Clarke'a. Tam masz eksplorację opuszczonej kosmicznego statku - kolonii.
W filmach kolonie są np. w "Elysium" albo "Cargo".
Z seriali masz świeżutkie "The Expanse", gdzie skolonizowany jest pas asteroid. Kolonia jest np.
- 1
2
Omer Haciomeroglu – MOSQUITO; Rural Explorer
Pinned onto ProductBoard in Product Category
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mam do was pytanie na temat najnowszej części #starwars
"Czy ten film jest...?"
"Jak wszyscy wiemy "Star Wars" jest kultową marką, a przynajmniej trzy pierwsze epizody.
Jeśli zaś chodzi o te najnowsze w latach 1999 -2005 to cóż mało kto za nimi przepada co dla mnie jest lekko niezrozumiała, ponieważ o ile "Atak Klonów" oraz "Zemsta Szitów" naprawdę zniszczyły renomę, to jednak "Mroczne Widmo" jest idealnym filmem, który wpasowuje się w klimat z
"Czy ten film jest...?"
"Jak wszyscy wiemy "Star Wars" jest kultową marką, a przynajmniej trzy pierwsze epizody.
Jeśli zaś chodzi o te najnowsze w latach 1999 -2005 to cóż mało kto za nimi przepada co dla mnie jest lekko niezrozumiała, ponieważ o ile "Atak Klonów" oraz "Zemsta Szitów" naprawdę zniszczyły renomę, to jednak "Mroczne Widmo" jest idealnym filmem, który wpasowuje się w klimat z
źródło: comment_yEfaVHELvUVW0xj8ikRKMyL9i7uGPbDZ.jpg
PobierzCzy uważacie, że ten film...
- Jest genialny 6.5% (30)
- Jest fajny 43.4% (200)
- Zwykły przeciętniak 19.7% (91)
- Dno 7.4% (34)
- Nie oglądałem/am 23.0% (106)
- 7
#film #scifi #sciencefiction
Zapowiada się ciekawie ;)
https://www.indiegogo.com/projects/code-8-a-film-from-robbie-stephen-amell#/
Zapowiada się ciekawie ;)
https://www.indiegogo.com/projects/code-8-a-film-from-robbie-stephen-amell#/

- 3
@myrmekochoria: ta gra to dla mnie synonim nie wykorzystanego genialnego potencjału
- 0
- 9
41
"Prometeusz" od kuchni. Nie tylko CGI, ale masa efektów staroszkolnych [KULISY]
!["Prometeusz" od kuchni. Nie tylko CGI, ale masa efektów staroszkolnych [KULISY]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_dncAtiCR1Tal6LW8rQe8iu91rcED3VsF,w220h142.jpg)
Można krytykować scenariusz "Prometeusza", jednak nie można odmówić filmowi tego, że wizualnie to jeden z najlepszych filmów SF ostatnich lat, gdzie nie dominuje CGI, lecz jest też wiele staroszkolnych efektów rodem z lat 80.
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Obecne video kompletnie nie pasuje do tego kawałka. Już raczej bym widział jakieś mroczne anime #scifi a najbardziej mi podchodzi animacja która była nie dawno na wypoku o robocie?, ktróry nagle budzi się do życia, z niedowierzaniem ogląda swoje nowe "ciało", po czym wychodzi na otwartą przestrzeń gdzie jest wielu takich jak on i jacyś strażnicy w tle. Za cholerę nie mogę znaleźć.
#muzyka #roboty
#muzyka #roboty

Proszę, polećcie jakąś książkę której fabuła skupia się na jakiejś teorii spiskowej (najlepiej kosmici :P). Coś w stylu Archiwum X. Już od jakiegoś czasu szukam czegoś w tym stylu.
#ksiazki #scifi #ufo #teoriespiskowe
#ksiazki #scifi #ufo #teoriespiskowe
- 4
@fake_name: może nie dokonca podobne do archiwum X :) ale jest sterowanie ludzkością przez kosmitów :)
no i serial jeszcze jest :)
no i serial jeszcze jest :)
źródło: comment_IvArVV5QNfH9pTBS3mGDBkNSi4vKROGJ.jpg
Pobierz@fake_name: Victor Orwellsky "Kod Władzy", Robert Ludlum "Testament Matarese'a" oraz "Pakt Holcrofta".
konto usunięte via iOS
- 0
@drenazodbytu: zostawiam sobie komenta zobacze w domciu. Cyberpunk na propsie
Szybkie pytanko, rok temu poszła fama, że kanał SyFy wyłoży kasę na ekranizację serialu na podstawie "Hyperiona" Dana Simmonsa. Tutaj więcej info:
http://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-serial-oparty-na-ksiazce-sf-hyperion
Czekam z utęsknieniem, bo potencjał jest ogromny. Czy ktoś ma jakąś nową wiedzę na ten temat? Szukałem na polskich i zagramanicznych stronach, ale nigdzie nie znalałem żadnego info..
A tak na marginesie- ktoś oglądał z seriali tej stacji Childhood’s End, The Magicians albo 12 Monkeys? Bo po The expanse
http://naekranie.pl/aktualnosci/bedzie-serial-oparty-na-ksiazce-sf-hyperion
Czekam z utęsknieniem, bo potencjał jest ogromny. Czy ktoś ma jakąś nową wiedzę na ten temat? Szukałem na polskich i zagramanicznych stronach, ale nigdzie nie znalałem żadnego info..
A tak na marginesie- ktoś oglądał z seriali tej stacji Childhood’s End, The Magicians albo 12 Monkeys? Bo po The expanse
- 2
@tomek-jarek: Widziałem "Childhood's End". To miniserial, 3 odcinki z zakończeniem. Da się to oglądać. Poziom oczywiście daleki od "The Expanse", ale jest sprawnie zrealizowane i ja oglądałem z przyjemnością. Opinie innych też są przeważnie pozytywne.
PS: Najlepszym serialem od SyFy i tak jest "Battlestar: Galactica" :)
PS: Najlepszym serialem od SyFy i tak jest "Battlestar: Galactica" :)
- 1
@tomek-jarek: Oglądałam Childhood’s End (takie średnie, ale do obejrzenia) i The Magicians. Te drugie w sumie mnie pozytywnie zaskoczyło- imho jest lepszy od książki (ale też sporo zmienili). Tylko taka uwaga- jeśli chcesz obejrzeć, to nastaw się na masę bohaterów, których raczej nie polubisz ;) 12 monkeys zaczęłam, ale po 2 odc odpuściłam, więc nie oceniam.
- 25
High-Rise (reż. Ben Wheatley, 2016) - 9/10
NIECH ŻYJE DEKADENCJA!
Sci-fi jako gatunek ma to do siebie, że z ogromną łatwością twórcom przychodzą w nim najrozmaitsze alegorie - wszak o wiele łatwiej jest komentować otaczający nasz świat i wytykać wszystkie wady, jeżeli nie trzeba tego robić wprost. Dla dystopijnej jego odmiany najczęstszymi motywami jest moralność i społeczeństwo, oraz ich role w dzisiejszym życiu. Gdy J.G. Ballard w 1975 roku napisał powieść High-Rise, umieścił ją
NIECH ŻYJE DEKADENCJA!
Sci-fi jako gatunek ma to do siebie, że z ogromną łatwością twórcom przychodzą w nim najrozmaitsze alegorie - wszak o wiele łatwiej jest komentować otaczający nasz świat i wytykać wszystkie wady, jeżeli nie trzeba tego robić wprost. Dla dystopijnej jego odmiany najczęstszymi motywami jest moralność i społeczeństwo, oraz ich role w dzisiejszym życiu. Gdy J.G. Ballard w 1975 roku napisał powieść High-Rise, umieścił ją
źródło: comment_K13dkYpOML2iRkkULoLPT4LB4H4dSwsR.jpg
Pobierz@Joz: @hard1:
Jak obejrzałem sekwencje otwierającą to zrobiłem Apex Twin face.jpg
Obejrzałem cały sezon w jeden wieczór. Jako spektakl niskobudżetowy z aktorami którzy nie są na billboardach to absolutny fenomen... to są te elementy które sprawiają że ten serial jako całość traktuję jako małe arcydzieło.
Plus scieżka dzwiękowa która nadaje się na osobny temat.
Plus oglądanie tego serialu na ekranie Samsungowego AMOLEDA powoduje że kolory wręcz strzelają ci
Jak obejrzałem sekwencje otwierającą to zrobiłem Apex Twin face.jpg
Obejrzałem cały sezon w jeden wieczór. Jako spektakl niskobudżetowy z aktorami którzy nie są na billboardach to absolutny fenomen... to są te elementy które sprawiają że ten serial jako całość traktuję jako małe arcydzieło.
Plus scieżka dzwiękowa która nadaje się na osobny temat.
Plus oglądanie tego serialu na ekranie Samsungowego AMOLEDA powoduje że kolory wręcz strzelają ci

@Joz: Cieszę się, że się podobało. Ja na pewno wybiorę się do kina jeszcze raz.
Mircy,
zostały 3 dni do zakończenia akcji wspierania ekranizacji powieści Lema. Nie chcą jak na razie bardzo dużo pieniędzy, mają już 86% czyli jakoś 6000 zł. Myślę, że warto wspierać takie akcje. Zwracam się do Was, bo wiem, że trafię do elity Internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://polakpotrafi.pl/projekt/ekranizacja-jednego-z-opowiadan-stanislawa-lema?utm_source=index
#ksiazki #scifi #film #kochamsf
zostały 3 dni do zakończenia akcji wspierania ekranizacji powieści Lema. Nie chcą jak na razie bardzo dużo pieniędzy, mają już 86% czyli jakoś 6000 zł. Myślę, że warto wspierać takie akcje. Zwracam się do Was, bo wiem, że trafię do elity Internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://polakpotrafi.pl/projekt/ekranizacja-jednego-z-opowiadan-stanislawa-lema?utm_source=index
#ksiazki #scifi #film #kochamsf
ni można było tych wszystkich zdjęć wrzucić w jednego posta? Koniecznie zaspamować cały tag trzeba?



















Tak poza tym, to polecam tę książkę. :)
#ksiazki #ksiazka #sciencefiction #scifi #gorzkiezale #zaleagnieszki #czytajzwykopem