@harvester: Niestety też to zauważyłem kilka razy. Podobnie jest na skrzyżowaniu Legionów/Piłsudskiego, jadąc od Poznańskiej na wprost. Na środkowym pasie jest pełno samochodów, prawy pusto. Już na skrzyżowaniu ludzie, bez patrzenia w lusterko zjeżdżają z lewego pasa na prawy.
  • Odpowiedz
@yorar: Mam te same obserwacje.
W sytuacjach na skrzyżowaniu, które opisujesz nawet jakby patrzyli w lusterko nie mogą tak sobie ściąć zakrętu. Tam są linie ciągłe od razu po zjeździe ze skrzyżowania. Także należy ustawić się od razu na pasie na który się wjechało a nie jechać na wskroś pasów. Dopiero po minięciu linii ciągłej można pas zmienić. Pomijając też fakt, jakby nie było tych linii ciągłych to też tak
  • Odpowiedz
#ruchdrogowy #pytanie #rondo
Mirki pogadajmy o rondach. Wałkowane 100 razy, ale nigdy za wiele ;). Janusz w czerwonym i Janusz w niebieskim jadą rondem. Janusz w niebieskim zaraz będzie skręcał do Castoramy w lewo, więc zajął sobie z ronda od razu lewy pas. Janusz w czerwonym jechał wewnętrznym pasem ronda, więc postanowił zjechać na lewy pas. Przepuściłby niebieskiego Janusza, ale widział, że ten opuszcza teraz rondo
mazaq1 - #ruchdrogowy #pytanie #rondo
Mirki pogadajmy o rondach. Wałkowane 100 razy,...

źródło: comment_kGxvTRzZDns17wqEgsHYAkitBDJakWko.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coraz więcej osób przyjeżdża do uk, będziecie pewnie poruszali się samochodem (czy tam kupicie po drugim miesiącu jakiegoś, lub będziecie zdawać prawko), warto się nauczyć dobrze jeździć na rondach wg prawa.
Ogólną zasadą w uk, jest to by się nie spieszyć i poczekać - nic się nie stanie, jak się rozejrzycie po znakach, czy też będziecie jechali wolniej, niż dozwolona prędkość na drodze. Zwykle ludzie są tu opieszali w wyprzedzaniu (silniki 1.0
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach