#retrofutbol
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Nieładnie
#retrofutbol
#retrofutbol
źródło: comment_BL5UTqHLjeDMB9PwNlC6XfwWux3PoSdY.gif
Pobierz- 3
Zico po kilkudziesięciu minutach walki z Claudio Gentile na Mundialu w 1982.
#retrofutbol #pilkanozna #mundial
#retrofutbol #pilkanozna #mundial
źródło: comment_HCOmiFrdif4cmlgpk0drpM57drofep5V.jpg
Pobierz- 22
1 lutego 1958, pięć dni przed katastrofą lotu British European Airways 609. Duncan Edwards daje autograf po swoim ostatnim ligowym meczu w życiu, zwycięstwie 5:4 z Arsenalem.
#retrofutbol #pilkanozna #united
#retrofutbol #pilkanozna #united
źródło: comment_7c2QwxvKxq13CdOQKg2dwgClYy5nLLTv.jpg
Pobierz- 13

- 3
Brazylijczyk Jair w grudniu 1962. Z powodu burzy śnieżnej nie odbył się wtedy zaplanowany mecz Interu z Padovą w ramach Pucharu Włoch. Przesunięto to go na 9 stycznia. Mediolańczycy niespodziewanie przegrali 1:2 z drugoligowcem i odpadli z rozgrywek.
#retrofutbol #pilkanozna #intermediolan
#retrofutbol #pilkanozna #intermediolan
źródło: comment_WrTUp8KOxbmLgznK2NWa6z7VsTzY9X8U.jpg
Pobierz- 7
#retrofutbol
#pilkanozna
Przypomniał mi się niezły ananas. 40k£ tygodniowo(co w 2001 roku było GIGANTYCZNĄ kasą), 4 lata w klubie i całe...11 występów. Deal życia dla Chelsea.
Kto to taki?
#pilkanozna
Przypomniał mi się niezły ananas. 40k£ tygodniowo(co w 2001 roku było GIGANTYCZNĄ kasą), 4 lata w klubie i całe...11 występów. Deal życia dla Chelsea.
Kto to taki?
źródło: comment_83ghYZKejIckAynOtscoT3FLzLAXu4OA.jpg
Pobierz- 2
@tubbs: Bogarde
@rooger: chcial byc byc na miejscu tej kobiety?
źródło: comment_U5X7xiKe39cYxqZBFKUfWftrAKz1qE1d.jpg
Pobierz- 23

- 2

- 16
Trybuny Stadionu Śląskiego w czasie półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów między Górnikiem Zabrze i Romą.
(
Nie pomoże Cappellinich siedmiu, Górink finał wygra w Wiedniu
Gdy Elbląg na mecz przyjeżdża, to Górnik na finał wyjeżdża
Koniec kariery trenera Herrery
(
źródło: comment_gTd5rmYGvG238yf8Fmk8SmAU9ISC0R3g.jpg
Pobierz- 9
Lubię sobie wyobrażać alternatywne scenariusze w #pilkanozna. Ciekawi mnie, gdzie piłkarsko byłaby Jugosławia, gdyby się nie rozpadła. W 1987 roku zdobyli mistrzostwo świata do lat 20, mimo że nie skorzystali ze wszystkich dostępnych zawodników, i już wtedy zapowiadało się coś wielkiego. Potem Puchar Europy dla Crvenej Zvezdy. Gdyby nie rozpad, w latach 90. mieliby do dyspozycji skład, jakiego od lat 50. nie miał żaden kraj na wschód od Niemiec,
źródło: comment_6S6cFiH9csDCvHB2joN3WjvfGFFDyeqO.jpg
Pobierz- 18
Cały finał Pucharu Zdobywców Pucharów 1969/70 z udziałem Górnika Zabrze, w którego barwach grai wtedy m.in. Lubański, Banaś, Oślizło, Gorgoń, Szołtysik i Kostka. To był chyba najbardziej udany w historii sezon polskich drużyn w europejskich pucharach, bo do półfinału Pucharu Mistrzów doszła też Legia z Deyną, Gadochą, Brychczym, B. Blautem, Żmijewskim. Trzecią siłą w lidze był Ruch Chorzów z Maszczykiem, Bulą i Marxem. Strach pomyśleć, jaką markę by mieli Polacy w Europie,

@Clermont: Strach w tym sensie że może wielu z nich mogło podzielić los obecnych którzy po wyjeżdzie na zachód czesto grzeją ławkę? Ngdy się tego nie dowiemy ale ciekawe jakby to było.
- 2
@Clermont: jakby Polska byla wolnym krajem a nie pod butem komuny i rozwijala sie normalnie to moze mielibysmy kluby organizacyjnie i sportowo tak rozwiniete jak te zachodnie i moze nasi pilkarze nie patrzyli by sie na zachod tak jak widzieli go zza zelaznej kurtyny i chcieli za wszelka cene dac buta,wiesz o co chodzi
to chyba ten sam stadion na którym Ronaldo pyknął dwie brameczki Kahnowi w finale MŚ 2002 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nostalgia #gimbynieznajo #retrofutbol #mecz
#nostalgia #gimbynieznajo #retrofutbol #mecz
- 0
Pamiętacie ten cudowny mecz z euro 2008? - Holandia na tamtym euro w grupie wymiatała, deklasując Francuzów i Włochów a w fazie pucharowej odpadli od razu z Rosją, która wtedy zagrała mecz życia.
#retrofutbol #pilkanozna #mecz #oranje #uefa
#retrofutbol #pilkanozna #mecz #oranje #uefa

@jakub-korzyniewski: Rosjanie się tak wypruli na tym meczu że z Hiszpanią biegały wkłady do koszulek.
- 19
Oto "stadion" który mieści się niedaleko Moskwy. Niektórzy uważają go za jeden z najładniej położonych obiektów tego typu na świecie. Mniej zachwyceni są pewnie ci, którzy muszą gonić za piłką zgodnie z boiskowym "prawem Pascala" (✌ ゚ ∀ ゚)☞
A jakie są wasze ulubione stadiony / orliki / osiedlaki? Oczywiście pytamy o walory estetyczne. Podobno w Toruniu jest bardzo przyjemny orlik :)
#glupiewykopowezabawy #stadiony #
A jakie są wasze ulubione stadiony / orliki / osiedlaki? Oczywiście pytamy o walory estetyczne. Podobno w Toruniu jest bardzo przyjemny orlik :)
#glupiewykopowezabawy #stadiony #
źródło: comment_8yfatdmhUYAng02mjgfulpbINSCafQLK.jpg
Pobierz- 10
Mniej zachwyceni są pewnie ci, którzy muszą gonić za piłką zgodnie z boiskowym "prawem Pascala"
@RetroFutbol:
źródło: comment_OQ13vVTyZuIxOxRkgOoYfenJZVYqV6nY.jpg
Pobierz- 2
- 2
Kilka ciekawych felietonów o piłce z ostatnich dni.
O brazylijskim epizodzie Węgra Béli Guttmanna, znanego głównie ze zdobycia dwóch Pucharów Europy z Benfiką, i jego wpływie na futbol w Kraju Kawy. From Budapest to São Paulo: How Bela Guttman influenced Brazil’s golden generation
O zapomnianej gwieździe mistrzowskiej drużyny Brazylii z 1970 roku. The unspoken genius of Tostão
Słowniczek
O brazylijskim epizodzie Węgra Béli Guttmanna, znanego głównie ze zdobycia dwóch Pucharów Europy z Benfiką, i jego wpływie na futbol w Kraju Kawy. From Budapest to São Paulo: How Bela Guttman influenced Brazil’s golden generation
O zapomnianej gwieździe mistrzowskiej drużyny Brazylii z 1970 roku. The unspoken genius of Tostão
Słowniczek
konto usunięte via Android
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 2
@Max-Man Już w ten weekend powtórzą sukces
- 1
Patent na Real mają
@SunnO: Ciekawe stwierdzenie. Zważywszy, ze od tego czasu bilans ligowy to 4 wygrane Realu, 2 remisy, 5 wygranych Barcelony.
W PK: 2 Real, 3 remis, 1 Barcelona (wygraną po dogrywce policzyłem jako
konto usunięte via Android
- 152

- 68
@p1tek
@daaniel121
Karne w których wygrali i awansowali do półfinału gdzie przegrali z Holandią.
Ghana odpadła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daaniel121
Karne w których wygrali i awansowali do półfinału gdzie przegrali z Holandią.
Ghana odpadła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 84
@No25: Ja p------e, gdzie gryzienie, a gdzie zagranie ręką? Co ty porównujesz w ogóle?
A co do tego zagrania ręką, to było takie zagranie va bank, rosyjska ruletka, postawienie wszystkiego na jedna kartę i moim zdaniem nie można tego nazwać oszustwem. Było niezgodne z zasadami i duchem gry, ale również jest to część tej gry. Jest za to kara, która została wyegzekwowana, dlatego było uczciwie. Jakby sędzia nie odgwizdał karnego
A co do tego zagrania ręką, to było takie zagranie va bank, rosyjska ruletka, postawienie wszystkiego na jedna kartę i moim zdaniem nie można tego nazwać oszustwem. Było niezgodne z zasadami i duchem gry, ale również jest to część tej gry. Jest za to kara, która została wyegzekwowana, dlatego było uczciwie. Jakby sędzia nie odgwizdał karnego
















#retrofutbol #pilkanozna
źródło: comment_PwgoCwNC4rdKzLVlh4QBwzTWDuUQdmG2.jpg
Pobierz