Dobra a więc zapraszam na trybuny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Skład Reprezentacji Polski:
Bramkarz: Artur Boruc
Obrona: Jakub Wawrzyniak, Michał
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

Czas na ostatni akcent w zabawie, czyli wybór selekcjonera ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy selekcjoner kadry?

  • Jerzy Engel 6.0% (8)
  • Paweł Janas 1.5% (2)
  • Leo Beenhakker 55.2% (74)
  • Franciszek Smuda 0.7% (1)
  • Waldemar Fornalik 0.7% (1)
  • Adam Nawałka 20.9% (28)
  • Jerzy Brzęczek 1.5% (2)
  • Paulo Sousa 9.7% (13)
  • Czesław Michniewicz 3.0% (4)
  • Michał Probierz 0.7% (1)

Oddanych głosów: 134

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

Wybierzmy partnera do ataku dla Roberta Lewandowskiego. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja
trez - Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę polec...

źródło: 1000012230

Pobierz

Najlepszy napastnik po Robercie w kadrze?

  • Maciej Żurawski 14.3% (18)
  • Euzebiusz Smolarek 32.5% (41)
  • Arkadiusz Milik 18.3% (23)
  • Emanuel Olisadebe 17.5% (22)
  • Tomasz Frankowski 8.7% (11)
  • Paweł Kryszałowicz 0.8% (1)
  • Krzysztof Piątek 1.6% (2)
  • Ireneusz Jeleń 2.4% (3)
  • Paweł Brożek 4.0% (5)

Oddanych głosów: 126

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trez: Najlepszy napastnik po Robercie to EBI bo kadra JANASO-SKORŻY miała w nim lidera, typ na kadrze grał, bo był charakterny, a to czy Milik czy Piątek chwilę pokazali w futbolu większy talent pewnie TAK, ale tu oceniamy całokształt, a nie dajemy nagrodę MISS pannie z największym ABS z przodu @vorky @tomwick55 @umorusany_w_kale
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry
Najlepszy snajper w kadrze. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy snajper w kadrze?

  • Maciej Żurawski 4.5% (5)
  • Euzebiusz Smolarek 3.6% (4)
  • Arkadiusz Milik 6.3% (7)
  • Emanuel Olisadebe 7.2% (8)
  • Robert Lewandowski 61.3% (68)
  • Tomasz Frankowski 3.6% (4)
  • Paweł Kryszałowicz 3.6% (4)
  • Krzysztof Piątek 0.9% (1)
  • Ireneusz Jeleń 1.8% (2)
  • Paweł Brożek 7.2% (8)

Oddanych głosów: 111

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 3
@Sylwiusz_89: Irek byl najlepszym polskim zawodnikiem z pola na mundiu 06. Potem przyszedł Leo i Jelen stał sie persona non grata w kadrze.
  • Odpowiedz
@trez: Stąd ja się cieszę, że YREK dostał już od kogoś głos, bo 0 przy jego nazwisku słabo. Chłop to jak był szybki jak ADAMEK w boksie to był dobry. Może nie był technikiem mega, ale jak uciekł to strzelał czy nawet ładnie umiał podać, sporo talentu miał w sobie, a LEO jak każdy selekcjoner miał swoich, może walczak SAGAN bardziej mu pasował charakterem @thority @first
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

To do pary czas na środkowego ofensywnego środkowego pomocnika. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja
trez - Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale o nas bez nas. Także trochę polec...

źródło: 1000012220

Pobierz

Najlepszy ofensywny środkowy pomocnik w kadrze?

  • Mirosław Szymkowiak 13.5% (12)
  • Sebastian Szymański 0% (0)
  • Piotr Zieliński 53.9% (48)
  • Sebastian Mila 12.4% (11)
  • Ludovic Obraniak 4.5% (4)
  • Roger Guerreiro 9.0% (8)
  • Adrian Mierzejewski 0% (0)
  • Mateusz Klich 3.4% (3)
  • Bartosz Kapustka 2.2% (2)
  • Jakub Moder 1.1% (1)

Oddanych głosów: 89

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

Środkowy defensywny/pomocnik ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy defensywny/środkowy pomocnik w kadrze?

  • Mariusz Lewandowski 15.0% (15)
  • Radosław Kałuzny 10.0% (10)
  • Piotr Świerczewski 4.0% (4)
  • Grzegorz Krychowiak 56.0% (56)
  • Rafał Murawski 2.0% (2)
  • Radosław Sobolewski 2.0% (2)
  • Arkadiusz Radomski 1.0% (1)
  • Dariusz Dudka 3.0% (3)
  • Krzysztof Mączyński 3.0% (3)
  • Karol Linetty 4.0% (4)

Oddanych głosów: 100

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

To teraz czas na najlepsze prawe skrzydło. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja
trez - Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę p...

źródło: 1000012203

Pobierz

Najlepszy na prawym skrzydle w kadrze?

  • Damian Gorawski 3.9% (4)
  • Bartosz Karwan 2.9% (3)
  • Wojciech Łobodziński 1.0% (1)
  • Paweł Wszołek 1.0% (1)
  • Jakub Błaszczykowski 90.2% (92)
  • Przemysław Frankowski 1.0% (1)

Oddanych głosów: 102

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

To teraz lewa strona ofensywy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niektórzy z nich grali na obu bokach, ale skupiamy wyłącznie gdzie najczęściej grali

Najlepszy lewy pomocnik/skrzydłowy/wahadłowy w kadrze?

  • Kamil Grosicki 22.7% (20)
  • Kamil Kosowski 4.5% (4)
  • Sławomir Peszko 2.3% (2)
  • Jacek Krzynówek 55.7% (49)
  • Nicola Zalewski 6.8% (6)
  • Waldemar Sobota 6.8% (6)
  • Jakub Kamiński 0% (0)
  • Marek Zieńczuk 1.1% (1)

Oddanych głosów: 88

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sylwiusz_89: Wybrałem Krzynka, ale też mam sentyment do Kosy. W Wiśle jak na polskie warunki był kocurem. Szkoda, że tak słabą karierę za granicą zrobił.
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

Czas na wybranie prawego obrońcy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja
trez - Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę p...

źródło: 1000012192

Pobierz

Najlepszy prawy obrońca w kadrze?

  • Bartosz Bereszyński 4.0% (5)
  • Matty Cash 12.1% (15)
  • Marcin Baszczyński 0.8% (1)
  • Łukasz Piszczek 81.5% (101)
  • Tomasz Kędziora 0.8% (1)
  • Paweł Olkowski 0% (0)
  • Paweł Golański 0.8% (1)

Oddanych głosów: 124

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry
Teraz czas na stoperów. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja
trez - Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę p...

źródło: 11Kadry

Pobierz

Najlepszy środkowy obrońca w kadrze?

  • Marcin Wasilewski 3.9% (5)
  • Jacek Bąk 7.8% (10)
  • Michał Pazdan 21.7% (28)
  • Kamil Glik 38.0% (49)
  • Tomasz Wałdoch 6.2% (8)
  • Jan Bednarek 3.1% (4)
  • Tomasz Kłos 1.6% (2)
  • Tomasz Hajto 11.6% (15)
  • Arkadiusz Głowacki 1.6% (2)
  • Jakub Kiwior 4.7% (6)

Oddanych głosów: 129

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 2
Taka ciekawostka. Zabrakło miejsca dla Bartosza Bosackiego, czyli dla jednego z najlepszych naszych strzelców na mundialach w XXI wieku. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry
Czas na lewych obrońców, których zawsze szukaliśmy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy Lewy Obrońca w Kadrze?

  • Michał Żewłakow 23.0% (23)
  • Maciej Rybus 6.0% (6)
  • Dariusz Dudka :) 6.0% (6)
  • Tomarz Rząsa 6.0% (6)
  • Marek Koźmiński 9.0% (9)
  • Artur Jędrzejczyk 17.0% (17)
  • Jakub Wawrzyniak 18.0% (18)
  • Grzegorz Bronowicki 10.0% (10)
  • Sebastian Boenisch 5.0% (5)

Oddanych głosów: 100

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trez: Podpowiedziałeś na kogo mam stawić tym Darkiem Dudką @vorky @tomwick55 @first Tak wiem kogo zmienił. Jednak jak z @first przekonał mnie do Boruca, Twój delikatny przekaz też. Michaś. Głos na niego. Dziwny typ, słaby dyro sportowy mimo dobrego początku, ale w kadrze bardzo ok;)
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry

Wyszło remisowo, także czas na dogrywkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy bramkarz w kadrze w XXI wieku?

  • Artur Boruc 56.7% (51)
  • Wojciech Szczęsny 43.3% (39)

Oddanych głosów: 90

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@tomwick55: serce podpowiada Boruc. Oboje zaliczyli mocny turniejowy peak. Szczęsny mial to szczęście ze jego występy realnie przyczyniły sie np do wyjścia z grupy na Mundialu czy wygranie Barażu na Euro. Po prostu grał w lepszej kadrze. Z drugiej strony znacznie dłuższa kariera reprezentacyjna. I tu duży minus bo trochę lat potrwało za nim rozkręcił się. Na Euro 2012 mu o------o.
Boruc za to wykręcał jakies chore noty na Euro
  • Odpowiedz
Mundial napoczęty, naszych orłów nie ma. Ale nic o nas bez nas. Także trochę poleci retrofutbolowo, czyli czas wybrać wykopową Jedenastkę kadry XXI wieku oraz trenera. #11kadry
Zacznijmy od bramkarzy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mecz
#retrofutbol
#reprezentacja

Najlepszy Bramkarz w kadrze?

  • Artur Boruc 27.1% (42)
  • Wojciech Szczęsny 25.8% (40)
  • Jerzy Dudek 16.8% (26)
  • Łukasz Fabiański 21.3% (33)
  • Adam Matysek 2.6% (4)
  • Przemysław Tytoń 1.3% (2)
  • Łukasz Skorupski 1.3% (2)
  • Wojciech Kowalewski 0.6% (1)
  • Tomasz Kuszczak 3.2% (5)

Oddanych głosów: 155

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trez: Mimo wszystko Boruc.
Ten Szczęsny na szczycie to jakiś żart.
Pytanie dotyczy kadry, a Szczęsny przez kilka lat był parodią, niepewny jak cholera. Fabiański to przy nim ostoja spokoju była. Wiedziałeś, że co jest do obronienia to obroni, a co do puszczenia to raczej puści.
@Sylwiusz_89 @moja-walka
@Lolenson1888: ja mam bekę z tej "genialnej interwencji" Dudka z finale LM, gdzie Szewa mu nastrzelił rękawice. W
  • Odpowiedz
Dokładnie 20 lat temu, 9 czerwca 2006 roku Polska przegrała mecz otwarcia mundialu z Ekwadorem tracąc pierwszego gola po wrzucie piłki z autu przez rywali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://youtu.be/CV9Huq3cBmA?is=QYOKvg1qY-Xxjhi3

#retrofutbol
#mecz

Twój najbardziej traumatyczny mecz kadry na dużym turnieju w XXI wieku

  • 0-4 z Portugalią na Mundialu 2002 13.2% (10)
  • 0-2 z Ekwadorem na Mundialu 2006 6.6% (5)
  • 0-1 z Czechami na Euro 2012 10.5% (8)
  • 1-2 z Senegalem na Mundialu 2018 27.6% (21)
  • 0-0 z Meksykiem na Mundialu 2022 0% (0)
  • 0-3 z Kolumbią na Mundialu 2018 13.2% (10)
  • O-2 z Koreą Płd na Mundialu 2002 10.5% (8)
  • Wszystkie 18.4% (14)

Oddanych głosów: 76

trez - Dokładnie 20 lat temu, 9 czerwca 2006 roku Polska przegrała mecz otwarcia mund...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trez: Dziwnie było przez sędziowanie tam, ale Rivaldo też był dziwnym bohaterem MŚ, bo z 1 strony to, a z drugiej grał bardzo dobrze, Ronaldo extra, 13 goli razem 8 + 5 plus mega fajna sprawa to zmiennicy-KAKA na chwilę z Kostaryką, później gwiazda futbolu czy nawet Denilson, a CAFU jak zawsze klasa, bronił MARCOS, ale bronił dobrze, SCOLARI wydawał się słabym trenerem przed MŚ, bo ledwo weszli, a okazał
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@eugeniusz_geniusz: na podwórku nie jeden próbował powtórzyć. Xd
A patrząc na drogę Niemców do finału, tj. Paragwaj, USA, Korea - jedna z łatwiejszych drabinek mundialowych.
  • Odpowiedz
Równo 20 lat temu wydarzyło się coś wspaniałego. Pewnie o tej porze byłam już cała w stresie. Dziwnie jest powiedzieć *20 lat temu* i wciąż wszystko tak dobrze pamiętać, ajajaj.

Dziękuję, Panie Jerzy Dudek – dzięki Panu będę mogła opowiadać swoim dzieciom (i każdemu, kto będzie chciał słuchać), że dawno, dawno temu, kiedy Liverpool przegrywał do przerwy 0:3... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nostalgia #retrofutbol
nextlvl - Równo 20 lat temu wydarzyło się coś wspaniałego. Pewnie o tej porze byłam j...

źródło: temp_file7154487240037936281

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach