Próbował już ktoś rozliczać się z podatku dzięki platformie e-pit od ministerstwa finansów? Chciałem sprawdzić swoje zeznanie wygenerowane przez MF, wszystko się zgadza, chcislem wysłać i po kliknięciu wyślij nie dzieje się nic. Niby przez moment widnieje komunikat 'przekazywanie do urzędu skarbowego bla bla' ale potem bez żadnego alertu wywala do strony głównej ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#epit #pit #podatki #ministerstwofinansow
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy możecie wysłać pit? Po kliknięciu wyślij PIT wyrzuca mnie z powrotem do przygotowanej deklaracji, a w zakładce "złożone dokumenty" pusto.
#podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksander_z: Ja od paru lat wpisuje Watchdog Polska, trochę "na złość" durnym urzędasom.

Być może dlatego mnie wzywali 3 razy w ciągu roku do US (generalnie tak bez w powodu, bo w papierach wszystko idealnie). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dupa-z-tylu: Mi się udało po 6:00 szybko zrobić bo czułem że dziś to będzie zawalone. Wiadomo było że nie utrzymają takiego ruchu w pierwszy dzień (tak jak z elektronicznymi L4).
  • Odpowiedz
Zatwierdziłem swój pit bez uwag. Wszystko poszło sprawnie. pojawiła się informacja "pit poprawnie złożony". Okazało się, że muszę jeszcze wyrównać podatek o kilka zł. Można to zrobić na portalu, klikając przycisk zapłać online. Kiedy jednak chcę to zrobić strona nie reaguje. Też macie taki problem?
#pit
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#urzadskarbowy #skarbowka #podatki #pit

Pracowałem pare miesięcy na umowie zleceniu i obecnie od pół roku jestem na umowie o pracę w innej firmie. Wchodzę na konto pity gov i chcę zobaczyć co mi tam skarbówka przygotowała. W pitach jest tylko 1 dokument od pracodawcy u którego obecnie pracuję a tego od zleceń nie ma. Czy te firmy mają czas do końca lutego żeby wysłać
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jezeli w 2018 pracowalem w dwoch pracach na zlecenie, i informacje o przychodach mam od dwóch składających, to wypelniając se samodzielnie pita w e-pity mam podać w jednym zeznaniu wspólną sumę przychodów, kosztów uzyskania i zaliczki pobranej przez płatnika? czy wypełnić najpierw pit z jedneog miejsca pracy, a potem z drugiego?
#podatki #pit
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, co roku jak rozliczam #pit to bylo pole do zaznaczenia, ze jestem uczniem/studentem (zawsze myslalam, ze jest inna "ulga" - moze sie myle, jezeli tak to mnie poprawcie xd) a w tym roku nigdzie nie ma takiego pola(wysylam online). Czy cos pokasztanilam? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Nigdzie w internetach nie moge tego znalezc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#debiljez #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Dostałem 1 raz w życiu pit. Przychód 6700, dochód 5800. Zaliczna pobrana przez płatnika 981zł. pracowałem 2 miesiące w wakacje ze statusem ucznia. Ktoś mniej więcej powiem ile dostanę zwrotu?
#pit #pomoc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze rozumiem, że jutro sobie wejdę na ten epit i tam będą moje pity, które dostałem od pracodawcy i tylko sobie sprawdzę kwoty kliknę zatwierdź i pit rozliczony? #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylw1905: pitow 11 tam nie ma. Jest tylko przygotowany pit 37 na podstawie pitow złożonych przez płatników. Zastanawiam się jak tylko się tam uwierzytelnić skoro nie mam żadnego pita 11 za 2018 rok, jeszcze nie dostałem...
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Nic nie robisz, PIT idzie automatycznie na https://www.podatki.gov.pl od jutra go zobaczysz tam. Pracodawcy mieli czas na wysłanie elektronicznie do konca stycznia, a papierowej zawsze było do końca lutego czas na otrzymanie pit-11. Jak nie zalogujesz się i nie wyslesz online to oni ci sami wyślą 30 kwietnia i tak. Więc jak nie masz jakiś ulg czy zwrotu na którym ci zależy aby otrzymać szybciej to nic w sumie
  • Odpowiedz