Czy wypełniając PIT-37 i dołączając PIT/O ma znaczenie pod które z rodziców "podepnę" dziecko, jeśli łącznie przekraczamy 112 000 pln przychodu, jednocześnie jedno nie przekracza 56 000 pln? W zeznaniu za 2018 rok podpiąłem dwójkę dzieci pod żonę i było ok. #podatki #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jebnalem sie podczas skladania PIT37 i zaznaczylem korekta zeznania, zamiast zeznanie podatkowe. Co gorsza, zostalo juz to wyslane, otrzymalem UPO itd, jak to teraz odkrecic?

#pit
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziend0bry: Tamten formularz powinieneś olać, nie powinien on wywołać żadnego skutku.
Złóż jeszcze raz deklarację, tym razem z zaznaczeniem, że to zeznanie. To ona będzie się liczyć.
Jak chcesz to zadzwoń, powinni powiedzieć ci to samo co ja.
  • Odpowiedz
@potrzebie: pani potwierdzila telefonicznie, ze wystarczy wyslac maila z informacja, ze to co wyslalem, to byla wlasciwa deklaracja, a nie korekta i ze wkradl sie blad, wyslalem, potwierdzono, nie musze juz nic robić :D
  • Odpowiedz
Czy PIT trzeba odbierać osobiście, czy zakład może wysłać pocztą? Pracowałem ostatnio w firmie, która jest na drugim końcu Polski i zastanawiam się czy będę musiał się tam udać aby odebrać PIT
#pracbaza #pit
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, ktoś z Was odliczał od PIT darowiznę krwi? Za 1l pełnej krwi przysługuje bodajże 130zł zwrotu (jeśli się mylę poprawcie mnie). Jest to ulga z której jeśli mogę skorzystać to skorzystam bo jestem przekonany, że lepiej spożytkuję te pieniądze niż państwo :). Gdzie i co w rozliczeniu trzeba wpisać i czy coś trzeba załączyć do rozliczenia? #krwiodawstwo #podatki #pit
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

morti92


@morti92:

130zł to ekwiwalent za litr krwi. Jednakże nie ma z niego zwrotu tylko wpisuje sie go jako odliczenie od podstawy opodatkowania.
Przymując że oddajesz krew pełną i jesteś Niebieskim to mozesz oddać rocznie: 6x450ml
  • Odpowiedz
Potrzebujesz mieć zaświadczenie wydawane w stacji krwiodawstwa od ręki.


@shooter85: a to nie jest tak że deklarujesz ile oddałeś i dopiero na żądanie masz okazać dowód?
  • Odpowiedz
Mirki, pomocy!
Dostałam PIT-11(25). Mam pytanie: w której rubryce jest umieszczony zwrot podatku? w 54 czy 58? Mam tu i tu wpisane kwoty a PIT jest z byłej pracy gdzie NIE korzystałam z ulgi dla młodych, ponieważ umowę zawarłam jeszcze przed 01.08. Z góry dziękuje za pomoc ;)
#pit #podatki #skarbowka #ekonomia (dla zasięgu) #finanse
Michalinaaa - Mirki, pomocy!
Dostałam PIT-11(25). Mam pytanie: w której rubryce jest...

źródło: comment_1581432209LFLWmIyMT01TqD5huuMGvm.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pit na osobę uczącą się i przed ukończeniem 26 roku życia.
Umowa zlecenie wrzesień - październik.
Umowa na kwotę 19 brutto/h (ustnie), na papierze zapis 16 netto/h, w rzeczywistości 16.30 netto/h.
Na rozliczeniu podatkowym wszystko na kwotę 16 brutto z zaznaczeniem, że student w rubryce G.
Czekać do 15 lutego na propozycję urzędu, czy iść do byłego janusza zleceniodawcy, że jego księgowa jebnęła się w obliczeniach?
#pit #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zatem dzisiaj się przejdę i wspomnę, że wymagana jest korekta. Na wszelki wypadek będę miał uruchomiony dyktafon, ewentualnie na koniec, jak nie zrealizuję celu, to "uprzejmie zgłoszę donos do urzędu skarbowego".
  • Odpowiedz
#pit #ksiegowosc #rachunkowosc #pytaniedoeksperta

Mirki, miałem taką sytuację, że w 2019 pracowałem równolegle na umowach o pracę u dwóch pracodawców (u jednego pełen etat, u drugiego 1/4). I teraz od tego drugiego dostałem pit.
Próbuję sobie samemu go rozliczyć, ale żaden program nie przyjmuje. I tu moje pytanie: czy brak wypełnienia jakiegokolwiek z pól "źródła przychodu" jest błędem i powinienem iść do pracodawcy, żeby
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,
Pierwszy raz spotykam się taką sytuacją związaną z podatkami, więc proszę o pomoc.
Otóż przepracowałem styczeń 2019 w Polsce, a potem wyleciałem do Holandii, więc od lutego otrzymywałem wynagrodzenie na podstawie umowy o prace w NL. Jak mam rozliczyć się z Polskim urzędem pracy? Czy coś więcej muszę złożyć więcej niż PIT-37?

#podatki #finanse #urzadskarbowy #pit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy podczas wysyłania pitu za kryptowaluty wysyłamy tylko formularz, czy dokumenty zakupu kupna i sprzedaży też? Nawet jeśli nie trzeba wysyłać to podobno lepiej mieć coś takiego. Jak powinien wyglądać taki dokument? Na BitBay-u wygenerowałem historię transakcji na której jest nazwa mojego loginu/konta, znaczek BitBay, data operacji, co na co były wymieniane, rodzaj (kupno czy sprzedaż), typ, kurs, ilość i wartość. Coś takiego przejdzie jak nie ma mojego imienia i nazwiska?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrewpikachu: historia z giełdy wystarczy lub skriny z każdej wpłaty zakupu krypto gdzie widać po jakiej cenie kupiłeś ale to niepotwierdzone info, nie słyszałem jeszcze żeby US upomniał się o takie papiery
Dobrze jest patrzeć też na to ile siana wypłynęło z banku na giełdę i ile wróciło do banku to wtedy jak jesteś na + to niby od tej sumy 19% podatku ale historia z giełdy swoja droga bo
  • Odpowiedz
Nie mam jeszcze 26 lat i dlaczego jak rozliczam PIT w tym kreatorze e-PIT na końcu nie wykrywa mi ulgi do 26 lat? Rozowa robi identycznie tak samo i jej pokazuje na końcu, ulga coś tam do 26 roku życia. Ktos wie o co chodzi?
#pit #urzadskarbowy #podatki #prawo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się zrobić znalezisko w związku z pomocą dla mojej mamy i przekazaniu 1% dla niej. Ogromnie was (po raz kolejny z resztą ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) przepraszam za wołanie i spam ale już od 15 lutego będzie można składać deklaracje PIT dlatego też będę dozgonnie wdzięczny za pomoc również w tym roku.

Link do znaleziska

#pit #
kvbvs - Cześć! W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się zrobić znalezisko w związk...

źródło: comment_1581243232G5QbePjA9aG7RtosVf6NAk.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megawonsz_dziewienc: mam dwie prace, staram się ponadto żyć i mieć normalne życie. Zaufaj mi, że nie łatwo mi prosić o Wasz 1% i była to dla mnie ostateczność. Widzę po moim tacie jak bardzo choroba mamy zniszczyła go psychicznie i fizycznie, przez co sam cierpi teraz na poważne problemy z sercem m.in. dla niego postanowiłem zorganizować zbiórkę aby mógł choć na chwile odetchnąć i nie myśleć o tym skąd wziąć
  • Odpowiedz
Siemanko, moja siostra w tym roku kończy 26 lat i jak wiadomo przysługuje jej zerowy podatek PIT dla młodych. Nie zgłaszała nic pracodawcy bo chciała dostać cały zwrot razem z podatkiem. Rozliczała PIT w jednym z programów online i zwrot wyszedł jej... 2zl. Zarabia 3,3k netto wiec ten zwrot powinien być 1k+ jak na moje. Trzeba cos zaznaczyć w PIT aby „naliczyło” zwrot za zerowy podatek czy jak to działa? Próbowałem cos
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozliczała PIT w jednym z programów online


@Boroborro: Po co? Niech skorzysta z platformy gdzie pracodawca musi przesłać zeznanie roczne i system sam podliczy, jedyne co jej zostanie to zaakceptowanie lub zrobienie korekty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozliczam sobie PITa przez konto na podatnik. info i wszystko idzie pięknie do momentu podglądu wydruku. W części K jest sprytnie ukryta opcja, że przekazuję 1% na "będących w potrzebie". Mnie się nikt nie pyta, o moje potrzeby, więc takiego wała. Jak zmienić w tym formularzu numer konta na schronisko dla zwierząt? Bo można tylko zaznaczyć albo odznaczyć kratkę "zgadzam się" #pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #jedenprocent
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć podatkowe świry,
mam pytanie, bo nawet rózne US oraz KIS podaje rózne interpretacje. Rodzice miają w tym roku przekształcone pole na działki budowlane. Dziąłek docelowo (nie od razu wszystko dzielimy, najpierw kilka) będzie kilkanaście. W zwiąkzu z tym prawdopodobnie załapiemy się na płacenie VATu od sprzedazy kazdej działki... Czy wiecie moze czy nawet gdybśmy płacili VAt od takiej sprzedazy to czy musimy jednocześnie płacić podatek 19% w sytuacji, kiedy rodzice są
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach