Czy wypełniając PIT-37 i dołączając PIT/O ma znaczenie pod które z rodziców "podepnę" dziecko, jeśli łącznie przekraczamy 112 000 pln przychodu, jednocześnie jedno nie przekracza 56 000 pln? W zeznaniu za 2018 rok podpiąłem dwójkę dzieci pod żonę i było ok. #podatki #pit
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

olasty
- 0

OsSikorskiego
- 1
@olasty: nie ma znaczenia

olasty
- 0
@OsSikorskiego: dzięki bardzo.
Jebnalem sie podczas skladania PIT37 i zaznaczylem korekta zeznania, zamiast zeznanie podatkowe. Co gorsza, zostalo juz to wyslane, otrzymalem UPO itd, jak to teraz odkrecic?
#pit
#pit
@dziend0bry: Tamten formularz powinieneś olać, nie powinien on wywołać żadnego skutku.
Złóż jeszcze raz deklarację, tym razem z zaznaczeniem, że to zeznanie. To ona będzie się liczyć.
Jak chcesz to zadzwoń, powinni powiedzieć ci to samo co ja.
Złóż jeszcze raz deklarację, tym razem z zaznaczeniem, że to zeznanie. To ona będzie się liczyć.
Jak chcesz to zadzwoń, powinni powiedzieć ci to samo co ja.
- 0
@potrzebie: pani potwierdzila telefonicznie, ze wystarczy wyslac maila z informacja, ze to co wyslalem, to byla wlasciwa deklaracja, a nie korekta i ze wkradl sie blad, wyslalem, potwierdzono, nie musze juz nic robić :D
@Grzesiek_astronaut: z tego co wiem jeżeli podawałeś wcześniej to jest aktualny dopóki go nie zmienisz. Ale to US, tam nie ma nic pewnego
@kradnolud: @Grzesiek_astronaut: u mnie tak działa, mam jakieś konto, na które tylko zwroty z pit wpadają a tak to nie korzystam a trzymam bo tam mam epuap podpięty. O tym koncie składałem deklaracje jakieś 12 lat temu pewnie i od wtedy nie podawałem numerów rachunków
Mireczki, ktoś z Was odliczał od PIT darowiznę krwi? Za 1l pełnej krwi przysługuje bodajże 130zł zwrotu (jeśli się mylę poprawcie mnie). Jest to ulga z której jeśli mogę skorzystać to skorzystam bo jestem przekonany, że lepiej spożytkuję te pieniądze niż państwo :). Gdzie i co w rozliczeniu trzeba wpisać i czy coś trzeba załączyć do rozliczenia? #krwiodawstwo #podatki #pit
morti92
@morti92:
130zł to ekwiwalent za litr krwi. Jednakże nie ma z niego zwrotu tylko wpisuje sie go jako odliczenie od podstawy opodatkowania.
Przymując że oddajesz krew pełną i jesteś Niebieskim to mozesz oddać rocznie: 6x450ml
- 3
Potrzebujesz mieć zaświadczenie wydawane w stacji krwiodawstwa od ręki.
@shooter85: a to nie jest tak że deklarujesz ile oddałeś i dopiero na żądanie masz okazać dowód?
Mirki, pomocy!
Dostałam PIT-11(25). Mam pytanie: w której rubryce jest umieszczony zwrot podatku? w 54 czy 58? Mam tu i tu wpisane kwoty a PIT jest z byłej pracy gdzie NIE korzystałam z ulgi dla młodych, ponieważ umowę zawarłam jeszcze przed 01.08. Z góry dziękuje za pomoc ;)
#pit #podatki #skarbowka #ekonomia (dla zasięgu) #finanse
Dostałam PIT-11(25). Mam pytanie: w której rubryce jest umieszczony zwrot podatku? w 54 czy 58? Mam tu i tu wpisane kwoty a PIT jest z byłej pracy gdzie NIE korzystałam z ulgi dla młodych, ponieważ umowę zawarłam jeszcze przed 01.08. Z góry dziękuje za pomoc ;)
#pit #podatki #skarbowka #ekonomia (dla zasięgu) #finanse
źródło: comment_1581432209LFLWmIyMT01TqD5huuMGvm.jpg
Pobierz- 0
@hoym: dzisiaj sprawdzilam moj pit na "twoj pit". mam zwrot z obydwóch pozycji :)
- 0
@Michalinaaa: możliwe, zależy jaki miałaś dochód w roku, mogłaś się zmieścić w kwocie wolnej i dlatego podatek w ogóle nie wyszedł :)
- 1
Pit na osobę uczącą się i przed ukończeniem 26 roku życia.
Umowa zlecenie wrzesień - październik.
Umowa na kwotę 19 brutto/h (ustnie), na papierze zapis 16 netto/h, w rzeczywistości 16.30 netto/h.
Na rozliczeniu podatkowym wszystko na kwotę 16 brutto z zaznaczeniem, że student w rubryce G.
Czekać do 15 lutego na propozycję urzędu, czy iść do byłego janusza zleceniodawcy, że jego księgowa jebnęła się w obliczeniach?
#pit #podatki
Umowa zlecenie wrzesień - październik.
Umowa na kwotę 19 brutto/h (ustnie), na papierze zapis 16 netto/h, w rzeczywistości 16.30 netto/h.
Na rozliczeniu podatkowym wszystko na kwotę 16 brutto z zaznaczeniem, że student w rubryce G.
Czekać do 15 lutego na propozycję urzędu, czy iść do byłego janusza zleceniodawcy, że jego księgowa jebnęła się w obliczeniach?
#pit #podatki
@sting: Uwazaj bo to czesty trik na oszczedzenie pieniedzy przez janusza,same ksiegowe im w tym pomagaja
- 1
Zatem dzisiaj się przejdę i wspomnę, że wymagana jest korekta. Na wszelki wypadek będę miał uruchomiony dyktafon, ewentualnie na koniec, jak nie zrealizuję celu, to "uprzejmie zgłoszę donos do urzędu skarbowego".
#pit #ksiegowosc #rachunkowosc #pytaniedoeksperta
Mirki, miałem taką sytuację, że w 2019 pracowałem równolegle na umowach o pracę u dwóch pracodawców (u jednego pełen etat, u drugiego 1/4). I teraz od tego drugiego dostałem pit.
Próbuję sobie samemu go rozliczyć, ale żaden program nie przyjmuje. I tu moje pytanie: czy brak wypełnienia jakiegokolwiek z pól "źródła przychodu" jest błędem i powinienem iść do pracodawcy, żeby
Mirki, miałem taką sytuację, że w 2019 pracowałem równolegle na umowach o pracę u dwóch pracodawców (u jednego pełen etat, u drugiego 1/4). I teraz od tego drugiego dostałem pit.
Próbuję sobie samemu go rozliczyć, ale żaden program nie przyjmuje. I tu moje pytanie: czy brak wypełnienia jakiegokolwiek z pól "źródła przychodu" jest błędem i powinienem iść do pracodawcy, żeby
Cześć Mirki.
ZAP-3 - Da się to jakoś wysłać przez epuap? Bo szukam opcji i nic. Mogę podpisać tylko podpisem elektronicznym, którego nie posiadam.
#urzadskarbowy #vat #pit #podatki
ZAP-3 - Da się to jakoś wysłać przez epuap? Bo szukam opcji i nic. Mogę podpisać tylko podpisem elektronicznym, którego nie posiadam.
#urzadskarbowy #vat #pit #podatki
@IKSDEiksde: Nie da się. Wydrukuj i zanieś osobiście (albo zakopertuj i wyślij Pocztą Polską).
Cześć Mirki,
Pierwszy raz spotykam się taką sytuacją związaną z podatkami, więc proszę o pomoc.
Otóż przepracowałem styczeń 2019 w Polsce, a potem wyleciałem do Holandii, więc od lutego otrzymywałem wynagrodzenie na podstawie umowy o prace w NL. Jak mam rozliczyć się z Polskim urzędem pracy? Czy coś więcej muszę złożyć więcej niż PIT-37?
#podatki #finanse #urzadskarbowy #pit
Pierwszy raz spotykam się taką sytuacją związaną z podatkami, więc proszę o pomoc.
Otóż przepracowałem styczeń 2019 w Polsce, a potem wyleciałem do Holandii, więc od lutego otrzymywałem wynagrodzenie na podstawie umowy o prace w NL. Jak mam rozliczyć się z Polskim urzędem pracy? Czy coś więcej muszę złożyć więcej niż PIT-37?
#podatki #finanse #urzadskarbowy #pit
@lisciomat: Jestem w identycznej sytuacji. A wiesz, czy wystarczy się rozliczyć wyłącznie w PL i to już wystarczy do otrzymania zwrotu z Niderlandów czy tam również muszę się rozliczyć?
- 0
@forest23 Aktualnie mieszkam w NL, jestem tutaj zameldowany.
@Przecietny_zjadacz_bobu Rozliczam się z dochodów w NL, a potem zalączam PIT/ZG do PIT-36?
W zeszłym roku wysłałem rozliczenie internetowo, może orientujesz się, czy moge powyższe PITy też rozliczyć przez internet?
@Przecietny_zjadacz_bobu Rozliczam się z dochodów w NL, a potem zalączam PIT/ZG do PIT-36?
W zeszłym roku wysłałem rozliczenie internetowo, może orientujesz się, czy moge powyższe PITy też rozliczyć przez internet?
Cześć, czy podczas wysyłania pitu za kryptowaluty wysyłamy tylko formularz, czy dokumenty zakupu kupna i sprzedaży też? Nawet jeśli nie trzeba wysyłać to podobno lepiej mieć coś takiego. Jak powinien wyglądać taki dokument? Na BitBay-u wygenerowałem historię transakcji na której jest nazwa mojego loginu/konta, znaczek BitBay, data operacji, co na co były wymieniane, rodzaj (kupno czy sprzedaż), typ, kurs, ilość i wartość. Coś takiego przejdzie jak nie ma mojego imienia i nazwiska?
- 1
@andrewpikachu: tylko pit :) bez własnych zestawień.
- 1
@andrewpikachu: historia z giełdy wystarczy lub skriny z każdej wpłaty zakupu krypto gdzie widać po jakiej cenie kupiłeś ale to niepotwierdzone info, nie słyszałem jeszcze żeby US upomniał się o takie papiery
Dobrze jest patrzeć też na to ile siana wypłynęło z banku na giełdę i ile wróciło do banku to wtedy jak jesteś na + to niby od tej sumy 19% podatku ale historia z giełdy swoja droga bo
Dobrze jest patrzeć też na to ile siana wypłynęło z banku na giełdę i ile wróciło do banku to wtedy jak jesteś na + to niby od tej sumy 19% podatku ale historia z giełdy swoja droga bo
Nie mam jeszcze 26 lat i dlaczego jak rozliczam PIT w tym kreatorze e-PIT na końcu nie wykrywa mi ulgi do 26 lat? Rozowa robi identycznie tak samo i jej pokazuje na końcu, ulga coś tam do 26 roku życia. Ktos wie o co chodzi?
#pit #urzadskarbowy #podatki #prawo
#pit #urzadskarbowy #podatki #prawo
@zielinski998: poszło na bombelki
@zielinski998: 15 lutego na stronie rządowej będzie twój pit, poczekaj se
- 3065
Cześć! W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się zrobić znalezisko w związku z pomocą dla mojej mamy i przekazaniu 1% dla niej. Ogromnie was (po raz kolejny z resztą ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) przepraszam za wołanie i spam ale już od 15 lutego będzie można składać deklaracje PIT dlatego też będę dozgonnie wdzięczny za pomoc również w tym roku.
Link do znaleziska
#pit #
Link do znaleziska
#pit #
źródło: comment_1581243232G5QbePjA9aG7RtosVf6NAk.jpg
Pobierz@kvbvs Plusuję dla zasięgu.
- 679
@Megawonsz_dziewienc: mam dwie prace, staram się ponadto żyć i mieć normalne życie. Zaufaj mi, że nie łatwo mi prosić o Wasz 1% i była to dla mnie ostateczność. Widzę po moim tacie jak bardzo choroba mamy zniszczyła go psychicznie i fizycznie, przez co sam cierpi teraz na poważne problemy z sercem m.in. dla niego postanowiłem zorganizować zbiórkę aby mógł choć na chwile odetchnąć i nie myśleć o tym skąd wziąć
2476
Pomoc dla mojej mamy. Prośba o 1% z podatku za rok 2019.

Witam Mirki i Mirabelki!Żeby nie zalać was falą tekstu posłużę się trzema odnośnikami do moich poprzednich wpisów. Serdecznie was przepraszam, że posługuję się linkami a nie opisuje wszystkiego w jednym miejscu, chodzi o to, że chce trafić do jak największej liczby osób a zdaję sobie sprawę, że...
z- 73
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Siemanko, moja siostra w tym roku kończy 26 lat i jak wiadomo przysługuje jej zerowy podatek PIT dla młodych. Nie zgłaszała nic pracodawcy bo chciała dostać cały zwrot razem z podatkiem. Rozliczała PIT w jednym z programów online i zwrot wyszedł jej... 2zl. Zarabia 3,3k netto wiec ten zwrot powinien być 1k+ jak na moje. Trzeba cos zaznaczyć w PIT aby „naliczyło” zwrot za zerowy podatek czy jak to działa? Próbowałem cos
Rozliczam sobie PITa przez konto na podatnik. info i wszystko idzie pięknie do momentu podglądu wydruku. W części K jest sprytnie ukryta opcja, że przekazuję 1% na "będących w potrzebie". Mnie się nikt nie pyta, o moje potrzeby, więc takiego wała. Jak zmienić w tym formularzu numer konta na schronisko dla zwierząt? Bo można tylko zaznaczyć albo odznaczyć kratkę "zgadzam się" #pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #jedenprocent
@JerzyDabczak: bo takie darmowe programy do pit tak działają ogólnie, że 1%masz z góry zdefiniowany.
cześć podatkowe świry,
mam pytanie, bo nawet rózne US oraz KIS podaje rózne interpretacje. Rodzice miają w tym roku przekształcone pole na działki budowlane. Dziąłek docelowo (nie od razu wszystko dzielimy, najpierw kilka) będzie kilkanaście. W zwiąkzu z tym prawdopodobnie załapiemy się na płacenie VATu od sprzedazy kazdej działki... Czy wiecie moze czy nawet gdybśmy płacili VAt od takiej sprzedazy to czy musimy jednocześnie płacić podatek 19% w sytuacji, kiedy rodzice są
mam pytanie, bo nawet rózne US oraz KIS podaje rózne interpretacje. Rodzice miają w tym roku przekształcone pole na działki budowlane. Dziąłek docelowo (nie od razu wszystko dzielimy, najpierw kilka) będzie kilkanaście. W zwiąkzu z tym prawdopodobnie załapiemy się na płacenie VATu od sprzedazy kazdej działki... Czy wiecie moze czy nawet gdybśmy płacili VAt od takiej sprzedazy to czy musimy jednocześnie płacić podatek 19% w sytuacji, kiedy rodzice są
@Szczerbiec: Tak, wszystko na jednej deklaracji PIT 38
@Szczerbiec wejdź na epita, tam pewnie masz już policzone






















