@adam-antoszewski: sorry, ale pisanie, że zajęcie Zaolzia niewiele się różniło od zajęcia Kresów to kompletna ignorancja. Poczytaj w jakich warunkach Zaolzie znalazło się w granicach Czechosłowacji. Polska nie współpracowała z Niemcami przy zajęciu Czechosłowacji.

Kult Piłsudskiego może przechodzi w publicystyce Mackiewicza, ale nie broni się historycznie pod kątem jego zasług po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Poza tym serio myślisz, że ktokolwiek w Europie chciałby pójść ot tak na wojenkę razem
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: ty nie rozumiesz, lub nie chcesz zrozumiec ze polska nie miala zadnego powodu aby isc na wojne z niemcami w 33 roku, a to ze powyzej dojscie hitlera do waldzy traktujesz jako casus belli to komedia po prostu. to cos jakby powiedziec ze putin w 2015 roku mial casus belli bo w polsce wybory wygral pis.
  • Odpowiedz
Nie moje, znalezione na forum KMF film.org.pl
"Dziś przeżyłem chyba najlepszą kinową przygodę. Jestem zachwycony

Wieczorny seans filmu "Piłsudski". Trochę poniżej mnie siedziała parka starszych ludzi. Bardzo tacy dystyngowani. Nie pasowało im wszystko. Siedzenia nie takie, godzina nie taka, ekran nie taki, za głośno. No wszystko źle. Jednak cyrk zaczął się jak zauważyli jakiegoś młodego chłopaka, który wszedł na salę z popkornem. Dumna baba jedząc jakieś wafelki rzuciła od niechcenia pogardliwy komentarz "Jak można
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry film, świetnie zrealizowany, nie nudzilem się na seansie. Borys Szyc jako Piłsudski naprawdę daje radę. Dawno nie byłem na tak dobrym polskim filmie. 4+/6
#pilsudski #kino #film
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Energetycznie istotnym zabiegiem miał być pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego. O aspekcie ezoterycznym pogrzebania tego wybitnego przywódcy wiedziała jedynie grupa członków Towarzystwa Teozoficznego.

Prawdopodobnie nie zdawał sobie z tego sprawy również Kardynał Sapieha, który wyraził zgodę na złożenie ciała w krypcie wawelskiej. 18 maja 1935 roku o godzinie 10.57, dokładnie w momencie pierwszej majowej pełni księżyca, w dniu święta Wesak, czyli święta narodzin Buddy, ciało Marszałka spoczęło w katedrze wawelskiej"

https://www.dobrystan.pl/artykuly/teozofia-w-polsce?cid=hermes-trismegistos
#okultyzm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem się z wami mirabelki i mirki podzielić taką ciekawostką. Byłem zmuszony wczoraj pojechać na Pragę Płdn naprawić flex od okularów, ale musiałem poczekać ok 40 min bo jakoś w południe trafiłem na przerwę. Zacząłem się kręcić po okolicy i dosłownie na przeciwko tego zakładziku rzemieślniczego ul Mińska który wygląda jak z ubiegłej epoki zobaczyłem pomnik przyrody w postaci głaza pamiątkowego, a związany on jest z pobytem od 1917-1918r w tym miejscu
p.....7 - Chciałem się z wami mirabelki i mirki podzielić taką ciekawostką. Byłem zmu...

źródło: comment_9kcx8yMsedbrBi6jHkzN6cUgys00cmdU.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach