Cześć Mirki i Mirabelki,

Wraz z kolegą (Michałem) programistą, zmęczeni otrzymywaniem niedopasowanych ofert postanowiliśmy odwrócić proces poszukiwania pracy. Stworzyliśmy stronę raibay.com gdzie swoje ogłoszenia (w pełni anonimowe) o chęci zmiany pracy publikują Programiści/Testerzy/PM itp, a pracodawcy przedstawiają swoje propozycje.

W tym tygodniu dołączyło ponad 150 osób (głównie programiści) #warszawa #krakow #wroclaw --> Seniorzy, Middle i Juniorzy otwarci na zmianę pracy link do listy osób https://www.raibay.com/search?utf8=
DamianRB - Cześć Mirki i Mirabelki,

Wraz z kolegą (Michałem) programistą, zmęczeni...

źródło: comment_OgM4FkuUD4Y9dodw3PsXfFaLx49r9tpX.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mirkolos #github #programowanie #php #javascript #program #o #wanie

Hej,

W komentarzach do wpisu (który notabene wskoczył na główną) chcieliście wesprzeć https://mirkolos.pw i prosiliście o udostępnienie kodu jako open source np. na githubie żebyśmy wspólnie udoskonalali tą aplikację do loswania.

Minęło

Czy masz chęć i czas na usprawnianie Mirkolos jako open source?

  • Taaak! Będe napierdzielał 3 commity dziennie! 16.9% (12)
  • Nie znam się ale bym chciał :) 7.0% (5)
  • Nie. PHP to nie j. programowania, ciągnij się! 39.4% (28)
  • Alternator od żuka 36.6% (26)

Oddanych głosów: 71

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laravel #php
Do aplikacji dodałem możliwość dodawania pytań i odpowiedzi. Całość od użytkownika leci requestem do tablicy i ląduje w bazie danych. Chciałbym aby każda odpowiedź była unikalna. Tzn żeby do danego pytania użytkownik nie mógł dodać dwóch takich samych odpowiedzi. Myślę że można to zrobić ustawiając rules dla requesta tylko pytanie jakie dodać. Aby każde pole textbox miało inna wartość.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@plushy no dobra czyli tak w prosty sposób jak byś to zrobił.

Masz 7 textboxow. Ale nie musisz wypełnić wszystkich. Możesz wypełnić tylko dwa. Ale te dwa muszą być różne od siebie. Jeśli wypelnisz 4 lub np 7 to każde z nich musi być unikalne.

Ale przy dodawaniu kolejnego pytania z innym id odpowiedzi mogą być już takie same jak w pierwszym pytaniu.
  • Odpowiedz
Słuchajcie: ze względu na moje obecne zajęcie miałem kilkuletnią przerwę w programowaniu (prowadzę firmę). Znam aktualnie nieco więcej niż podstawy - czyli niewiele. Ogólnie tutoriale i howto są nudne, choć je też przeglądam. Moje pytanie brzmi: Czy kojarzycie jakieś szkoleniowe projekty OpenSource w których można partycypować w celach edukacyjnych? Np. przydzielają ci do zrobienia jakąś funkcję, obiekt, ty to robisz - commitujesz i np. czekasz na wyniki testerów czy komentarze techniczne?

Technologie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki kochane, pytanko, kumpel chce zeby mu zrobic na stronce opartej o wordpressa CRUDa części do samochodów -> tak że wybieramy auto, rok auta, model, kategorie sprzetu i pokazuje mu dostepne rzeczy.

Zrobie to z pomocą jakiegoś pluginu? Jeśli nie to jak najlepiej to robić, stworzyć samemu plugin który będzie tworzył te rzeczy?

Pracowałem wcześniej w #node i #java dość dużo, myślę czy to będzie jakoś podobnie do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stout:
Daj sobie spokój. Narobisz się, efekty będą słabe bo wordpress nie jest od tego. Kolega się wkurzy, że mu zepsułeś.

Nie instaluj mu darmowych i niesprawdzonych wtyczek. To znaczy zanim zainstalujesz, pobierz ją najpierw a potem sprawdź kod czy nie ma np. tajemniczych stringów w base64 przekazywanych do funkcji eѵal().

Ale i tak bym sobie darował bo wordpress łączy się zwykle z najgorszym hostingiem, niską wersją PHP i klientami którzy sami
  • Odpowiedz
Tak głupia sprawa, że sam się wstydzę.
WHERE h.name = \''.pSQL($hook_payment).'\'
'.(isset($billing) && $frontend ? 'AND mc.id_country = '.(int)$billing->id_country : '').'

Muszę na twardo ustawić ID samo 18 :( Wywala jak próbuję to na różne sposoby wstawić.

#php #mysql
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
A wiec tak. Pisze sobie "Live Chat" i mam maly problem. Wiadomosci przechowywane sa w pliku zwyklym, txt, nie w bazie, bo to tylko na pokaz, chociaz to bez znaczenia. Mam okno, w ktorym skrypt php wyswietla wiadomosci z pliku a jQuery odswieza to okno co sekunde. Nizej mam formularz do wysylania wiadomosci i skrypt php ktory to zapisuje do pliku. Moj problem: jak zrobic, zeby strona "nie reagowala" na submit, znaczy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marusz: No właśnie w tym problem że nic nie odpisują, support mają kijowy szczerze mówiąc. Wiesz tu nawet nie chodzi czy w tym skrypcie będzie takie coś do uruchomienia tylko jakiś przydatny kod pod to który będę mógł przebudować do tego skryptu lub pomocy jak napisać takie coś żeby to działało dobrze.
  • Odpowiedz
@NuncjuszPapieski: @AnonimoweMirkoWyznania: w tym przypadku też bym polecił studia. Niestety.
Studia to można sobie darować, jak się ma zajebistą wiedzę w jakimś zakresie, na przykład siedzisz od młodego w linuksach i znasz ten system jak własną kieszeń - potrafisz konfigurować różne usługi (DNS/ Samba / Postfix / bazy danych / itd), albo programujesz, masz już jakieś portfolio na githubie.
OP jest zielonką po szkole średniej, bez konkretnej wiedzy.
  • Odpowiedz
@Brother_of_Steel: no dobra kolego, ale czego tak naprawdę uczą te studia czego nie możesz się nauczyć sam drogą praktyki? Przecież OP raczej nie pójdzie na Politechnikę Warszawską na studia dzienne żeby się tam czegokolwiek nauczyć, z tego co wynika pójdzie na studia zaoczne do Zgierza gdzie będzie się męczył przez parę lat z wypalonymi nauczycielami na poziomie liceum w przestarzałych technologiach. No i będzie od razu szukał pierwszej pracy gdzie
  • Odpowiedz
Cześć! Wracamy do Was po Majówce - z porcją nowych #nofluffoffers!
`

**BACKEND JOBS**

- [REMOTE] [Java Developer](https://nofluffjobs.com/YIW8KXV3W) @ mgr-is.de
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #php #javascript

znacie jakiś sposób na sprwadzenie (najlepiej po stronie frontu) czy dany email istnieje? Tzn jego MX rekord?
np czy mail wypok@yaho.fr jest poprawny (nie chodzi mi o regexy, bo składnia maila jest dobra, sama domena nie istnieje)

znalazłem coś takiego np
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś może mieć pomysł co to za parametry mts, oraz ev? Oba wyglądają na czas unixowy, jednak się od siebie różnią. Przykład:
mts=1525560019.3;1525560019.502&ev=1525560019.117117
Ktoś może mieć pomysł? Chociażby, który to aktualny czas
Tak wiem, że powinienem właśnie grzebać w źródle strony i tego szukać ale pozostało 10 minut do nocnej i jak nie znajdę, to już głupio by mi było tagować na nocnej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś może mieć pomysł? Chociażby, który to aktualny czas


@TMBRK: aktualny czas czego? Zapytania do serwera?

To sa najprawdopodobniej 3 czasy: czas odebrania zadania, czas przygotowania odpowiedzi i czas otrzymania odpowiedzi. Cos w ten desen. Kazdy z czasow jest czasem "aktualnym".
  • Odpowiedz
#programowanie #php #serializacja #json #symfony #symfony4 #doctrine #orm

Siema phpmirki,
piszę API RESTowe w Symfony 4 i za pomocą Doctrine pobieram sobie z bazy danych listę obiektów klasy ClassA, która wśród swoich pól prywatnych ma jedno pole typu ArrayCollection i teraz chcę zwrócić wszystko jako JSON, aby miało to strukturę mniej więcej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nehemiah: dzięki, spojrzę na to i przetestuję. Na co dzień jestem frontendowcem i zazwyczaj korzystam już z gotowego API, ale lubię zdobywać nową wiedzę :P

Może ja coś źle zaprojektowałem i nie powinno się robić takich zagnieżdżeń wielokrotnych? Bo w niektórych widokach, w których będe używał konkretnych obiektów nie będę potrzebował ich wszystkich składowych więc wydaje mi się bez sensu zwracanie ich z serwera i chciałbym mieć wpływ na to
  • Odpowiedz
@KSYMEK: Język jest oczyszczany ze starych, archaicznych naleciałości, rozwijana jest obiektowość, na przykład traity weszły do PHP wcześniej niż do Javy, frameworki są już z prawdziwego zdarzenia.

Oczywiście stworzenie dobrego języka będzie trudne. Ale ten proces z pewnością już trwa.
  • Odpowiedz
@garfyld: Dla niektórych firm umiejętności wymagane od juniora są jak na mida, w innych na odwrót. Hajs dla juniora też bywa większy w niektórych firmach niż inne oferują dla mida. Więc według mnie nie ma znaczenia, sam już dawno zrezygnowałem z uznawania podziału junior/mid/senior.
  • Odpowiedz
Tworzę stronę do faktur na zaliczenie (w Symfony3) i chciałbym stworzyć raport podsumowujący zysk/stratę miesiąc po miesiącu. Niestety moim sposobem (podanym poniżej) nie wyświetlają się miesiące dla których nie ma rekordów (np. w lutym nie było wydatków ani zysków to wyświetl w lutym 0).

//query to generate profit report
$query=$entityManager->getRepository(Invoice::class)
->createQueryBuilder('i')
->select(' sum(i.netValue) AS netSum, MONTH(i.createDate) AS month, YEAR(i.createDate) AS year, i.incoming AS incoming')
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś na chłopski rozmów omówić strukturę katalogów Domain, UI, Application, Infrastructure według #ddd ?
Chodzi mi oto, że mam problem gdzie, do jakich katalogów mam wrzucać takie rzeczy jak:

- implementacja danych klas repozytoriów (które dziedziczą po doctrine, eloquent, cokolwiek)
- CLI / Queue taski
- modele, które dziedziczą po abstrakcyjnych klasach frameworków
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malypirat:
UI to tak naprawdę szablony (Twig, Blade, Smarty, etc.) które spokojnie mogą lądować w Infrze.

Infrastructure: Wszelkie twoje implementacje Doctrine, mapowania, sesja Symfony lądują tutaj. Niektórzy pakują tam cały framework.

W Application trzymasz DTO i Services; Application Services to takie pierwsze miejsca dostępowe ze świata zewnętrznego do twojej domeny. Tłumaczą wszelkie stringi i inty na VO twojej domeny. Są w pip cieniutkie. Operują bezpośrednio na Domain Services, ale nie muszą jeśli to
  • Odpowiedz
@malypirat:
Domena nie powinna mieć nic wspólnego z infrą. Powinna być jak najbardziej purée. Choć widziałem użycia Doctrine'owego ArrayCollection, bo jak twierdzą autorzy - sami by takie coś napisali.
  • Odpowiedz
Witam.
Piszę jeszcze raz, bo mi się wydało, że znalazłem problem, ale jednak nie.
Więc mam apkę w #php bez frameworka. Dodaję komponenty symfony, zmieniam strukturę plików. Mam już router, przekazuję obiekt Request do kontrolera. Mam dostęp z tego obiektu do $GET, $POST, $SERVER, ale nie mam dostępu do sesji, więc muszę używać globalnej zmiennej $SESSION, no a wolałbym tego nie robić.
Znalazłem takie coś w dokumentacji: https://symfony.com/doc/current/components/http_foundation/session_php_bridge.html jednak
mariecziek - Witam.
Piszę jeszcze raz, bo mi się wydało, że znalazłem problem, ale j...

źródło: comment_uibHQbguTjwGVLsK7eXMcBhX1uacKVoV.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie masz dostępu z Request do getSession()? $request->getSession()->get(‚lang’) (do poprawienia apostrofy). Jakiej wersji SF używasz?
  • Odpowiedz
@MacDev: To nie jest SF2, to jest legacy code. Brak jakiegoś frameworka. Ja po prostu implementuję Router od SF, tworzę kontrollery itd. Bo dotychczas, to po prostu były wywoływane skrypty PHP pełne require_once albo include. Żadnych serwisów, kontrollerów czy modeli. Po prostu zwykły skrypt.php i PDO.

Komponenty mam najnowsze:

"symfony/routing": "^4.0",
  • Odpowiedz