Wpis z mikrobloga

Stoi sobie kontener dockera i działa. W phpstormie skonfigurowałem sobie z nim połączenie, ustawiłem interpreter z kontenera, podałem ścieżkę do autoloadera, ustawiłem phpunita. Wszystko łączy i śmiga.
Ale teraz gdy chcę odpalić testy to phpstorm zaczyna stawiać kontener od nowa zabijając ten istniejący. Wykona testy a potem go zamknie. Więc ja wtedy muszę uruchamiać wszystko od nowa.
To powinno tak działać czy robię coś nie tak?
#docker #php #phpstorm
  • 4
@Benzen: Tak to działa, niestety. PHPStorm póki co nie umie into działający kontener.

Zwróć uwagę, że konfigurując interpreter wybierasz obraz, a nie kontener. A jeśli robisz konfigurację dla docker-compose, to wciąż PHPStorm będzie to stawiać od nowa i zamknie po ukończeniu testów. Zdaje się, że to dlatego, że robi docker(-compose) run, a nie exec.

Skoro mówisz o tym, że Ci zamyka kontener, to obstawiam, że masz docker-compose'a, skonfigurowany fpm itp.
Także
@zakopiak: Dzięki za odpowiedź, widzę niepotrzebnie się dzisiaj wkurzałem 2 godziny, że nie mogę tego poprawnie postawić.
Rzeczywiście używam docker-compose, jednak wyciągane gdzieś testów i pilnowanie zależności to jak dla mnie trochę słabe rozwiązanie, tak samo jak instalowanie ssh. Chyba na razie po prostu będę wchodził do kontenera i odpalał testy ręcznie. Żeby zachować pozory użyję nawet konsoli w stormie ( ͡° ͜ʖ ͡°)