@Funko: A gdybyś te śmieci sprzedał drożej niż auto i "kupujący" by się o tym dowiedział, to pewnie by wydzwaniał, "oddaj pan moje sto milionuw!!!1"
  • Odpowiedz
"Bezwypakowy" Tiguan - w nawiązaniu do tego wpisu @OddieTG - masz rację, zwracam honor, pomyliłem VINy. Niemniej jednak, nie ulega wątpliwosci, że tamta Mazda też była zapewne strzelona. :P

W ramach rehabilitacji przedstawiam kolejną perełkę. Tym razem to na pewno jest to samo auto. Byłem bardzo bliski kupna tego Tiguana, oglądałem go i byłem prawie zdecydowany na zakup, ale coś mnie tknęło i postanowiłem wyłożyć 40 zł na raport z automo.
aikonek - "Bezwypakowy" Tiguan - w nawiązaniu do tego wpisu @OddieTG - masz rację, zw...

źródło: comment_gBk46LRmNNBWOnemEpW9Asg2iURMUkC0.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programistalvlhard: wiem, tylko czemu Janusz nie napisze w ogłoszeniu: "Auto było lekko bite, mam zdjęcia przed naprawą, delikatnie uszkodzony, sam klepałem, dobrze zrobione, dlatego cena niższa o 10 tys. w stosunku do średniej"? Wtedy od razu wzbudza większe zaufanie. Dotentychczas tylko na jednej aukcji widziałem taką deklarację i wielki szacun dla właściciela.
  • Odpowiedz
@szaremyszki: ty chyba w ogóle nie kumasz o co chodzi. Dlaczego ja mam się domyślać, że auto jest podejrzane? Dlaczego ja mam na wstępie zakładać, że sprzedający chce mnie wydymać? Powinien jawnie napisać, że auto było bite i tyle. Nawet nie napisał, że z USA. Mam się znać na motoryzacji i umieć rozpoznawać na podstawie zdjęć skąd jest auto? To są podstawowe informacje, że był klepany i że jest sprowadzony.
  • Odpowiedz
@soso: VIN-info com wg mnie był najbardziej skuteczny ale co innego pokazał na polskiej a co innego na zagranicznej wersji językowej
  • Odpowiedz
Wiecie że można zgłosić buga na otomoto? Ci nie-debile nawet to sprawdzają.
Naprawili i można teraz prawidłowo odfiltrować samochody z kierownicą po prawej stronie.
#otomoto #walidacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wrzucam ku przestrodze i mam nadzieję, że ten wpis zostanie dobrze zaindeksowany przez Google ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Janusz sprzedający auto o VIN JTHBK262805066627 zarzeka się, że "auto nie bite", "super stan", ochy i achy. W rzeczywistości było walone w przód i tył, malowane dość srogo, do wymiany hamulce, felgi, do naprawienia elektronika. Rocznik 2008 z przebiegiem 91k ( ͡° ͜ʖ ͡°) i brak
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VR46: Aha. Myślisz, że Janusz tej akcyzy nie płaci i magicznie kupisz u niego taniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupowanie auta premium to spacer po polu minowym, nawet w ASO często sprzedają bite strudle.
  • Odpowiedz
@VR46: Tak, jak się kupuje u ciapaka to szansa na wydymanie jest równa lub większa niż w PL.
Natomiast z prywatnego ogłoszenia masz znacznie większy wybór kilkuletnich samochodów od pierwszego właściciela.

W Polsce ile się tych ISów sprzedało w tych rocznikach? 50? I z tego parę szt. wisi na otomoto i innych, a reszta to import, który ze względu na akcyzę wręcz wymusza sprowadzanie rozbitków.
  • Odpowiedz
Ile tak realnie (bo jak rozmawiam to ceny na #otomoto są raczej zawyżone) może kosztować cytryna c3 '2006 1.2 -1.4? Da się kupić coś rzeczowego do 10k? No i czy jest to auto solidne? #samochody
@kejran ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Istnieje jakaś ochrona kupującego na otoMoto, w przypadku gdy kupujący wpłacił zaliczkę przy zakupie pojazdu, a firma sprzedająca zwinęła się i zostawiła tę osobę na lodzie? Czy może tylko zwrócić się z tym na policję? Na Allegro było/jest zwrócenie kosztów powyżej jakieś ceny zakupów.
#prawo # #pytanie #otomoto #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motoryzacja #prawo #otomoto

Siemka.

W listopadzie kupiłem od teścia samochód. Ubezpieczenie on wyrejestrował, ja kupiłem nowe. Auta nie przerejestrowywaliśmy (dalej jest na niego), umowa nie trafiła nigdzie poza nas. Ja mu zapłaciłem a on oddał mi dokumenty, kluczyki i auto.

Teraz chciałbym sprzedać ten samochód dalej. Jak rozumiem, muszę go przerejestrować na siebie, zapłacić podatek od kupna/sprzedaży i mogę go dalej sprzedać?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bercikk: moim zdaniem tak najprościej i najmniejsze szanse na problemy np. ze skarbówką etc. ale może poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych osób.
Mam tylko wątpliwości czy ubezpieczyciel przyjmie Ci teraz umowę sprzedaży auta skoro dane są inne... może warto zapytać u agenta ubezpieczającego?
  • Odpowiedz
  • 0
@bercikk: Kupiłeś nowe OC na podstawie umowy kupna sprzedaży? No to masz z deka lipę, bo masz 14 dni od zakupu na zgłoszenie do skarbówki i złożyć PCC-3 o 2% podatku. A kary są za to konkretne. Zwłaszcza przy drozszym samochodzie i nie tu nic do rzeczy, że wpisałeś w umowę mniej niż tysiąc. Powodzenia...
  • Odpowiedz