Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, niedługo czeka mnie akcja #zmianaauta, zaczynam się więc rozglądać i chciałem się poradzić zaznajomionych z rynkiem używanych lub jeżdżących podobnymi modelami. Ogólnie założenia są takie: do 10 k cebuli, 5 drzwi, rocznik 05-07 (czyli koło 10 lat, młodszych za 10 k raczej nie dostanę), gabaryty to większy segment A lub segment B, liczy się bardziej ekonomia niż kop więc silniki 1.2-1.4 w benzynie bo trasy głównie krótkie (średnio 2x/m-c jazda po 200 km), oczywiście chcę wybrać coś mało awaryjnego a nie wór bez dna.

W co bym celował, co znalazłem na #otomoto z tymi kryteriami:
(z większych)
- Fiat Punto,
- Opel Corsa C,
- Citroen C3,
- Honda Jazz,
- Honda Civic gen 7,
- Renault Clio,
- Ford Fiesta Mk6,
- Chevrolet Aveo,
- Mitsubishi Colt,
- Seat Ibiza,
(z mniejszych)
- Suzuki Swift,
- Toyota Yaris,
- Hyundai Getz,
- Kia Picanto;

W ogóle jak to jest z cenami na #otomoto ? Znajomy chciał sprzedać auto za określoną kwotę wziętą z #otomoto ale nie dał rady i sprzedał dużo taniej. Czy trzeba tam przyłożyć względem tych cen jakiś margines na negocjacje?
#samochody #motoryzacja @kejran ?
  • 14
@ludzik: uważaj na Punto. Ja miałam wprawdzie rocznik '10, ale miałam straszny problem ze wspomaganiem kierownicy. Po dwóch miesiącach jazdy spierniczył się jakiś element, auto poszło na warsztat i po dwóch tygodniach od odebrania, znowu to samo. Było to o tyle uciążliwe, że nie mogłam wykonać skrętu kierownicy ani w prawo, ani w lewo - tak się "blokowała".
@MJURAAA: Aha. Kojarzę tylko jak wprowadzono te elektryczne wspomaganie i jeździłem na takim jak robiłem prawko. Ono się jakoś przegrzewało i przestawało działać po jakimś czasie manewrowania po placu ;) Ale wiadomo że na co dzień się tak nie robi ;)
@ludzik: Obecnie użytkuje kie picanto i musze przyznać, że to fajne zwinne auto, przy 65 KM i bardzo niskiej masie chodzi bardzo przyjemnie. Spalalanie mam obecnie 200-250km za 50zł w trybie mieszanym. Jak nie masz grubych pasażerów to i w 4 osoby można nawet się poruszać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Corse C miałem, autko też całkiem całkiem ale mi osobiście nie przypadła do gustu pozycja za kierownicą.
@chrupek81: Dzięki.
@Kejran: Właśnie nie wiem jak z tymi maluchami. Bo czasem chcielibyśmy wyskoczyć nad morze w 2-4 osoby (bez grubasów ;) ). Na co dzień większość czasu jeździłaby jedna-dwie osoby, więc nie byłby jakoś mocno zapakowany. A jak z bagażnikiem w tym Picanto?
@ludzik: przy tej kwocie co najwyżej wystarczyć może na zakup Corsy C, Getza, Aveo albo Picanto. Z tych aut wybrałbym Corsę, z racji takiej że najprzyjemniej powinna się prowadzić, ponieważ koszty utrzymania we wszystkich wypadkach powinny wyjść podobnie.
@ludzik:
- Fiat Punto (8-10)
- Fiat Grande Punto (12-15)
- Opel Corsa C (9-10)
- Citroen C3 (11-13)
- Honda Jazz (15-18)
- Honda Civic gen 7 (15-18)
- Renault Clio III (14-16)
- Ford Fiesta Mk6 (11-13)
- Chevrolet Aveo (8-12)
- Mitsubishi Colt (12-15)
- Seat Ibiza (11-15)
- Suzuki Swift (13-16)
- Toyota Yaris II (16-18)
- Hyundai Getz (8-10)
- Kia Picanto (8-10)