Mial byc dzis kurier z dokumentami do podpisu od Orange, bylem w domu a mimo tego nie doreczyl, jest status ze mnie nie zastal. Pytanie czy to gdzies wraca do punktu i koge jeszcze dzis lub jutro rano podejsc odebrac?

#pytanie #orange #krakow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: Miałem podobną akcję z DPD i Orange w tym roku. Też na drugi dzień podpisałem papiery. Weź dowód osobisty ze sobą.
Powinieneś mieć sms od DPD z numerem do kuriera.
Zacznij jutro dzwonić do niego rano od 8:00, co 10 minut jakby nie odbierał.
Powiedz z jakiego adresu jesteś i że czekasz na papiery do podpisu z Orange to będzie wiedział o co chodzi. Ustaw się z nim gdzieś,
  • Odpowiedz
Cześć,
Mam zewnętrzną kamerke na działce do monitoringu. Potrzebuje do niej karty sim z internetem do podglądu online z telefonu. Jakiego operatora polecacie, jaka taryfa, pakiet... Potrzebuje niewiele, jakieś 1-2 gb miesięcznie. Typu, że przedłużam sobie ważność konta o np rok i jednocześnie też przedłuża ważność uzbieranych GB. Żebym co miesiąc nie musiał tego pilnować najlepiej. Karta sim będzie używana tylko i wyłącznie w tej kamerze. Co wyjdzie mi najtaniej?
#telefoniakomorkowa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do informatyków bo ja zielony w temacie. Sprawa wygląda tak: mam problem ze stabilnością światłowodu u siebie bo neta pobieram z routera który jest w domu obok na odległość podwórka. Pobieram przez WiFi. Z racji tego często gubi się sygnał lub sieć jest nie stabilna. Czy jeśli pociągnę kabel internetowy od głównego routera przez podwórko i podłączę go do drugiego routera, który już u mnie w domu będzie - to to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał ktoś przeprawę z #orange na podłączeniu #swiatlowod ?
Infrastruktura na Światłowód Inwestycje (de facto Orange) sąsiedzi mają już podłączenie z tej samej skrzynki, mój technik przyjechał i stwierdził że inwestycja nie jest skończona po czym przesunięto instalacje o 6 tygodni.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zadelko2: Przecież Ci prawdę napisałem. Mobilny nie jest przypisany do żadnej lokalizacji, więc nie da się ustalić gdzie i jak będzie działał. Jedyny sposób to wzięcie na próbę.
  • Odpowiedz
@zadelko2 przeciez ci prawde napisal. musisz wziąć na probe a potem jak pajac chodzic z antena po calym domu zeby sprawdzić gdzie masz zasieg. mozesz sprawdzić w necie gdzie sa nadajniki i tam celowac, ale jak po drodze drzewa czy domy to problem. na infolinii ci obiecaja ze predkosc bedziesz mial super, ale w praktyce moze wyjsc wszystko.

wiec test to jedyna dobra rada. wiem bo sam przez to przechodzilem. wifi,
  • Odpowiedz
  • 1
@bletoja no właśnie u mnie chyba nie ma jeszcze opcji światłowodu xD liczę na jakieś jeszcze inne opcje, może ktoś inny będzie miał jakieś rozwiązanie
  • Odpowiedz
@zadelko2: na przykładzie tetheringu ci jedynie mogę napisać, że nie ma tak kolorowo i nawet jak masz 5g na telefonie i deklarowane jakieś astronomiczne prędkości w pakiecie, to na kompie w speedteście będziesz miał ułamek z tego
  • Odpowiedz
✨️ Jak znaleźć idealną ofertę telekomunikacyjną dla rodziny?
Mirki, szukam oferty dla rodziny, spełniającej wszystkie poniższe kryteria, dostępnej w dużym mieście na #slask:

a) umowa bezterminowa, bez zobowiązań + najchętniej jedna łatwa płatność miesięcznie

b) podstawowy, ale stabilny internet i TV stacjonarna w dwóch
mirko_anonim - ✨️ Jak znaleźć idealną ofertę telekomunikacyjną dla rodziny? Ⓘ
Mirki, ...

źródło: slidee-1

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
niezawisły-filozof-27: Telefony do nju, po dwa.

Tv i internet Orange. Możesz wtedy używać TV gdzie chcesz bo to idzie appki przez net.

Dwa adresy TV to zawsze będzie więcej niż jedna umowa
  • Odpowiedz
@dzieju41: jak opiekowałem się takimi rzeczami w firmie, to stacjonarne numery to i tak był VOIP pod spodem i asterisk, którego sam konfigurowałem - więc to już nie taki typowy stacjonarny.

Zawsze mam w głowie taką rj11 ze ściany i tyle :D (i telefon z wykręcaną tarczą)
  • Odpowiedz
@omgemil: Jakby była Netia to może bym się zastanawiał nad nią (choć wprowadzili CGNAT, więc są juz mniej atrakcyjni), więc zostaje w sumie Orange, którego światłowód działa bardzo dobrze. NJU to marka Orange, "technicznie" lata po tym samym i jest równie dobra. Różni ją dostępność mniejszej liczby ofert i tylko Funbox 3 w ofercie, ale za to nie trzeba za niego co miesiąc płacić i ma się elastyczną umowę bez
  • Odpowiedz
#orange #gsm #sim #siecikomorkowe #tmobile #plus

Czy istnieją jeszcze takie startery z kartą prepaid, gdzie w aplikacji mogę kupić sobie jednorazowo pakiet Internetu i nie pakować się w żadne abonamenty i subskrypcje?

I o co chodzi z "ważnością konta" w ofertach na kartę operatorów? Jak nie doładuję konta X dni to przepada?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak nie doładuję konta X dni to przepada?


@Krzysztof27: w skrócie to tak. Zablokują usługi wychodzące i internet.

Czy istnieją jeszcze takie startery z kartą prepaid, gdzie w aplikacji mogę kupić sobie jednorazowo pakiet Internetu i nie pakować się w żadne abonamenty i subskrypcje?


@Krzysztof27: tak, jest sporo ofert. Jak potrzebujesz tylko internetu (bez połączeń) to zobacz sobie https://aero2.pl/zasady-dzialania/. Pakiety są ważne miesiąc (musisz wykupić pakiet min. raz
  • Odpowiedz
kupiłem Android TV sticka z AliExpress. Zainstalowałem aplikację Orange TV i po jej uruchumieniu pojawia się błąd: "Twoje urządzenie zostało zrootowane". Ktoś coś?
stapi86 - kupiłem Android TV sticka z AliExpress. Zainstalowałem aplikację Orange TV ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Mirki, możecie polecić #abonament i operatora #gsm pod 2 telefony i 1 zegarek (tzw. multi sim dla apple watch)? Z tego co wiem, takie usługi działają jedynie właśnie w abonamentach - nie ma na kartę.

Byłem w #play i oczywiście zrobili mnie w ch*ja, straciłem tylko czas. Z tej okazji postanowiłem w ogóle się od nich wypisać ze wszystkimi usługami.
Ciekawa sieć pod kątem ceny to
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@olavolav: ogólnie tak, choć mam wrażenie, że czasami częściej jest słabsza jakość połączenia (np. podczas jazdy samochodem) albo zdarzy się, że ma słabszy zasięg. Za tę cenę i tak przez 95% czasu jest ok, więc nie wybrałbym inaczej.
  • Odpowiedz
#orange #swiatlowod #orangelove

Siemka mam pytanie, posiadamy teraz światłowód 1Gb/s plus abonament na tel w Orange love (telefon własny). Umowa jest na moją dziewczynę i skończył się okres 24miesiecznej umowy(od roku płacimy +10 od kwoty startowej, a teraz po 24miesiacach jest dodatkowe +20zl). Wpadłem na plan żeby rozwiązać aktualną umowę i zawrzeć nastepną ale na mnie i sam światłowód do 600Mb/s. Sama kalkulacja na necie dała
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AVATARKUBA122:
Tutaj masz orange światłowód bez umów terminowych, podpinasz karte i samo się opłaca:
https://www.njumobile.pl/oferta/swiatlowod
tylko musisz wypowiedzieć umowe w orange, wtedy zwolni się łącze w systemie i będziesz mógł zamówić
a jak chcesz tanio telefon na orange to:
https://fonia.app/zamow-sim/
Za dwie karty sim zapłacicie 240zł/rok - 10zł miesięcznie, 60zł cashbacku macie od razu do wypłaty.
  • Odpowiedz
Znacie lepszą ofertę od Pakietu rocznego #orange na kartę za 365 zł?

**Rozmowy, SMS‑y i MMS‑y bez limitu do wszystkich + pakiet GB (wersja jednorazowa) 365 dni:**

Internet: 2TB rocznie (1TB w standardzie + dodatkowe 1TB za włączenie usługi w aplikacji Mój Orange)

Rozmowy: bez limitu do wszystkich
Octarine - Znacie lepszą ofertę od Pakietu rocznego #orange na kartę za 365 zł?
Rozmo...

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmieniłem niedawno operatora z T-Mobile na nju (Orange). W mojej lokalizacji obaj operatorzy niby korzystają z tego samego BTSa, ale w T-Mobile miałem przyzwoity zasięg, a w nju jest katastrofa - rozmówcy ciągle narzekają że mnie nie słychać. Czy to jest w ogóle technicznie możliwe, że w ramach jednego BTSa jest taka różnica?

#telefony #tmobile #orange #njumobile
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kilku dni strasznie przerywa Internet Światłowodowy Orange w Gdańsku. Mam Funbox 10 z opcją 2 gb/s. Co kilkadziesiąt minut zrywa połączenie na jakiś czas. Czasem w ogóle nie ma przez godzinę, a czasem jest idealnie. OCB, ktoś z was ma też takie problemy?

Od 5 lat mam światłowód z Orange i jest to pierwsza awaria ale kurde, akurat w tym tygodniu pracuję zdalnie :(

Dodam, że zrobiłem hard reset wszystkiego, zmieniłem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest normalne podejście do klienta? Błagam was.


@quercy: tak i bardzo dobrze, że tak robią. Przecież każdy mógłby wtedy zadzwonić i wcisnąć bajkę, żeby w "2 minuty naprawili". A potem byś pisał wpis na wykopie, że ktoś się pod Ciebie podszył i wziął telefon na abonament.

Idź jak człowiek do salonu i to naprostuj, żebyś potem nie miał podobnej sytuacji w przyszłości
  • Odpowiedz
kredyty bierze się przez telefon


@quercy: Jak się zalogujesz i autoryzujesz, a Ty zdaje się masz z tym problem właśnie ¯\(ツ)/¯

Przestań się mazgaić, tylko zrób tak jak być powinno i jeśli po naprostowaniu sytuacji dalej będzie problem, kręć aferę. Póki co, jesteś frustratem, który nie ma racji.
  • Odpowiedz