Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 5
- 5
Można zobaczyć, jak się OpenStreetMap wyłania z czarnej d^H^H^H^H^H^H^H^H^Hniebytu. :D
#mikroreklama #swiat #mapy #osm #openstreetmap #mapporn #mapa #patrolosm
#mikroreklama #swiat #mapy #osm #openstreetmap #mapporn #mapa #patrolosm
339
Rozwój OpenStreetMap 2006-2016

Czerwone - edycje w danym dniu, z wiekiem niebieścieją :D
z- 119
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Czy jest jakas alternatywa dla Waze ktora nie nalezy do Google, najlepiej oparta na OSM?
#opensource #ios #android #openstreetmap
#opensource #ios #android #openstreetmap
- 1
W czym można zrobić mapę z kilkoma trasami i POI?
#mapa #google #openstreetmap #kiciochpyta #komputery
#mapa #google #openstreetmap #kiciochpyta #komputery
@KuliG: umap?
Jest jakiś sposób na wydrukowanie fragmentu #openstreetmap ale bez dużej szczegółowości? Chodzi mi o widok głównych ulic, kilku najistotniejszych obiektów. (bez tysięcy zbędnych informacji które utrudniają odczytywanie mapy.
- 2
@CaptainBryant: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_on_Paper
Mi się podoba czarno-biała z fieldpapers
Mi się podoba czarno-biała z fieldpapers
źródło: comment_QSWXrjFnmgHAg2QKMamgYrNQiO2uNux8.jpg
PobierzCzy z openstreetmap da się pobrać współrzędne wszystkich stanowisk słupowych które są na liście?
http://www.openstreetmap.org/way/167618869#map=9/51.2928/21.6293
#openstreetmap #energetyka
http://www.openstreetmap.org/way/167618869#map=9/51.2928/21.6293
#openstreetmap #energetyka
@jaszczomp: A można, jak najbardziej, jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://overpass-turbo.eu/ i w kreatorze
Klikasz u góry po prawej na zakładkę Dane i przewijasz do współrzędnych.
Jak chcesz w OSM XML, to zamień na
http://overpass-turbo.eu/ i w kreatorze
type:way and id:167618869Klikasz u góry po prawej na zakładkę Dane i przewijasz do współrzędnych.
Jak chcesz w OSM XML, to zamień na
[out:xml] u góry, a jeśli potrzebne Ci tagi węzłów, to zamień na dole na out body qt@Dzbanek_soku: OsmAnd
- 0
@Dzbanek_soku: google maps też się nadaje offline
- 3
Jakby ktoś z #patrolosm chciał się wybrać i czegoś dowiedzieć, ludzi poznać:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=589653#p589653
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=589653#p589653
Czołem!
Po długich i burzliwych naradach zarząd podjął decyzję, że najbliższe walne zebranie członków OSM Polska odbędzie się 14 maja 2016, w Sosnowcu, ul. Będzińska 60, sala 120 (link do mapy)
Część formalna (czyli stricte walne) rozpocznie się o 11:00, a ok. 13:00 rozpocznie się część nieformalna, czyli prelekcje, dyskusje, a po wszystkim pójdziemy zapewne na pi... ekm...
- 1
Jak zaznaczyć dany budynek / sklep na OpenStreetMap, żeby zobaczyć numer ulicy, godziny otwarcia, itp.?
#openstreetmap #mapy #osm
#openstreetmap #mapy #osm
Pojawił się fajny sposób zarabiania bitcoinów za wkład do map OSM #openstreetmap #bitcoin :-) właśnie testuję. Zobaczymy czy i kiedy dostanę wypłatę :-)
@Kliko:
Rejestrujesz się na stronce OSMand. Podajesz login i hasło do twojego konta na OpenStreetMap, adres portfela bitcoin. Oni weryfikują tożsamość - czy to twoje konto.
Potem pod koniec miesiąca (?) wg jakiegoś tam algorytmu dzielą kwotę Bitcoinów, najwięcej otrzymują osoby edytujące dużo i rejony "promowane", np. w zeszłym miesiącu takim rejonem była Holandia, ktoś tam zgarnął Bitcoinów wartych 80zł, a z tego co wiedziałem to jakiś wprawny maper to
Rejestrujesz się na stronce OSMand. Podajesz login i hasło do twojego konta na OpenStreetMap, adres portfela bitcoin. Oni weryfikują tożsamość - czy to twoje konto.
Potem pod koniec miesiąca (?) wg jakiegoś tam algorytmu dzielą kwotę Bitcoinów, najwięcej otrzymują osoby edytujące dużo i rejony "promowane", np. w zeszłym miesiącu takim rejonem była Holandia, ktoś tam zgarnął Bitcoinów wartych 80zł, a z tego co wiedziałem to jakiś wprawny maper to
- 1
@Sorbi: Co ma to z tym wspólnego? Kasa w puli jest z dotacji lub z wykupienia usługi - i wszystko jest opensource. OpenStreetMap jest otwartą mapą na wolnej licencji. BTC jest tutaj używane tylko ze względu na to, że BTC nie zna granic więc łatwiej wypłacać niż np. w dolarach.
konto usunięte via Android
- 4
Wow, coś super. Zaraz sprawdzam czy działa na fdroidzie
http://geoforum.pl/?page=news&id=21510&link=zawsze-swieze-mapy-w-osmand-2-3
#openstreetmap #mapy #nawigacja
http://geoforum.pl/?page=news&id=21510&link=zawsze-swieze-mapy-w-osmand-2-3
#openstreetmap #mapy #nawigacja
- 0
@dad1111: Niestety na F-Droid nie ma jeszcze tej wersji, ale liczę, że niebawem się pojawi.
- 1
Potrzebuję wyeksportować kawałek terenu o kształcie kwadratu z określonymi współrzędnymi, dodać go do jakiegoś programu do edycji OSM i pousuwać kilka ulic dla własnego użytku. Czym to ugryźć? Jakim programem takie cudo zrobię?
#osm #openstreetmap
#osm #openstreetmap
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RicoElectrico:
Domagam się parytetow w osm! Jezeli mapujacych jest 10000 i w większości to mężczyźni to trzeba by było tez jeszcze dodatkowe 10000 mapujacych kobiet! Panie jestem z wami! Do dzieła, mapowac? ;-)
Domagam się parytetow w osm! Jezeli mapujacych jest 10000 i w większości to mężczyźni to trzeba by było tez jeszcze dodatkowe 10000 mapujacych kobiet! Panie jestem z wami! Do dzieła, mapowac? ;-)
#openstreetmap Mapka z domyślnym stylem dostosowana do ekranów o wysokiej gęstości pikseli
https://osm.rrze.fau.de/testhd.html
https://osm.rrze.fau.de/testhd.html
Komentarz usunięty przez autora
Fotoradary w OpenStreetMap
http://frink.bplaced.de/blitzer/#map=9/52.3043/15.8739
#mapy #openstreetmap #fotoradary
http://frink.bplaced.de/blitzer/#map=9/52.3043/15.8739
#mapy #openstreetmap #fotoradary
Jaką dobrą #nawigacja #gps do samochodu? Oczywiście tylko te bezpłatne, działające z danymi z #openstreetmap, tak żeby można było łatwo i bezpłatnie aktualizować.
Jakie firmy? Jaki soft?
Teraz korzystam z OSMand na #android, ale telefon trochę niepraktyczny w samochodzie.
Jakie firmy? Jaki soft?
Teraz korzystam z OSMand na #android, ale telefon trochę niepraktyczny w samochodzie.
- 0
@RicoElectrico:
Czy to mapfactor działa na wince 5.0?
Czy to mapfactor działa na wince 5.0?
@Comandante: sq9nit pisze że tak: http://openstreetmap.org.pl/2012/navigator-free-recenzja/
- 4
Mirki czy jest jakaś alternatywa, która pozwala wyeksportować mapy z #google Maps Engine? Do końca stycznia tylko ta usługa jeszcze działa. Może coś na #openstreetmap? Macie jakieś propozycje rozwiązania opensource, które można umieścić na własnym serwerze? Posiłkuje się koledzy wami z tagu #programowanie - pewnie ktoś z Was już obadał sytuację.
















źródło: comment_ZAgb086TYfUayiiYpCjZ5xRrM732N4fL.jpg
Pobierz