Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 0
@aarahon: na pewno jakiś grubas,oni muszą szeroko otwierać drzwi
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Uniqa nie odzywa się do mnie i nie odbiera telefonów po 1,5 miesiąca od zgłoszenia szkody, Zarząd Dróg im powierzył likwidację mojej szkody komunikacyjnej. Infolinia uniqa już 3 razy zgłaszała ponaglenia do przełożonej opiekun szkody, jednak nic to nie daje, opiekun szkody nie odbiera telefonu, a uniqua ani opiekun nie odpisuje na maile. Co mogę zrobić?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #uniqa #odszkodowanie #
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #uniqa #odszkodowanie #
@KobyleCaco: reklamacja z oczekiwaniami finansowymi, muszą się ustosunkować w ustawowym terminie
@KobyleCaco: https://rf.gov.pl/ jedna z niewielu instytucji w naszym kraju ktora sprawnie dziala.
- 44
Wspaniała reklama Axa direct.
Teleturniej, śmiechy, i inne:
-W ile przyjeżdża pomoc drogowa w Axa direct?
A: W pół godziny,
B: Wpół do szóstej,
C: Wszystko płynie.
Teleturniej, śmiechy, i inne:
-W ile przyjeżdża pomoc drogowa w Axa direct?
A: W pół godziny,
B: Wpół do szóstej,
C: Wszystko płynie.
@KornixPL: to tak samo jak przy kupnie telefonu próbowano mi wcisnąć ubezpieczenie od zbicia i zalania telefonu.
Pytam w jakich przypadkach - w każdych, z wyjątkiem gdy wykazane będzie moje niedbalstwo. W takim razie, proszę o przykłady, kiedy ubezpieczenie będzie ważne.
"No na przykład jak potrąci Pana samochód - nie z Pana winy, i zbije pan wyświetlacz." XD
Pytam w jakich przypadkach - w każdych, z wyjątkiem gdy wykazane będzie moje niedbalstwo. W takim razie, proszę o przykłady, kiedy ubezpieczenie będzie ważne.
"No na przykład jak potrąci Pana samochód - nie z Pana winy, i zbije pan wyświetlacz." XD
#oc #prawojazdy #samochody #motoryzacja
Mirki - żona miała delikatną stłuczkę - dosłownie delikatną - lekko przerysowała zderzak innej pani ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na jej samochodzie zero uszkodzeń, na samochodzie poszkodowanej ślady lakieru samochodu żony.
W dowodzie rejestracyjnym jako właściciel wpisany jestem ja, żona i jej tata (mój teść) jako współwłaściciele. OC jest na teścia - jego zniżki. Ja mam
Mirki - żona miała delikatną stłuczkę - dosłownie delikatną - lekko przerysowała zderzak innej pani ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na jej samochodzie zero uszkodzeń, na samochodzie poszkodowanej ślady lakieru samochodu żony.
W dowodzie rejestracyjnym jako właściciel wpisany jestem ja, żona i jej tata (mój teść) jako współwłaściciele. OC jest na teścia - jego zniżki. Ja mam
konto usunięte via Android
- 5
@jakis_login Tak, będziesz miał zwyżki. Każdy kto jest w dowodzie auta które spowodowało szkodę traci zniżki.
@damiangrzeli: nie ma znaczenia czy szkoda jest na 100zł czy na 500.000zł, każde towarzystwo ubezpieczeniowe liczy zniżki po swojemu
#oc #ubezpieczenia czy ktoś może polecić jakąś uczciwą firmę której można odsprzedać szkodę z OC?
Nie chcę mi się bujać z ubezpieczycielem a samochodu nie chce naprawiać
Nie chcę mi się bujać z ubezpieczycielem a samochodu nie chce naprawiać
- 0
@Pienio69: pisz do @Odzyskamy_odszkodowanie1
@k-NN: dzięki za polecenie ;)
#ubezpieczenia #oc
Muszę ogarnąć nowe ubezpieczenie po zakupie auta, jeszcze nie przerejestrowane na mnie -jest oc do 24 lutego w jakimś InterRisk.
Mogę to zrobić przed przerejestrowaniem tak?
Muszę ogarnąć nowe ubezpieczenie po zakupie auta, jeszcze nie przerejestrowane na mnie -jest oc do 24 lutego w jakimś InterRisk.
Mogę to zrobić przed przerejestrowaniem tak?
- 2
@vanschorst: Tak, umowę ubezpieczenia możesz zawrzeć od razu po zakupie. Zapraszamy na kalkulator OC/AC https://kalkulator.ubea.pl Sprawdzimy, gdzie będzie najkorzystniej.
- 1
@Ubea_pl: Ok, dzięki wszystko jasne.
11
90 proc. odszkodowań jest zaniżonych. Łatwiej sprzedać szkodę, niż walczyć

Nawet przy małej stłuczce musisz się mieć na baczności. Gdy próbujesz odzyskać pieniądze z polisy, ubezpieczalnia stara się zmniejszyć swoje straty wykorzystując twoją niewiedzę. Dlatego rynek pełny jest firm, które zapłacą za twoją szkodę – i jeszcze na niej zarobią.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 0
Mirki, mam pytanie.
Czy to jest spóźnienie jednodniowe OC? Mam sie bać kary? Auto kupilem w grudniu, pare dni przed końcem ubezpieczenia przedłużyłem je, ale gosciowka wpisała inna date niz datę płatności.
Auto przerejestrowalem na siebie juz, jutro idę po odbiór dowodu rejestracyjnego, bo na razie mam tymczasowy.
#oc #ubezpiczenia #samochody #auto
Czy to jest spóźnienie jednodniowe OC? Mam sie bać kary? Auto kupilem w grudniu, pare dni przed końcem ubezpieczenia przedłużyłem je, ale gosciowka wpisała inna date niz datę płatności.
Auto przerejestrowalem na siebie juz, jutro idę po odbiór dowodu rejestracyjnego, bo na razie mam tymczasowy.
#oc #ubezpiczenia #samochody #auto
źródło: comment_UMmP2kbal6SmQ3rU2FrNLfHOApjjsQsU.jpg
Pobierz- 2
@SgtPepper1942: normalnie masz polisę bez przerwy, o co chodzi?
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@khazaddum: Zapraszamy do nas. Porównamy składki w kilkunastu TU.
- 1
Może tu ktoś pomoże bo na zagranicznych forach już nie wiem gdzie pytać lol
Problem jest z G.Skill Trident RAM with RGB, DDR4, 16 GB, 4400MHz, CL18.
PC crashuje przy włączeniu profilu XMP 1 jak i 2
manualnie udało się je ustawić na: 4100MHz 1.55V 18/19/39.
reszta sprzętu:
Asus Rog Maximus XI Hero Z390
Problem jest z G.Skill Trident RAM with RGB, DDR4, 16 GB, 4400MHz, CL18.
PC crashuje przy włączeniu profilu XMP 1 jak i 2
manualnie udało się je ustawić na: 4100MHz 1.55V 18/19/39.
reszta sprzętu:
Asus Rog Maximus XI Hero Z390
@adronix: tam są 2 kosci? na 1 idzie xmp czy tez sie sypie?
- 0
@okryrty_krytyk: znalazłem coś takiego "4 DIMM: Supports 4 modules inserted into all slots as two pairs DIMMs operating in a dual-channel memory configuration" więc chyba to nie to
- 1
#pzu #odszkodowanie #oc #ac W skrócie, dwa tygodnie temu miałem stłuczkę, sprawca uciekł, lecz tego samego dnia udało sie go namierzyć, wszystko załątwione z drogówką na komisariacie (bo akurat byli), policjanci mówią, żeby zgłosić szkodę w PZU na infolinii i po sprawie. Oczywiście tak zrobiłem, szkoda wyceniona na ok 730zł, złożyłem odwołanie, przyjechał rzeczoznawca, wycenił 750zł, po tym wszystkim odpisało mi ASO Audi, że
Fascynuje mnie jak to wszyscy slepo wierza i chwala ASO. Faktura na 15k, tutaj sie zaszpachluje, tutaj lakier, i cyk. Ubezpieczyciel oszukany, klient oszukany, hajs sie zgadza.
-40% wyceny dlatego ze 95% poszkodowanych bierze kwote z kosztorysu bez zastonowienia, niska swiadomosc spoleczenstwa pozwala ubezpieczycielom na takie zagrywki bez wiekszych konsekwencji.
jesli nie zgadzasz sie z wycena podeslij mi na priv ten kosztorys to ci powiem ile tam jeszcze mozna wyciagnac
jesli nie zgadzasz sie z wycena podeslij mi na priv ten kosztorys to ci powiem ile tam jeszcze mozna wyciagnac
jak mi ręczny hamulec na parkingu puści i w czyjś samochód walnie to idzie z OC? i jak zganię na kolegę (że to on źle zabezpieczył auto) to też pójdzie po moich zniżkach czy on wtedy ma postępowanie cywilne?
#ubezpieczenia #oc
#ubezpieczenia #oc
Bo to Ty ubezpieczasz samochód, który zrobi szkodę
@manieldagical bo oc jest na samochod w Polsce a ty jestes wlascicielem. W UK jest na osobe chyba
- 0
16 lutego mam koniec ubezpieczenia, czy to nie za pozno zeby rozpoczac igrzyska? Czy ktoś może mi pomóc znaleźć najkorzystniejszą oferte? @mfind #ubezpieczenia #oc #motoryzacja
- 1
siemka, uszkodziłem lekko zderzak w aucie, mam leasing od Mercedes-Benz Leasing i chce to zrobić z AC. Składkę OC+AC mam w racie leasingu (ERGO-HESTIA). Czy w przypadku wykupu auta i chęci zawarcia ubezpieczenia z ERGO-HESTIA będę miał jakieś zwyżki z tego tytułu, czy skoro płace 100% w przypadku leasingu to śmiało mogę to robić?
#oc #ac #leasing
#oc #ac #leasing
@P4TRYK i jaki finał sprawy? Bo właśnie chcę zgłosić szkodę z AC do hestii
- 0
@przemoprzemek: normalna szkoda z AC.
@PancakeV: Ja mam AC na groma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chcę ryzykować, że ktoś go weźmie pod pachę i zawinie :D
- 1
@PancakeV: rok temu PZU nie było najtańsze dla mnie (ze 100 zł taniej miałem w innej firmie), nie zdziwiłbym się, gdyby nigdy nie było najtańsze. Lepiej w CUK poprosić o sprawdzenie cen i już mając wydruk, warto udać się jeszcze do tych firm OC, których w CUK nie mają
Mirki jak to możliwe, że cena OC nic się nie zmieniła od poprzedniego roku a w zasadzie podrosła z 1010zł na 1070zł najtańsza oferta teraz widzę na @rankomat i @mfind.
Niby średnia cena składki w ciągu roku zmalała o 10% a u mnie zwyżka ? Nie miałem żadnej stłuczki wtf xD #oszukujo
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia #mfind #rankomat
Niby średnia cena składki w ciągu roku zmalała o 10% a u mnie zwyżka ? Nie miałem żadnej stłuczki wtf xD #oszukujo
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia #mfind #rankomat
- 0
@Skipi1111: Podrzuć nam link do wyliczenia na priv, albo numer rejestracyjny, odnajdziemy wyliczenie i sprawdzimy jak to wygląda :)
@Skipi1111 ja co roku zamiast mieć niższą stawkę, to mam co raz to wyższa i co roku zmieniam ubezpieczyciela. Sprawdź w yanosiku ubezpieczenie. Oni współpracują z ergohestią
Cześć Mirki, jest tu jakiś specjalista od OC dla firm ?
Pytam z drugiej strony, gdyż to ja zgłosiłem szkodę z OC firmy wykonawczej - chciałbym wiedzieć o co mogę rościć ?
Chodzi tu o zalanie mieszkania z winy hydraulika ( nota bene 5 zalanie w tej samej inwestycji z winy tego samego hydraulika ).
Wszystko ogarniam fakturami bo wiem, że z "książeczki" musiałbym dokładać swoje do osuszania i usuwania szkód.
Pytam z drugiej strony, gdyż to ja zgłosiłem szkodę z OC firmy wykonawczej - chciałbym wiedzieć o co mogę rościć ?
Chodzi tu o zalanie mieszkania z winy hydraulika ( nota bene 5 zalanie w tej samej inwestycji z winy tego samego hydraulika ).
Wszystko ogarniam fakturami bo wiem, że z "książeczki" musiałbym dokładać swoje do osuszania i usuwania szkód.
źródło: comment_2avE4zFDO0TuwH0wGAh7u8Itdt8Yly3v.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: pełen wachlarz usług, niezaciśnięte opaski, niedokręcone złączki do wyboru do koloru, oczywiście wszystko pod wylewką lub tynkiem bo by nie było zabawy ;)
- 0
Jak rozwiązać kwestię #spadek a dokładniej #auto. Po śmierci mojego ojca mama w ramach spadku przejmuje samochód (T.Yaris). W grudniu była załatwiona sprawa spadkowa. I teraz musimy poczekać te pół roku żeby to auto opchnąć. Tyle że wcześniej skończy się #oc i trzeba będzie jakieś opłacić. Pierwsze to i tak trzeba by pewnie auto na nią przerejestrować. Mama prawa jazdy nie ma, więc pewnie stawka
- 0
@fakundo: Oczywiście, mama może przekazać Ci auto w darowiźnie. Pamiętaj tylko o zgłoszeniu darowizny do Urzędu Skarbowego, aby uniknąć płacenia podatku, jeżeli przekroczona zostałaby kwota wolna od podatku. O darowiźnie auta dokładnie pisaliśmy tutaj: https://ubea.pl/Wspolwlasnosc-auta-bez-tajemnic%2Cartykul%2C1059/ (co prawda artykuł o współwłasności auta, ale zasady są dokładnie te same, niezależnie, czy mama przekazuje Ci tylko część auta czy całe auto)
Mama prawa jazdy nie ma, więc pewnie stawka będzie jakaś kosmiczna
@fakundo: nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe pyta o prawko lub stosuje zwyżki za jego brak, podbij na PW to ogarniemy temat jeśli chcesz
- 0
Tak z ciekawości, czy kwota za OC zależy od tego, jakiej wartości samochód mamy?
Tak na logikę, to nie powinna.
#finanse #pieniadze #ubezpieczenia #oc #samochody
Tak na logikę, to nie powinna.
#finanse #pieniadze #ubezpieczenia #oc #samochody
@chud: Nie zależy. Zależy od pojemności silnika. Co też nie ma sensu...
@graf_zero: @chemik_kieszyk:
Kwota głównie odzwierciedla to jakie szkody możesz zrobić tym samochodem. Takim Seicento po pierwsze ciężko jeździć ponad 100 km/h, a po drugie jest małe i lekkie. Większy i szybszy samochód może narobić większych szkód.
Popatrzcie ile kosztuje OC skutera (mały i niska prędkość maksymalna) albo ciągnika rolniczego (duży ale wolny)
Kwota głównie odzwierciedla to jakie szkody możesz zrobić tym samochodem. Takim Seicento po pierwsze ciężko jeździć ponad 100 km/h, a po drugie jest małe i lekkie. Większy i szybszy samochód może narobić większych szkód.
Popatrzcie ile kosztuje OC skutera (mały i niska prędkość maksymalna) albo ciągnika rolniczego (duży ale wolny)





























#pc #intel #pcmasterrace #oc #overclocking