Uniqa nie odzywa się do mnie i nie odbiera telefonów po 1,5 miesiąca od zgłoszenia szkody, Zarząd Dróg im powierzył likwidację mojej szkody komunikacyjnej. Infolinia uniqa już 3 razy zgłaszała ponaglenia do przełożonej opiekun szkody, jednak nic to nie daje, opiekun szkody nie odbiera telefonu, a uniqua ani opiekun nie odpisuje na maile. Co mogę zrobić?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #uniqa #odszkodowanie #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wspaniała reklama Axa direct.
Teleturniej, śmiechy, i inne:
-W ile przyjeżdża pomoc drogowa w Axa direct?
A: W pół godziny,
B: Wpół do szóstej,
C: Wszystko płynie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KornixPL: to tak samo jak przy kupnie telefonu próbowano mi wcisnąć ubezpieczenie od zbicia i zalania telefonu.
Pytam w jakich przypadkach - w każdych, z wyjątkiem gdy wykazane będzie moje niedbalstwo. W takim razie, proszę o przykłady, kiedy ubezpieczenie będzie ważne.
"No na przykład jak potrąci Pana samochód - nie z Pana winy, i zbije pan wyświetlacz." XD


  • Odpowiedz
#oc #prawojazdy #samochody #motoryzacja

Mirki - żona miała delikatną stłuczkę - dosłownie delikatną - lekko przerysowała zderzak innej pani ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na jej samochodzie zero uszkodzeń, na samochodzie poszkodowanej ślady lakieru samochodu żony.

W dowodzie rejestracyjnym jako właściciel wpisany jestem ja, żona i jej tata (mój teść) jako współwłaściciele. OC jest na teścia - jego zniżki. Ja mam
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ubezpieczenia czy ktoś może polecić jakąś uczciwą firmę której można odsprzedać szkodę z OC?
Nie chcę mi się bujać z ubezpieczycielem a samochodu nie chce naprawiać
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc
Muszę ogarnąć nowe ubezpieczenie po zakupie auta, jeszcze nie przerejestrowane na mnie -jest oc do 24 lutego w jakimś InterRisk.
Mogę to zrobić przed przerejestrowaniem tak?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie.

Czy to jest spóźnienie jednodniowe OC? Mam sie bać kary? Auto kupilem w grudniu, pare dni przed końcem ubezpieczenia przedłużyłem je, ale gosciowka wpisała inna date niz datę płatności.

Auto przerejestrowalem na siebie juz, jutro idę po odbiór dowodu rejestracyjnego, bo na razie mam tymczasowy.

#oc #ubezpiczenia #samochody #auto
S.....2 - Mirki, mam pytanie.

Czy to jest spóźnienie jednodniowe OC? Mam sie bać kar...

źródło: comment_UMmP2kbal6SmQ3rU2FrNLfHOApjjsQsU.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może tu ktoś pomoże bo na zagranicznych forach już nie wiem gdzie pytać lol
Problem jest z G.Skill Trident RAM with RGB, DDR4, 16 GB, 4400MHz, CL18.
PC crashuje przy włączeniu profilu XMP 1 jak i 2
manualnie udało się je ustawić na: 4100MHz 1.55V 18/19/39.
reszta sprzętu:
Asus Rog Maximus XI Hero Z390
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pzu #odszkodowanie #oc #ac W skrócie, dwa tygodnie temu miałem stłuczkę, sprawca uciekł, lecz tego samego dnia udało sie go namierzyć, wszystko załątwione z drogówką na komisariacie (bo akurat byli), policjanci mówią, żeby zgłosić szkodę w PZU na infolinii i po sprawie. Oczywiście tak zrobiłem, szkoda wyceniona na ok 730zł, złożyłem odwołanie, przyjechał rzeczoznawca, wycenił 750zł, po tym wszystkim odpisało mi ASO Audi, że
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

-40% wyceny dlatego ze 95% poszkodowanych bierze kwote z kosztorysu bez zastonowienia, niska swiadomosc spoleczenstwa pozwala ubezpieczycielom na takie zagrywki bez wiekszych konsekwencji.

jesli nie zgadzasz sie z wycena podeslij mi na priv ten kosztorys to ci powiem ile tam jeszcze mozna wyciagnac
  • Odpowiedz
jak mi ręczny hamulec na parkingu puści i w czyjś samochód walnie to idzie z OC? i jak zganię na kolegę (że to on źle zabezpieczył auto) to też pójdzie po moich zniżkach czy on wtedy ma postępowanie cywilne?
#ubezpieczenia #oc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siemka, uszkodziłem lekko zderzak w aucie, mam leasing od Mercedes-Benz Leasing i chce to zrobić z AC. Składkę OC+AC mam w racie leasingu (ERGO-HESTIA). Czy w przypadku wykupu auta i chęci zawarcia ubezpieczenia z ERGO-HESTIA będę miał jakieś zwyżki z tego tytułu, czy skoro płace 100% w przypadku leasingu to śmiało mogę to robić?
#oc #ac #leasing
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PancakeV: rok temu PZU nie było najtańsze dla mnie (ze 100 zł taniej miałem w innej firmie), nie zdziwiłbym się, gdyby nigdy nie było najtańsze. Lepiej w CUK poprosić o sprawdzenie cen i już mając wydruk, warto udać się jeszcze do tych firm OC, których w CUK nie mają
  • Odpowiedz
  • 0
@Skipi1111 ja co roku zamiast mieć niższą stawkę, to mam co raz to wyższa i co roku zmieniam ubezpieczyciela. Sprawdź w yanosiku ubezpieczenie. Oni współpracują z ergohestią
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, jest tu jakiś specjalista od OC dla firm ?

Pytam z drugiej strony, gdyż to ja zgłosiłem szkodę z OC firmy wykonawczej - chciałbym wiedzieć o co mogę rościć ?
Chodzi tu o zalanie mieszkania z winy hydraulika ( nota bene 5 zalanie w tej samej inwestycji z winy tego samego hydraulika ).

Wszystko ogarniam fakturami bo wiem, że z "książeczki" musiałbym dokładać swoje do osuszania i usuwania szkód.
p.....s - Cześć Mirki, jest tu jakiś specjalista od OC dla firm ? 

Pytam z drugiej...

źródło: comment_2avE4zFDO0TuwH0wGAh7u8Itdt8Yly3v.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak rozwiązać kwestię #spadek a dokładniej #auto. Po śmierci mojego ojca mama w ramach spadku przejmuje samochód (T.Yaris). W grudniu była załatwiona sprawa spadkowa. I teraz musimy poczekać te pół roku żeby to auto opchnąć. Tyle że wcześniej skończy się #oc i trzeba będzie jakieś opłacić. Pierwsze to i tak trzeba by pewnie auto na nią przerejestrować. Mama prawa jazdy nie ma, więc pewnie stawka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fakundo: Oczywiście, mama może przekazać Ci auto w darowiźnie. Pamiętaj tylko o zgłoszeniu darowizny do Urzędu Skarbowego, aby uniknąć płacenia podatku, jeżeli przekroczona zostałaby kwota wolna od podatku. O darowiźnie auta dokładnie pisaliśmy tutaj: https://ubea.pl/Wspolwlasnosc-auta-bez-tajemnic%2Cartykul%2C1059/ (co prawda artykuł o współwłasności auta, ale zasady są dokładnie te same, niezależnie, czy mama przekazuje Ci tylko część auta czy całe auto)
  • Odpowiedz
Mama prawa jazdy nie ma, więc pewnie stawka będzie jakaś kosmiczna


@fakundo: nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe pyta o prawko lub stosuje zwyżki za jego brak, podbij na PW to ogarniemy temat jeśli chcesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@graf_zero: @chemik_kieszyk:
Kwota głównie odzwierciedla to jakie szkody możesz zrobić tym samochodem. Takim Seicento po pierwsze ciężko jeździć ponad 100 km/h, a po drugie jest małe i lekkie. Większy i szybszy samochód może narobić większych szkód.
Popatrzcie ile kosztuje OC skutera (mały i niska prędkość maksymalna) albo ciągnika rolniczego (duży ale wolny)
  • Odpowiedz