Wpis z mikrobloga

W związku z drobnym nadmiarem wolnego czasu w pracbaza zastanawiam się nad pogłębieniem wiedzy i podszkoleniem się w programowanie.

W pracy zajmuję się głównie sterownikami (PLC, wiem, wiem #nieprogramowanie), ale kiedyś pisałem coś w studbaza w C i trochę skryptów pod Matlaba.

W pracy czasem bawiłem się trochę w VBA, ale to głównie jakieś proste skrypty (zapytanie w SQL, wyciągnięcie danych i jakaś tam ich obróbka w arkuszu z użyciem ifów i forów żeby ułatwić sobie tworzenie dokumentów). Niedawno zrobiłem kurs na edx z podstaw programowania (python) który był całkiem fajny.

Chciałbym wziąć się teraz za coś już tak porządniej i może zaprzyjaźnić się z .NET żeby móc właśnie zrobić sobie czasem jakąś prostą apkę z interfejsem (robiłem wcześniej jakieś tutoriale z VB w Visual studio) która np będzie służyć do auto generacji kodu (PLC przyjmuje kod w XMLu)

No i teraz dylemat C# czy VB?

Jedyny argument póki co jest taki że VB mogę użyć przy niektórych SCADAch (choć pewnie i tak nacisk byłby żeby jednak nie).

Co poradzicie i jak zacząć, chętnie przygarnę jakiś lubi do dobrego pdfa żeby móc zacząć klepać kod i ogarnąć oop w sensowny sposób.

#naukaprogramowania
  • 4
@emesc: C# jest mocno rozwijany i teraz to główny język .NET, więc wybór jest dość oczywisty.

Poza tym przyjemny w pisaniu, masa materiałów i ogólnie polecam :)
@emesc: jakbys chcial w C# to


Nie wiem ile potrafisz ale uczy podstaw bardzo dobrze i ciagle sie rozwija, a plany na przyszle warsztaty(ktore sa ciagle w obróbce trwają ciągle) sa chyba gdzies na kanale z tym filmem. Ja korzystam i jestem zadowolony.