@Life_will_kill_ya: jeśli mogę dać Ci pro tipa - dla większego fun'u podczas nauki Pythona - wykorzystaj do tego list comprehension. Na pewno już miałeś w kursie.
def digitsum(n):
return sum([int(number) for number in str(n)])
Robisz dokładnie to samo ale w jednej linii i bez potrzeby deklaracji listy.

A jak dojdziesz do funkcji wyższego rzędu to możesz odświeżyć sobie ten post i spróbować zrobić
  • Odpowiedz
@Life_will_kill_ya
btw. ciekawy jest pomysł na rozwiązanie tego problemu, które proponują, z wykorzystaniem rekurencji:
def digitsum(n):
....if n:
........return n%10 + digit
sum(n//10)
....return 0
  • Odpowiedz
Fajnego maila dostałem od 233 Poczta Polska .
Link odsyła do strony z jakimiś "the best curtisans" fajna ta poczta polska ostatnio :).

Dzień dobry!

Przesyłka nie została doręczona odbiorcy w dniu 14 sierpien 2015, ponieważ nikt nie otworzył kurierowi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jestem w kropce.
Kiedyś, dawno temu, byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej firmie we Wrocławiu. Nie dostałem się, ale obiecali odezwać po wakacjach.
Szukałem dalej i znalazłem pracę w Poznaniu (Spring, Hibernate ale też frontend, we Wrocławiu tylko backend). No fajnie.
Ale obiecanki-niecacanki, tamta poprezdnia firma napisała do mnie z zaproszeniem na ponowną rozmowę.
I co teraz? Dodam, że planuję studia niestacjonarne we Wrocławiu (jestem po LO), więc i tak będę tam dojeżdżał.

Zostawić
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szinek: Mialem taka sama sytuacje 2 lata temu. Dostałem prace w 2 miejscach praktyczny w tym samym czasie. Przepracowałem okres próbny w jednej (z 2 firma podpisaniem umowę) i przeniosłem się potem - na szczęście zgodzili się poczekać.
Pzdr
  • Odpowiedz
Wrocław! Też miałem decyzję między Wro a Pzn - trochę z przypadku wybrałem Wrocław i to było najlepsze co mogło mnie spotkać :) Poznań jest fajny, do dziś tam często jeżdzę (rodzina, znajomi) ale jednak Wrocław ma inny klimat. A dla branży IT tutaj pracy jest sporo wciąż :)
  • Odpowiedz
@CichyGlosZTyluGlowy: @mm0070: No to może Mobile chłopaki? Hajs się chyba zgadza i projekty raczej też ciekawe. Ale ogólnie chyba każdy programista zarabia dużo, średnia 4k, a wiadomo im jesteś lepszy tym więcej, nie wiem co to za p--------o, że chcesz wybrać język pod hajs.
  • Odpowiedz
Mirki mam głupi problem, który powoli zaczyna mnie mocno irytować. Nie wiem czy to jakiś ficzer nowy czy co. Ale zauwazyłem to od przesiadki z 8.1 na #windows10.

#mianowicie (xD) wszystkie filmiki odpalane przez flasha (?) i na bank jutubowe html5 odpalają się dopiero jak zbuforuja sie praktycznie w calosci, 3/4 albo całość. Nie mogę kliknąć play, bo poza zmianą ikonki z play na pauzę, nic się
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach