Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w kropce.
Kiedyś, dawno temu, byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej firmie we Wrocławiu. Nie dostałem się, ale obiecali odezwać po wakacjach.
Szukałem dalej i znalazłem pracę w Poznaniu (Spring, Hibernate ale też frontend, we Wrocławiu tylko backend). No fajnie.
Ale obiecanki-niecacanki, tamta poprezdnia firma napisała do mnie z zaproszeniem na ponowną rozmowę.
I co teraz? Dodam, że planuję studia niestacjonarne we Wrocławiu (jestem po LO), więc i tak będę tam dojeżdżał.

Zostawić sentymenty i fajną poznańską firmę po 3 miesiącach i zmieniać pracę? Nie powiem mieszkanie we Wro byłoby mi zajeviście na rękę. Najbardziej to mnie boli serce w tej chwili, a nie kwestia ekonomiczna (,)

Rady, mirki, rady!

#pracbaza #nieprogramowanie #it #programowanie też, przepraszam.
  • 13
  • Odpowiedz
@pexa: @rancosster: mówisz nie zmieniać, a zaraz potem, że Wrocław fajniejszy ( ͡° ʖ̯ ͡°) JavaScript przez te 3 miechy zdążyłem nawet polubić.
@pexa: no dobrze mi tutaj nawet, ale co 2 tygodnie na weekend do Wrocławia na studia cisnąć? :/ to z wypłaty mi też śrendio zostanie wtedy.
  • Odpowiedz
@Szinek: Nie chodzilo mi o to, ze Wroclaw fajniejszy, tylko o to zebys zlapal wiecej doswiadczenia. Jak juz to osiagniesz to bez problemu we Wroclawiu cos pozniej znajdziesz albo sam odezwiesz sie do tej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) I lepszy hajs na start niz bys mial teraz, bo po 3 msc to raczej nie duzo i krzywo patrza na zmiane pracy po tak szybkim czasie.
  • Odpowiedz
@Szinek: Mialem taka sama sytuacje 2 lata temu. Dostałem prace w 2 miejscach praktyczny w tym samym czasie. Przepracowałem okres próbny w jednej (z 2 firma podpisaniem umowę) i przeniosłem się potem - na szczęście zgodzili się poczekać.
Pzdr
  • Odpowiedz
Wrocław! Też miałem decyzję między Wro a Pzn - trochę z przypadku wybrałem Wrocław i to było najlepsze co mogło mnie spotkać :) Poznań jest fajny, do dziś tam często jeżdzę (rodzina, znajomi) ale jednak Wrocław ma inny klimat. A dla branży IT tutaj pracy jest sporo wciąż :)
  • Odpowiedz
@Szinek: Nie żałowałem. W moim przypadku też nie chodziło o Wrocław ani Poznań poprostu lepsze warunki pracy. Możesz spróbować zawsze to jakieś doświadczenie. Druga firma też nie dala ci jednoznacznej odpowiedzi ze cię przyjmą. Bierz co masz potem kombinuj.
  • Odpowiedz