Wszystko
Najnowsze
Archiwum

DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen
via Android- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

kapuscianyleb
- 2
@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen: Denis Pawłowski
Moje nazwisko kończy się na:
- -ski; -cki; dzki 26.1% (12)
- -owicz; -ewicz 4.3% (2)
- -ak; -ek; -ik 28.3% (13)
- kurwa jakieś chłopskie 41.3% (19)
- 10
Widzę, że somsiad szuka przodków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rok 1789, parafia Wielgie, kujawsko-pomorskie
#genealogia #szukamyprzodkow #heheszki #historia #nazwiska #kujawy #kujawskopomorskie
Rok 1789, parafia Wielgie, kujawsko-pomorskie
#genealogia #szukamyprzodkow #heheszki #historia #nazwiska #kujawy #kujawskopomorskie
źródło: comment_1e4jJUZjNXq9dWo8veiCwPDdHjMDPCjT.jpg
Pobierz@alan-jakman gdzie szukasz? Ja ostatnio odkryłam genetekę i dopisałam trochę przodków do drzewa ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 1
@kostniczka: A to moje prywatne źródła akurat :-)
Zaskakuję mnie, że w takim katolickim kraju jak Polska istnieje takie nazwisko jak Szatan. Zastanawiam się, jak traktowano takie osoby, w powiedzmy XIX wieku na wsi, jakie zdanie miał lokalny proboszcz na ten temat, ludzie itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chciałbym poznać historię tego nazwiska.
#historia #ciekawostki #nazwiska
chciałbym poznać historię tego nazwiska.
#historia #ciekawostki #nazwiska
źródło: comment_gToTj4F63mJdNLJGTOdOb2rZSoITFykW.jpg
Pobierz@WszeborWlostowic: O arcykatolickości kraju świadczy brak w powszechnym użyciu imienia "Jezus", oraz fakt, że aż do końca XIX wieku rzadkością było imię Maria - i tak "niedostępne" dla pospólstwa.
@nightrain
Jakbym nazywał się Szatan, to bym nazwał syna Jan Paweł. Hahahahaha.
Jakbym nazywał się Szatan, to bym nazwał syna Jan Paweł. Hahahahaha.
1
Najpopularniejsze nazwiska w Polsce: kto przed Kowalskim?

Nowak - to najczęstsze nazwisko występujące w Polsce zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
z- 0
- #
- #
- #
Rzućcie mnie nazwiskami możnych rodów greckich. Okres dowolny, ale najlepiej nowożytność. Interesuje mnie brzmienie greckie, a nie spolszczone (czyli np. Palaiologos, a nie Paleologowie). Tylko, żeby to były zacne rody, chamów i pierdół nie chcę.
Wołam @IMPERIUMROMANUM, bo a nuż coś wie.
Wołam @IMPERIUMROMANUM, bo a nuż coś wie.
- 0
Crap ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_AoFk6bH9mIY2pmy9IPXnMjpwxDQroqmB.jpg
Pobierz@wrexwaz: całe 41 osób. Ale coś nieaktualne, bo dla mojego miasta podaje, że są 4 osoby a taki stan miał miejsce gdzieś w okolicy 72r.
Wiecie czemu czytam powieść Yrsy Sigurdardottir? Oto czemu:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Islandzkie_nazwiska
co ciekawe posiadanie nazwiska w Islandii jest nielegalne od 1925 roku (o ile nie jest ono odziedziczone).
Nielegalne jest również wiele innych rzeczy jak bycie mężczyzną heteroseksualnym odkąd premierem została lesbijka, co jest logiczne, bo zboczeńcy podbierają pani premier najlepsze laski (lesbijka bez pieroga nie ma w sercu Swaroga, czy jakoś tak).
#ciekawostki #isladnia #tradycja #nazwiska
btw. w czasie
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Islandzkie_nazwiska
co ciekawe posiadanie nazwiska w Islandii jest nielegalne od 1925 roku (o ile nie jest ono odziedziczone).
Nielegalne jest również wiele innych rzeczy jak bycie mężczyzną heteroseksualnym odkąd premierem została lesbijka, co jest logiczne, bo zboczeńcy podbierają pani premier najlepsze laski (lesbijka bez pieroga nie ma w sercu Swaroga, czy jakoś tak).
#ciekawostki #isladnia #tradycja #nazwiska
btw. w czasie
#glupiewykopowezabawy #pilkanozna #nazwiska
Kto napisze fonetycznie po polsku nazwisko tego zawodnika :)
Kto napisze fonetycznie po polsku nazwisko tego zawodnika :)
źródło: comment_xFD6f7Wg5BECAwCxhv0590zRpUvbRBZ5.jpg
Pobierz@PMV_Norway solszjer
- 2
@PMV_Norway: Ole Gunar MORDERCA O TWARZY DZIECKA
Liczę na moc ilości wykopków :)
ogólnie to jest mały fragment zagadki (więc wszystko jest dopuszczalne)
chodzi mi o (nazwisko?)
R. Scott
Mam
ogólnie to jest mały fragment zagadki (więc wszystko jest dopuszczalne)
chodzi mi o (nazwisko?)
R. Scott
Mam
#ciekawostki #etymologia #nazwiska #lewandowski
Właśnie zauważyłem, że całe nazwisko Roberta jest złożone z językowej waty:
le van d' of ski
Właśnie zauważyłem, że całe nazwisko Roberta jest złożone z językowej waty:
le van d' of ski
3
Dolores Miednica, czyli krótko o "śmiesznych" nazwiskach
[…] „Dolores Miednica” — tyle już osób opowiadało mi, że w klasie obok była taka dziewczynka, że czyjaś mama-nauczycielka miała taką uczennicę, że lekarz-pediatra kiedyś konsultował tę dziewczynkę, że koleżanka-pracownica urzędu kiedyś załatwiała taką interesantkę itd.
z- 3
- #
- #
- #
- #
@nadszyszkownik_kilkujadek: Miałem na kierunku jednego Fiutka. Pech chciał, że trafił na wykładowcę, który na każdym wykładzie sprawdzał na głos listę obecności.
Ktoś kto posiada nazwisko Ruchała musiał mieć ciekawie w szkole i ogólnie w początku swojego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nazwiska
#nazwiska
4
Nasza Islandia: Imiona i nazwiska Islandczykow.
Islandczycy maja ciekawy zwyczaj- wszystkie nazwiska tworzy się od imienia ojca dziecka.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Kilka ciekawych spotkań ludzi, którzy się sobie przedstawiali i myśleli, że druga osoba ich troluje
Z opowiadań ojca - miał w technikum kumpli. Podobno na praktykach ustawili się specjalnie obok, a gość który ich przyjmował się wściekł, jak się przedstawiali po kolei (imion nie pamiętam):
- Anioł
- Szatan
- Czort
Z opowiadań ojca - miał w technikum kumpli. Podobno na praktykach ustawili się specjalnie obok, a gość który ich przyjmował się wściekł, jak się przedstawiali po kolei (imion nie pamiętam):
- Anioł
- Szatan
- Czort






















