@Gnxx: To jest ciekawe, w którym miejscu jest zaoranie, bo te śmiechy cichy w ogóle nie pasują do tego co mówi.

Dość dobrze opisuje z głowy sytuacje typu:

The gravitational pull of the sun is only 0.0006 of the strength of the earth's gravity on the surface of the earth.


Dlaczego tego nie czujemy? Jak poczuć zmianę o 0.06% zachodzącą w ciągu 12 godzin? WTF, niesamowite.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oficjalnie: Voyager 2 opuścił nasz układ słoneczny!

Voyager 2 – bezzałogowa sonda kosmiczna wysłana w 1977 roku w przestrzeń kosmiczną z Przylądka Canaveral przez amerykańską agencję kosmiczną NASA w ramach programu Voyager.
Maksymalna prędkość: 57 890 km/h
Data startu: 20 sierpnia 1977
Miejsce startu: Cape Canaveral Air Force Station, Stany Zjednoczone
ntdc - Oficjalnie: Voyager 2 opuścił nasz układ słoneczny!

Voyager 2 – bezzałogowa...

źródło: comment_90MKshd58yOfDZixGvOffL39zwzu5stn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boeing przeprowadził dziś test systemu ucieczki swojej kapsuły Starliner.
Pojawiły się potencjalnie 3 problemy i jak dla mnie test był nieudany.
1. opóźnienie w starcie. Takie coś nie moze mieć miejsca, to jest system ucieczki, ma być gotowy zawsze kiedy trzeba. Po przesunięciu terminu i odliczeniu do zera kapsuła wystarowała dopiero po bodajże dwóch sekundach. Nie pamiętam kiedy się zdarzyło w transmisji takie opóźnienie.
2. Starliner wypuścił trzy spadochrony i zaraz po tym jeden
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skrytozgroza: ja sam tego nie rozumiem. To jest biznes. SpaceX rozdaje swoje patenty za darmoche, miesiące badań, testów, pieniędzy i w imie rozwoju to po prostu rozdają. Zmarnują booster na test systemu ucieczki bo zrobią go w locie, dostają ciągle po dupie za spadochrony mimo, ze są juz chyba najbezpieczniejsze na swiecie natomiast boeing nie dosc, ze zrobil test z gruntu to jeszcze ląduje w toksycznej chmurze... x D
  • Odpowiedz
Niedziela wieczór i humor polepszony. Dlaczego?

Moduł księżycowy i moduł dowodzenia Apollo 10 nazywały się kolejno Snoopy i Charlie Brown. Nazwane oczywiście na cześć Fistaszków. Misja ta poprzedzała bezpośrednio lądowanie człowieka na Księżycu. W zasadzie była dokładnie misją Apollo 11, tylko bez lądowania.

Co jeszcze ma wspólnego Snoopy z kosmosem? Przyznawana jest nagroda Srebrnego Snoopiego. Dostać ją mogą osoby spoza załogi, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa lub powodzenia misji. Wyróżnienie
vshila - Niedziela wieczór i humor polepszony. Dlaczego?

Moduł księżycowy i moduł ...

źródło: comment_uZeHWKKKoJ6tCd06EMRM1FxYarviRlbZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach