@Sloneczko: Ostro grasz 300 L no ale widzę że metoda to zwykły pot still więc dobre do owocówek itd. ale strasznie dużo czasu ci zajmie przedestylowania tyle Wody na destylowaną ( ͡º ͜ʖ͡º)
btw. przy produkcji wylewasz zawsze pierwsze 100ml uzyskanego produktu gdyż jest on zanieczyszczony metanolem i różnymi syfami oraz olejkami eterycznymi, chociaż w wypadku 150L garnka to bym wylał całą szklankę 250ml
i tak będzie dużo
Wiciu89 - @Sloneczko: Ostro grasz 300 L no ale widzę że metoda to zwykły pot still wi...

źródło: comment_5vZdruNMFSq30HJiwbrlRU4dvw0JKIOc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kupiłem stare i zardzewiałe kowadełko na targu staroci i staram się je doprowadzić do fajnego wyglądu. Na razie w ruch poszedł ocet i papier ścierny. Jak usunąć tą starą brzydka warstwę lakieru? Jakieś konkretne środki chemiczne? Ogień? Jaki to może być lakier?

#diy #hobby #metale #rdza #kowalstwo (?)

Edit: foto
D.....k - Kupiłem stare i zardzewiałe kowadełko na targu staroci i staram się je dopr...

źródło: comment_HgvyyFYgUJnUwmPqn64tmXyGSXLRtC3v.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sześcian o wymiarze 1 cala (25,4 mm) i masie 370 gramów, wykonany z czystego Osmu, pierwiastka z grupy żelazowców, o teoretycznie największej gęstości spośród pierwiastków - wynoszącej 22,5 g/cm3.
To również jeden z najdroższych metali, koszt wytworzenia takiej kostki to ponad 15000 dolarów.
#ciekawostki #chemia #pierwiastki #metale
t.....m - Sześcian o wymiarze 1 cala (25,4 mm) i masie 370 gramów, wykonany z czysteg...

źródło: comment_7PcwTDUeZnZxhKdP4XdiQSBqedmMno5B.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Garść ciekawostek

Ten, na niebiesko połyskujący (co wymaga wpatrywania się) metal, w skali twardości Brinella, jest najtwardszym metalicznym pierwiastkiem. Razem z Irydem tworzy naturalnie występujący stop zwany Osmiridium.
Ze względu na twardość i odporność na ścieranie znajduje on zastosowanie m.in. w stalówkach do piór i igłach gramofonowych. Gdzie jego mała ilość wystarcza do zapewnienia tym przedmiotom długotrwałego użytkowania.

Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa "osme" oznaczającego zapach. A wzięła się ona zapewne z
  • Odpowiedz
Hej Mirki,
Mam w piwnicy karton z talerzami pokrytymi cyną, i tu moje pytanie do was, czy jest ktoś z was może czy może znacie kogoś takiego w swoim otoczeniu kto skupuje takie rzeczy .
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to mogę do końca tygodnia porobić ładne zdjęcia i wrzucić ewentualnie.
#starocie #metale #zabytki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gra planszowa: Królowie Osiedli. Na polskich osiedlach nie jest kolorowo ;) #rozdajo

Siemanko Mireczki,

Ze znajomym (Kater z kops.pl < taki mirek od komiksów) tworzymy grę planszową w stylu komiksowym.
W związku z tym chcemy zrobić małą promocję. Zasady tradycyjne, bo jestem tradycjonalistą.
soberinho - Gra planszowa: Królowie Osiedli. Na polskich osiedlach nie jest kolorowo ...

źródło: comment_xf2RA5Yc3U6NtQzDIc7qBqyBiSvDWF71.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pan_filutek: koszty też mają znaczenia. Jak zacznie się robić grubo to wezmę po prostu prostokąt albo zwykły owal. Od lewej strony może być też trójkąt, po prostu chciałbym możliwie opływowy kształt, żeby jak najmniej szumiał.
  • Odpowiedz
#metale #zloto #srebro hej mirki, zauważyłem że ostanio sporo mówi się o fizycznym kupowaniu złota, a gdzie w takim razie je można potem sprzedać? tam gdzie o tym czytalem podawali : lombard (duza marza) allegro juz nie pozwala, skup zlota w NBP nie istnieje, sprzedaz jubilerom sie nie oplaca (duza marza) to gdzie zatem ?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrowkaAtomowka: no i teraz popatrz masz sztabkę, którą trzeba tylko odlać - tu marża jest najmnjiensza bo teoretycznie jest najmniej roboty. Ale też łatwiej ją podrobić. Z monetą jest inaczej. Jest cieńsza, musi zostać wybita z odpowiednią precyzją i z zchowaniem odpowiednich norm. Trudniej ją podrobić. Dla mnie wybór jest prosty ;)
  • Odpowiedz