Wpis z mikrobloga

#metale #bimber #destylacja #alkohol #inzynieria #kiciochpyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuję na szybko zrobić dość duży destylator, mam pewien plan ale wolałbym go skonsultować - może ktoś będzie znał odpowiedź.
Plan działania:
1. Duży garnek ze stali 150l - chcę przewiercić pokrywkę i w dziurę wkręcić śrubę z dziurą na wylot no i przykręcić od spodu nakrętką (dokładając uszczelki, od dołu i góry).
2. Do dziurki na zewnątrz śruby chcę wpasować (wbić?) rurkę miedzianą (fi15) i przylutować to (pytanie czy cynk podczas gotowania nie stopnieje?)
3. Z pozostałej części miedzianej rurki (2,5m) chcę zrobić chłodnicę (spierale) zanurzyć to oczywiście we wiadrze z wodą i dalej wyprowadzić odprowadzanie destylatu.

Załączam mój prowizoryczny rysunek - cały układ jest oczywiście mega prosty, ale kupno tak dużego destylatora to kupa kasy i chciałbym to ominąć.
Sloneczko - #metale #bimber #destylacja #alkohol #inzynieria #kiciochpyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_xmjsO7DrESzv27zycD5jpL6V4LKL5jma.jpg

Pobierz
  • 11
@24-Sto: tak, garnek po prawej do chłodzenia, zrobie dwa zawory na odpływ i na dopływ zimnej wody i jedziemy :)

ps. chodzi o dwa destylatory, łącznie na 300 litrów :D - dlatego wolałbym nie wydawać ponad 1000zł na gotowce tylko samemu zrobić wszystko za 100zł :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sloneczko: nie narysowałes, że będzie to przepływowa chłodnica dlatego zapytałem :)

Widzę ktoś będzie sobie dorabiał na bimb ehhyymm wodze destylowanej :)

Ja mam zwykły zestaw szybkowar-deflegmator- chłodnica. Na takich dużych się nie znam
@mlaskacz: @24-Sto: no właśnie ja mam mały na 20 litrów a chciałem zrobić śliwowice (nie taką oryginalną, no ale zawsze) i z 300 litrów zacieru to mi wyjedzie 30 litrów 85% alkoholu jak obliczyłem. Wszystko na użytek własny (urodziny :D).

Konstrukcja jest praktycznie taka sama jak w małym, z pominięciem deflegmatora i zastanawiam się tylko jak wpiąć tam gdzieś termometr.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sloneczko:

30 litrów 85% alkoholu

No to ładne te urodziny :D
Bez dziury na boku termotetru raczej nie zamontujesz. Zobacz na gotowych jak jest to rozwiązane
Powodzenia i na zdrowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sloneczko: Ostro grasz 300 L no ale widzę że metoda to zwykły pot still więc dobre do owocówek itd. ale strasznie dużo czasu ci zajmie przedestylowania tyle Wody na destylowaną ( ͡º ͜ʖ͡º)
btw. przy produkcji wylewasz zawsze pierwsze 100ml uzyskanego produktu gdyż jest on zanieczyszczony metanolem i różnymi syfami oraz olejkami eterycznymi, chociaż w wypadku 150L garnka to bym wylał całą szklankę 250ml
i tak
Wiciu89 - @Sloneczko: Ostro grasz 300 L no ale widzę że metoda to zwykły pot still wi...

źródło: comment_5vZdruNMFSq30HJiwbrlRU4dvw0JKIOc.jpg

Pobierz