Program, który zeskanuje mi podzespoły i ściągnie odpowiednie sterowniki? Testowałem kilka, ale za każdym razem okazywały się płatne, jak przyszło do ściągnięcia sterownika, albo wyskakiwały jakieś błędy serwerów. Mam starszego lapka, którego zabieram w podróż służbową i chcę mieć wszystko zaktualizowane, aby mnie nie zawiódł.
#pc #komputery #laptopy #laptop
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski spod tagu #informatyka #laptop #komputer.

Kupiłem używanego lapsa HP DV6, jaki dokładnie w tej chwili nie wiem, ma i3, 4gb ram i grafikę Intela, bodaj 1gb. (gościu mówił, ze amd). Problem jest taki, ze laptop śmiga dobrze, dopóki nie odpalę jakiegoś filmu (w przeglądarce) na pełnym ekranie, albo nie włączę jakiejś gry, nawet jakiejś na fejsie (wot na minimalnych zwalnia lapsa do jakiś 5fps).
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy mam pytanie o dołożenie RAMu do swojego lapka - HP Zbooka 15. Obecnie mam 2 x 4GB Hynix. Pozostałe 2 sloty na pamięć wolne.

Czy istnieje taka możliwość, że jeśli dokupię http://allegro.pl/16gb-2x8gb-hynix-ddr3l-1-35v-pc3l-12800-1600mh-i6098951815.html czyli 2 x 8 GB to w laptopie może być w sumie 24GB pamięci RAM? Albo 20GB (4+4+4+8)?

Nie spotkałem się z takimi ilościami, nie wiem czy może być tylko albo 4GB albo 8GB albo 12GB albo 16GB albo 32GB
petrelli30 - Mirasy mam pytanie o dołożenie RAMu do swojego lapka - HP Zbooka 15. Obe...

źródło: comment_zkhGj9heP5veiBihxWSVO1hKOI1AQOnm.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ech, miał może ktoś taki przypadek, że "znika mu pasek windowsa" w #windows81? Miałam tak wcześniej przed reinstalacją systemu. Na poczatku znika pasek i wszystkie programy spoko działają, ale wszystkie otwarte okienka/karty eksploratora windows znikały, ale potem pasek pojawiał się znowu. Teraz dla odmiany pasek znika i nie wraca. Programy działają nadal, mogę sobie na spokojnie zapisać wszystko, ale potem i tak muszę robić reset, bo po zamknięciu zostaje
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asmod96: @Wapniak: @Sihill_pl: Dobra Panowie stało się ponownie, w procesach nie było explorer.exe w ogóle, ale zrobiłam nowy tak jak radziliście i pasek wrócił.
I teraz możliwe, że to jakiś program mi wyłącza ten pasek? Szczerze mówiąc nie zaobserwowałam żeby to tylko się przy jednym działo, przed chwilą akurat zostawiłam laptopa z pulpitem i wróciłam po 5 min i już zniknęło wszystko.
  • Odpowiedz
MIRASKI #ratunkupomocy #laptop #komputery

Jogurt naturalny z bananem wylądował na touchpadzie :(
Od razu migiem wyłączony, wytarte co się dało i laptop leży odwrócony.
Mogę go jeszcze jakoś ratować, czy teraz zostało mi już czekanie?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirabelki i Mirki, jakiego ultrabooka polecacie (13", matowa matryca, 8GB ram - głównie net, ale też odpalanie wirtualnych maszyn (szkolenia itp))? Myślałem o Lenovo X1 Carbon lub Asusie UX305. #laptopy #laptop #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@indukti @FxJerzy Niby oba modele to ultrabooki, tylko liga trochę inna. Jeden kosztuje 3k drugi 8k :)

Kiedyś miałem w rękach tego Asusa i wydawał się być całkiem ok, dobrze spasowany, jakościowo też bez zarzutów. Nie wiem jak z czasem materiały się sprawują.
Natomiast X1 to jakościowa extra klasa, pierwsza seria była wykończona fajną , lekko gumową, powłoką, 4 seria już jej nie ma ale i tak jest ok. Klawiatura
  • Odpowiedz
Mirki znające się na sprzęcie komputerowym, czy ktoś z Was miał styczność z laptopem Lenovo g40-30.
Mam wrażenie, że laptop sam uszkadza dysk twardy, już drugi dysk padł. Dysk jest widoczny w biosie, ale w systemie nie. Żadne programy diagnostyczne go nie widzą, nawet te do zarządzania dyskami w systemie windows 7.

Dysk się kręci, słychać jak grzebie po nim. Ciężko go takiego diagnozować. Macie jakiś pomysł?

#pytaniedoeksperta #laptop
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ktos ma pomysł co dolega mojemu Dellowi? Pojawiają się te artefakty zaraz po włączeniu, a później sa coraz słabsze i znikają- juz na ekranie logowania jak chwile zaczekam albo zaraz po zalogowaniu. Pojawiły sie tez kilka razy po "wybudzeniu" ekranu z bezczynnosci. Moze @naprawalaptopow cos mogą powiedzieć? Dell latitude e4200 Milego dnia! #naprawalaptopow #laptop #kiciochpyta
Ag3SbS3 - Mirki, ktos ma pomysł co dolega mojemu Dellowi? Pojawiają się te artefakty ...

źródło: comment_PFnjVOIoxf93lQeRkorz01n7wHeK9rkg.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@naprawalaptopow: może trochę nieprecyzyjnie to napiałem, poprzez zaraz po włączeniu rozumiałem zanim w ogóle zacznie się ładować system, daje power i bam - już jest, a znika po kilkudziesięciu sekundach, więc sterowniki to chyba nie grają za bradzo. Spróbuje może tasme lcd wymienic.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: instrukcje, które pozwalają w domowych zastosowaniach (w serwerowych coś by się dało zrobić) przekazać urządzenie PCI do maszyny wirtualnej.

W domu jak masz dwie karty graficzne, odpowiedni procesor i płytę główną, to możesz jedną kartę graficzną przekazać do maszyny wirtualnej. Ludzie tak czasem robią, bo mają Linuksa, a Windowsa w VM.
https://www.youtube.com/watch?v=37D2bRsthfI
  • Odpowiedz
Mireczki, chciałem w swoim Probooku 450 G2 wymienić matrycę na FHD IPS i teraz mam pytanie którą z tych dwóch wybrać, nie różnią się praktycznie niczym tylko oznaczeniem H/W:XA, które nic mi nie mówi. Poniżej zamieszczam linki do matryc:
- H/W:2A
- H/W:3A
Wołam @Pustulka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#laptopy #laptop #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ratunku #pomocy #laptop #komputer #windows81
Laptop mi się grzeje, jak kiedyś nie hałasował w ogóle tak teraz bez powodu nagle napierdziela i się wietrzy. :(
Ma ponad rok, wentylatorek nie był czyszczony od nowości.
Tylko starego laptopa bez skrupułów mogłam rozebrać i wyciągnąć kurz do zera, tymczasem ten jest na gwarancji i wiadomo.
Teraz tak co lepiej zrobić? Jakieś powietrze sprzężone?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BojtaS: Docs googlowe. Ale możesz zainstalować linuxa i odpalać przez wine. Właśnie czekam aż do mnie dojdzie toshiba chromebook 2 - stosunek parametry/cena to jest po prostu miazga.
  • Odpowiedz