Mireczki mam prośbę, może będziecie mogli mi pomóc.

Po sprzedaży mojego pc-ta gejmingowego przymierzam się do kupna laptopa.
Laptop miałby służyć do prac biurowych, przeglądania internetu, i najważniejsze - abym mógł od czasu do czasu wykonać na nim jakiś projekt graficzny.

Przekątna myślę 15,6 bo chcę aby lapek był w miarę poręczny i mobilny.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

8gb to chyba trochę mało jak na grafikę? Myślałem o 16gb.


@nawias123: dokupić na własną rękę to nie problem, a fabryczne konfiguracje będą droższe(sklepy najczęściej też dodają ją na własną rękę) z tym, że upewnij się masz 1x8GB, a nie 2x4GB
  • Odpowiedz
@ajaracki: jesli nie masz gwarancji, dorwiesz manual demontazu swojego modelu i masz sprawne raczki wyjdzie cie to tyle co pasta termoprzewodzaca + jako ze pytasz pewnie nigdy tego nie robiles to bedzie okolo 3 godzin na wszystko przy czym musisz trzymac sie manuala krok w krok i odpowiednio ukladac sobie srubki i czesci na powiedzmy plastikowej podstawce a podczas roboty odlaczasz zasilacz baterie i uziemiasz raczki dotykajac kaloryfera badz czegos
  • Odpowiedz
@ajaracki: jak chcesz miec pewnosc ze dobrze zrobili odpalasz jakis benchmark i sciagasz jakis program ktory pokaze ci temperatury cpu i gpu (chyba ze ten od toshiby pokazuje temperature gpu) wtedy mozesz wywnioskowac na podstawie danych z internetu ile dana karta graficzna powinna miec temperatury czy zrobili cos z pasta na karcie graficznej czy nie bo akurat tu jest pies pogrzebany ze moga wymienic na cpu a np nie wymienic
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że gdy mój #laptop pracuje na baterii to strasznie zacinają się filmy na youtube lub oglądane z dysku, przeglądarka (Chrome) też działa jakby wolniej. Natomiast po podłączeniu zasilacza wszystko trybi tak jak bozia przykazała - zero zwieszeń, filmy w HD itp.
Mój laptop to #lenovo
Też tak macie? To prawidłowe zjawisko czy raczej coś jest nie tak z baterią np. jakieś wahania napięć itp? Nie znam się,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krzeslo_Komora: jak do podstawowych zadań, hp elite 8000 wystarcza w pełni, ma DDR3, SATA2, PCI-E zależnie od form factor, więc w razie czego można trochę stuningować. 300-500 zł.
  • Odpowiedz
#informatyka #laptopy #laptop #komputery
Ale dostałem przed chwilą zawał... położyłem nowy telefon w nowym pokrowcu na niezbyt starym (w lato kupowany, pod koniec) lapku, a ekran nagle zrobił się czarny, i po chwili cały lapek "padł". Gapie się w niego z przerażaniem przez "długie 3 sekundy" (ʘʘ) , a ten po prostu się załącza i pokazuje ekran blokady.
Tak, miałem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

bardzo chciałbym kupić laptopa.

Budżet max. 3.000 zł (ani grosza więcej). W sumie za 2500 też będzie dobrze.

Zastosowanie:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie różnice pomiędzy i5 szóstej, a piątek generacji?


@wiozesiepomau: To zależy jeszcze, którymi, ale ty pewnie rozglądasz się pomiędzy i5-5200u, a i5-6200u, więc bardzo małe.

Jakie są wady kart graficznych zintegrowanych?

Wyraźnie
  • Odpowiedz
Bawił się ktoś w samodzielną wymianę gniazda zasilania w laptopie? Dostanie się do środka nie stanowi problemu (raz w roku czyszczę i nakładam nową pastę), bardziej interesuje mnie czy można bezpiecznie dać złącze od innego modelu tego samego producenta jeśli wymiary i wygląd się zgadzają?
#laptop #laptopy #komputery #naprawalaptopow
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
wiem, ze nie ale, nie oplaca mi się juz ladowac w nowy laptopowy jak mam zamiar zmieniac na pc. Jeszcze nie wiem kiedy.
  • Odpowiedz
Mirki mam lenovo idepad z710 z Windowsem 8.1. Dzisiaj nagle przestał mi działać przycisk funkcyjny "fn". Nie ma w ogolę żadnej reakcji. Nie mogę z klawiatury wyciszyć dźwięku, przyciszyć, zmienić jasności ekranu. Nic nie reaguje oprócz F3 (normalnie zwiększa głośność) kiedy naciskam ten przycisk wyskakuje opcja "wyszukaj".
W tym modelu jest jakby to zrobione na odwrót- przykładowo nie trzeba naciskać fn+F2 aby zwiększyć głos, wystarczy samo F2. Przy konfiguracji FN+spacja klawiatura się
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lenovo #g580 #laptop #serwis
Problem z lewym zawiasem. tzn zawias trzyma się ekranu ale w skrajnie lewym punkcie obudowy podnosi się właśnie wraz z nią.
Nie rozkrecilem jeszcze całości, bo być może nie minął okres gwarancji.
Ze środka jednak udało mi się wyjąć jakiś gwint(?) na śrubke.
w związku z powyższym zastanawiam się co zrobić. nawet jakbym zakupił nowy zawias, to problem dalej będzie
slideroh - #Lenovo #G580 #laptop #serwis
Problem z lewym zawiasem. tzn zawias trzyma ...

źródło: comment_BIQxirBRB9YL2qxybZj0wLmAX8ONBguC.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slideroh: Jeżeli plastik mocno nie popękał możesz spróbować wkleić gwint w swoje miejsce. Ja wzmacniałem jeszcze obudowę poxipolem lub czymś podobnym w okolicach zawiasów. Właściwie to zalewałem nim komory obok gwintu.
  • Odpowiedz
Mircy z #laptopy #windows
Coś z moim #dell Latitude D630 dzieje się złego ostatnio. Wiem, że to wiekowy #laptop ale nie zamierzam go wymieniać, znaczy się, póki działa.
Do niedawna byłem zadowolonym użytkownikiem #windows10 jednak ten po ostatnich aktualizacjach stwierdził, że nie będzie już współpracować z moją zintegrowaną grafiką GMA965 i będzie co jakiś czas wywalać BSODy, bo sterownik to, sterownik tamto.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrulos: Nic poza zmianą z ATA na AHCI, ale to długo przed wsadzeniem SSD do tego laptopa. Dziwi mnie, że to po zmianie systemu, partycje mam w MBR, więc Win7 nie powinien mieć problemu.
@Herman1992: Mam SATA i niedawno robiłem tam diagnostykę, nie ma czegoś takiego jak 32-bitowa, jedynie po pierwszym etapie zaleca szczegółową diagnostykę, zaraz sprawdzę.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Opas: Na przyszłość: nigdy nie kupuj sprzętu komputerowego w Tesco czy innych przerośniętych sklepach spożywczycz. Tylko dedykowane sklepy komputerowe, w ostateczności może być Saturn. Właśnie widzisz czym to się kończy
  • Odpowiedz
@1Jurko: w psudosklepach z elektroniką też jest kupa. Biedronka za to jest całkiem spoko bo od ręki przyjmuje każdy sprzęt i zwraca całą kwotę, nawet na krótko przed upływem 2 lat XD
  • Odpowiedz
Moja kochana ciocia kupiła dzisiaj laptopa bez systemu lenovo B51-80 intel i5-6200u/240GB/4GBram/.
Kupila tez do niego windowsa 7 home edition. Postawiłem system bez problemu, ale za cholerę nie mogę znaleźć jakichkolwiek działających sterownikow. Siedzę juz 3 godziny, nagrywam te płyty ze sterownikami i żadne nie działają. Nawet nie mogę pendrive podłączyć bo nie znajduje go, ani do neta się podłączyć bo też brak sterowników.
Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?
#laptopy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no to obczaj lapy z grafą z 980m


@Ch-jogromPL:

Podstawki i gry 2lata+

to nie za 4-6k za tyle to MSI GS40, GE62, GE72, Clevo np. P650RE6, P670RE6 i może acery G9-592g, G9-792g gdyby uwzględnić bony z MM i Saturna jako minus kilkaset złotych - oczywiście wszystkie laptopy na 970m.
@Cineczeq:
  • Odpowiedz
No właśnie wskoczył mi jako jedyny w xkom z 256 GB SSD, 8 GB ram i jakimś tam prockiem wyższym od celeronów czy innych pentiumów w okolicach 2500 PLN.
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki mam pytanie, czy jest jakaś możliwość wyciągnąć parę groszy ze starego laptopa, spalił się chyba, ale działa w nim kilka rzeczy, czy ktoś kupuje części używane z laptopow?

#laptop #komputery #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach