Jaką pastę termoprzewodzącą polecacie do laptopa?
Lenovo y550, t4400, g210m
W domu miałem pastę firmy AG(silikonowa), ale na niej jeszcze bardziej się grzeje :/
Niedawno kupiłem dysk crucial mx200 i zainstalowałem na nim Windows. Jakie prędkości powinien on osiągać?
#pc #laptop #lenovo #pcmasterrace #crucial #ssd #windows
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję zakupić nowy plecak, głównie w celu noszenia laptopa (13 cali) razem z kablami i akcesoriami. Oczywiście jakiegoś dodatkowego miejsca na bluzę i dwa piwka nie może w nim zabraknąć!
Niestety kompletnie nie orientuję się w tym rynku i nie wiem którzy producenci są godni uwagi.
Ktoś poleci jakiś fajny plecak, najlepiej taki który sam przetestował?

#plecak #laptop #zakupy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingGary: dawniej Crumplery były dobre, funkcjonalne i drogie. teraz są chyba tylko drogie.
niestety nie doradzę, sam się sadzę na Crumplera przepłaconego wchuj, bo jak wypruwać szekle, to na bogato.
  • Odpowiedz
#nieogarniam Zamówiłem dla klienta #laptop #lenovo ThinkPad x250 ze stacją dokującą i 29-calowym monitorem Lenovo ThinkVision. Sprzęt raczej z tej wyższej półki, wszystko z tej samej stajni, a tu się okazuje, że co bym nie robił i jakbym na głowie nie stawał, maksymalna rozdzielczość, w której wyświetla się obraz 1920x1080. A monitor typu poszerzona panorama, więc obraz się przy tym rozjeżdża jak nogi blachary na widok
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a231: DVI, HDMI->DVI (przejściówka), DP. Żeby było śmieszniej na DP w ogóle nic nie wyświetla. A intelowska grafika ma inną maksymalną rozdzielczość dla DP, a inną dla HDMI, ale obydwie powyżej tego co potrzebne.
  • Odpowiedz
Czołem mireczki.

Chciałbym kupić sprzęt, który jest niedostępny w PL, na angielskim dell.co.uk
Wysyłają oni tylko do UK/Irlandii

Nie chciałbym niepokoić znajomych na wyspach (których znam dość słabo) odsyłaniem sprzętu.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W przeciągu miesiąca chcę mojego staruszka y580 i5-3210 zmienić na y700, która wersja jest bardziej przyszłościowa: ta z 16 gb ram czy może dyskiem SSD:
16 gb http://www.x-kom.pl/p/274383-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-16gb-1000-gtx960m-fhd.html
SSD http://www.x-kom.pl/p/274390-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-8gb-1281000-gtx960m-fhd.html
Ewentualnie kupując wersję z dyskiem ssd można później ramy osobno rozbudowywać ?
Chyba że w tej cenie dostanę coś innego, słyszałem że te y700 są strasznie awaryjne, a powiem szczerze że przy y580 przez 3 lata nie miałem żadnego problemu, także trochę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptop #mikrofon #kiciochpyta
Mam lapka w którym nie ma wejścia na mikrofon
Da się to jakoś zrobić jakąs przejściówką czy zmianą w systemie żeby dało radę go podłączyć?
I jednocześnie mieć podpięte słuchawki?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki pomysł. Mam nowego laptopa. W poprzednim miałem taki system który pozwalał mi wybrać czy chcę ładować baterię do 100% czy 80% - według badań jeśli laptop i tak cały czas jest na podpiętym zasilaczu zatrzymanie ładowania na 80% pomaga znacząco przedłużyć żywotność baterii. Przeszukałem cały internet i nie znalazłem oprogramowania które by to robiło dla mojego modelu (ani dla całej serii), tak więc zastanawiam się, czy by nie zrobić czegoś
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xerxes931: mam to w Toshibie... podejrzewam, że hardware (bateria i sekcja zasilania) musi wspierać, bo działa to trochę inaczej niż opisałeś - przy 80% prąd jest pobierany bezpośrednio z zasilacza - z ominięciem baterii.

Czy takie malutkie kilkuprocentowe cykle ładowania wpływają na życie baterii tak samo jak pełne cykle?

tak, ponieważ bateria nie jest "głupia" - liczy cykle ładowań. w ten właśnie sposób się psują baterie w komputerach które są
  • Odpowiedz
@xerxes931: W sumie to jak byś taki program napisał to byłoby ciekawe. Mógłbyś robić jakieś algorytmy, np. że przez pewien czas (np. 10 ładowań/rozładowań) pracuje tylko na obszarze 10-20%, potem 20-30% itd, żeby równo baterię zużywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale czy to fizycznie ma jakikolwiek sens to nie wiem. Wiem za to że tak czy siak korzystając z takich rozwiązań to tak jak byś ciągle
  • Odpowiedz
#laptop Miki, potrzebuje laptopa poleanisgowego do pracy. Polecacie coś konkretnego? Budżet max 1500 cebulionow
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki dziwna sprawa, chciałem na swoim laptopie zainstalować oryginalną vistę, i przy instalcja już po samej instalacji a jak jest konfiguracja dostaję BSOD.
Co ciekawsze jakimś sposobem dostęp do Biosu stał się zahasłowany, a ja tam hasła nie zakładałem.
Teraz system chcę instalować na hdd, a wcześniej był na ssd i przed instalacją zmieniłem ide na ahci i teraz to może być problemem.
Ma ktoś pomysł jak pozbyć się hasła na bios?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, dostaję już fioła na punkcie mojego kompa.
Tym razem zepsuł się touchpad i to zupełnie nagle. Wszystko działało sprawnie i przyszedł po prostu moment, że nic zupełnie nie trybi. :( myszka niestety też nie działa- którejkolwiek bym nie podłączyła.
Ktoś,coś?
Błagam o pomoc...jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, w zasadzie już ją kończę.
To nie może dziać się naprawdę.... :(
Używałam już skrótów typu FN+f9, fn+f6, ale nic to :|
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aniakr: Może sterownik z windows update się zaktualizował i mu odwaliło. Wejdź w panel sterowania, menedżer urządzeń, znajdź tam myszkę (mogą być dwie) kliknij prawym i odinstaluj. Po resecie powinien być podstawowy sterownik windowsowy i jest szansa, że bedzie lepiej. A myszkom zewnętrznym daj minutę, nie wszsytkie zaskakują od razu po pierwszym wpięciu.
  • Odpowiedz
faktycznie! udało sie z tym menadżrem urządzen. To bylo to! Dziękuję stokroć! teraz gnam robić kilkaset kopii pracy mgr :)) super! dziękuję! :)
  • Odpowiedz
Mirki, co powiecie na tego laptopa z #allegro? Godny uwagi?


@LouieAnderson:

Pojawia się wiele pytań o tego laptopa i jego wszystkie pochodne: lenovo gamer - z grami wspólną ma tylko wymyśloną przez sprzedawcę nazwę, to ładnie opisany szrot, gdzie grafikę porównać można do takich sprzed 4 lat i więcej, chwyt na który bardzo dużo osób się złapało, a inni owczym pędem go również biorą, no bo skoro
  • Odpowiedz
Mirki, co myślicie o zakupie hp 250 g4 na Celeronie + ssd 240gb crucial mx100 za 900zl, całość nówka sztuka. Laptop ma służyć do Skype, Facebook i gry na kurniku.
#kupielaptopa #laptop
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki myślałem nad sprzedaż swojego laptopa HP Elitebook 6930p. C2D chyba 2,5 GHz 4 GB ramu, dysk 500 GB coś w okolicach 600 zł, rozsądna cena?
Do tego ma jeszcze wmontowany modem 3G i trzyma na baterii koło 2 godzin.
System vista. Bez napędu dvd, ale za to z kieszenią na drugi dysk.
A za kasę z sprzedaży kupić coś z i5 i wrzucić do niego dysk ssd który mam w obecnym, bo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejna #ceuladeals na #allegro. #laptop o parametrach i5 2-rdzeniowy z zegarem 2,3Ghz, dysk 250GB, itp itd. Wszystko fajnie. 8GB pamieci RAM cena na licytacji dość przystępna. No ale chwileczkę, na jednym ze zdjęć widać informacje odnośnie systemu - Windows 7 Home Basic w wersji 32-bit, który co prawda widzi 8GB pamięci RAM, ale wykorzystywać będzie tylko 3, co zresztą widać w załączonym screenie. Nie mam
bulwaa7 - Kolejna #ceuladeals na #allegro. #laptop o parametrach i5 2-rdzeniowy z zeg...

źródło: comment_0qbSJkh8NrAdk7prpWphj98IeQLYU4Si.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bulwaa7: Zabrania komuś zainstalowanie systemu 64 bit? Aktualizacja Windowsa na 64 bity chyba nawet jest bezpłatna. Szukasz afery na siłę, podzespoły laptopa zgadzają się z tym co napisał w aukcji.
  • Odpowiedz
@Jewpacabraa: Ja tak kiedyś kolesiowi odnośnie telefonów z China, którymi handluje napisałem, sprzedawał wersję zwykłą z podpisem PRO (a w parametrach była to wersja standard) i po paru dniach zmienił opis, ale dziękuję nie ujrzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a pewnie mu dupe uratowałem.
  • Odpowiedz