Wpis z mikrobloga

#ratunku #pomocy #laptop #komputer #windows81
Laptop mi się grzeje, jak kiedyś nie hałasował w ogóle tak teraz bez powodu nagle napierdziela i się wietrzy. :(
Ma ponad rok, wentylatorek nie był czyszczony od nowości.
Tylko starego laptopa bez skrupułów mogłam rozebrać i wyciągnąć kurz do zera, tymczasem ten jest na gwarancji i wiadomo.
Teraz tak co lepiej zrobić? Jakieś powietrze sprzężone?
  • 25
@beatha: Tak, żebyś nie walnęła w ten wentylator 12 atmosferami i nie wyłamała śmigieł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak w ogóle to możesz jeszcze wejść w zakładkę "Procesy" i zobaczyć co najbardziej zużywa CPU i pamięć. Ctrl + Alt + Del, zakładka Procesy, lub PPM na pasek zadań i "uruchom menedżer zadań"
@p3k1: Próbowałam dzisiaj i nic chyba nie wciągnęło :(
@khaotic: Procesor- Proces hosta dla zadań systemu WIndows i WIndows Modules Installer Worker
A RAM w tym momencie Mozilla i AutoCad i czasem też WIndows Modules Installer Worker
@beatha: Tu wygląda na to, że wszystko jest ok, system sobie coś tam robi, możesz się domyślić czego. Najeżdżasz na tę ikonkę i PPM -> Przejdź do usług, przekieruje Cię do nowej karty i zakreśli, co aktualnie zjada Ci 30% mocy procesora. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beatha: Co się zakreśla jak to naciśniesz? Powinno Cię przekierować do innej zakładki i usługi powinny być zakreślone. Są to dla laika zlepki losowych znaków, mi mogą powiedzieć co Ci chodzi w tle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)