PODSUMOWANIE MIESIĘCZNE #wykokibice (wrzesień 2022)
-----------------------------------------------------------------------
RANKING KLUBOWY (PIŁKA NOŻNA):


1. Wisła Kraków (138) +1
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Informuję że po w sumie 21 latach rozstałem się z C+Sport. Dziękuję licznym współkomentatorom realizatorom i technikom za setki programów i tysiące transmisji z 19 sezonów NBA 12 Euroligi 8 NFL 7 WNBA po 3 BCL i ACB 2 NCAA i 1 VTB. Naturalnie pozostaję w świecie mediów i basketu!


Wojciech Michałowicz
https://twitter.com/WojtekMkosz/status/1575783233983492097?t=TrlVGeps_VwRhWCSmo60vA&s=19
#nba #koszykowka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #koszykowka

Embiid dostał jakoś wiosną czy wczesnym latem paszport Francji i mógł w teorii zagrać na Eurobaskecie w barwach Francji. Ale nie zagrał bo zdrowie. W międzyczasie dostał też pass USA (teraz ma trzy). W barwach Kamerunu nigdy nie grał, więc ma otwartą drogę do każdej reprezentacji.

Swoją drogą - Amerykanie naturalizujący gracza - bo z takim statusem by grał, nie jako gość z korzeniami, a jako
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artorrotorro: wykpią się problemami technicznymi z nie ich winy - z Torwaru nie wychodzą fibowskie statsy, ani eventy live u bukmacherów z tych meczów, więc tak po prawdzie, to problem jest po stronie infrastruktury hali, a nie Polsatu (chociaż jako oglądacz Polsatu, oczywiście każdy ma prawo być w--------m)
  • Odpowiedz
Jakoś mi się słowo puryści nie kojarzy z NBA :v Oczywiście jak najbardziej można preferowa NBA i chyba tak robi 99% widzów. Puryści śledzą Euroligę, a NBA ma się do tego jak McDonalds do dojrzewającego sera tworzonego w tylko jednej szwajcarskiej dolinie.
  • Odpowiedz
@gumiorek: w jednym miejscu w necie chyba nie (może powinienem zrobić xD), na papierze były 2 stroniczki w Przeglądzie Sportowym, ale każdy zespół zrobi 2-3 zmiany, więc te papierowe skarby kibica są bez sensu, bo szybko stają się nieaktualne

W necie najbardziej aktualne i dość przejrzyste dane są tu: https://www.eurobasket.com/Poland/basketball-Energa-Basket-Liga.aspx <- ale dla każdej drużyny z osobna i trzeba kliknąć w drużynę i potem w "roster"
  • Odpowiedz
Kochane Mirki na tagu, podpowiedzcie mi jaka piłka na halę wyjdzie obecnie najlepiej w relacji jakość/cena?
Poziom: geriatryczni oldboye bez stawów, 35-45 lat, za to z sercem do rywalizacji (òóˇ).
#nba #koszykowka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Dzisiejsza rozpiska jest wynikiem braku meczy piłkarskich na szczeblach centralnych.

Ale dla tych którzy naprawdę chorują już na syndrom odstawienia ekstraklasy można wyszukać następujące dzisiejsze mecze:

16:30 - UKS Śrem - Avia Kamionki, wielkopolski PP

17:00
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@owsikalfred: jasne, ale On jest taki, że chce pomagać, a , że już puścił na aukcji jakieś piłki co pozbierał na nich autografy na meczach, to czuję i wie jak to jest fajnie pomagać;) robimy sobie z przekazania pamiątkowe zdjęcie!;)
  • Odpowiedz
#plk #koszykowka

Czarni Słupsk - ZZ Leiden - 74-78 w półfinale kwalifikacji pucharu FIBA Europe Cup. No to się nagrali. Wtopa i lekki falstart sezonu, może nie kompromitacja, bo plan minimum został wykonany wczoraj. Tak jak już pisałem - na pewno nie bez znaczenia miało granie dzień po dniu, gdzie rywale z Holandii dopiero zaczynali turniej, ale koniec końców personalnie było to zespół który należało ograć. Tymczasem gra Czarnych
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#plk #koszykowka

Po wczorajszym zwycięstwie nad słabymi Szwedami, zespół Czarnych Słupsk dziś czeka trudniejsze zadanie – mecz z holenderskim ZZ Leiden w półfinale kwalifikacji do pucharu FIBA Europe Cup. Turniej rozgrywany jest we Francji, półfinał to wciąż faza gdzie przegrywający odpada. Transmisja na YT, nie jest jeszcze dodana, ale pojawi się gdzieś tutaj: https://www.youtube.com/c/FIBA/videos?view=2&live_view=502 - dorzucę w komentarzu jak zauważę.

Sytuacja w kwalifikacjach: Czarni wymęczyli wczoraj zwycięstwo nad wicemistrzem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koszykowka #plk

Czarni Słupsk - Jamtland - 83-73 w ćwierćfinale kwalifikacji pucharu FIBA Europe Cup. Szwedzi pokonani po wielkich bólach, plan minimum wykonany, ale kibicom w Słupsku powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Nie tylko w kontekście jutrzejszego meczu, ale być może również najbliższych ligowych. Wicemistrz Szwecji był dużo bardziej anonimową drużyną niż półfinalista PLK, a mimo to do przerwy walka była kosz za kosz. W drugiej połowie najważniejsze były
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Svoher: zdecydowanie widzę Lewisa w Bryancie, a Garretta w Colemanie - Coleman ma najlepsze CV z obcokrajowców w Czarnych, miał dwa sezony ponad 15 punktów na mecz w mocniejszej niż PLK lidze belgijskiej
  • Odpowiedz
#plk #koszykowka

Jutrzejszym meczem kwalifikacji czwartego w hierarchii (najniższego) europejskiego pucharu FIBA Europe Cup rozpoczynamy sezon polskich drużyn w Europie.

W trójstopniowych kwalifikacjach rozgrywanych we Francji, o awans do fazy grupowej powalczy czwarta drużyna zeszłego sezonu PLK – Czarni Słupsk. Pierwszą przeszkodą jest szwedzki Jamtland.
Start meczu o 20:00, transmisja za free na YT, tutaj
:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gazeta, cos Wam sie nie zgadza jak zwykle.

Wynik 145:69

Aż osiem koszykarek USA z 12-osobowego składu zdobyło w tym meczu co najmniej dwa punkty. Najskuteczniejsza okazała się Brionna Jones – 24 punkty. Niewiele gorszym rezultatem mogą się pochwalić A'ja - 20 punktów oraz Breanna Stewart – 18.


Czy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach