Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
3
"Boom" na koszykówkę w Polsce. Ten ośrodek jest tego przykładem

Cała Polska żyła ostatnio występami naszych koszykarzy podczas EuroBasketu. Czy zapanuje moda na koszykówkę? W tym ośrodku na brak chętnych się nie narzeka. - Zainteresowanie było spore, teraz jest jeszcze większe - mówi nam prezes klubu.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
13
Gdzie grać w kosza?

Na fali sukcesów polskich koszykarzy, Wooden stworzył listę szkółek koszykarskich dla dzieciaków w całej Polsce!
z- 2
- #
- #
7
Marcin Gortat: To historyczny wyczyn. Czapki z głów

- Wszyscy mówili, że jedziemy na pożarcie. Tymczasem nasi kadrowicze - mimo niepochlebnych opinii - sprawili wielką sensację - ocenia Marcin Gortat. Polska reprezentacja jest w czwórce najlepszych w Europie.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 15
- 0
@Momento83: no tak, ostatni sezon, a dostał kontrakt 3-miesięczny z opcją wcześniejszego rozwiązania + retoryka jest taka ze kończy we Włocławku, więc nie wiadomo o co chodzi :D
@cult_of_luna: Szymon Szewczyk…a pamietam, jak go w drafcie wybierali 20lat temu ;) no chyba czas zgasic swiatlo.
kiedy rola tak do ciebie przylgnęła że z rozpędu zostałeś mistrzem Europy w koszykówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koszykowka #netflix #nba #sport
#koszykowka #netflix #nba #sport
źródło: comment_1663537589BUN50icmgTvZ8BGFLWxcxd.jpg
Pobierz- 15
@drylownicadomalin: tak jakby 3 lata temu przed rozpędem nie był mistrzem świata xD skąd wy się nagle wzięliście? :D
@cult_of_luna: przede wszystkim, dwa lata temu miał dobre 14 meczów statystycznie w Timberwolves.
Jak wygląda temat Malcolma Brogdona (zawodnik Indiana Pacers, klubu NBA btw)? Jakiś czas temu się mówiło że się stara o grę w Polskiej Reprezentacji? Będzie co?
#kosz #koszykowka #mecz #eurobasket #nba
#kosz #koszykowka #mecz #eurobasket #nba
źródło: comment_1663533842vy2DEN01bsPHrAzQGIuKLr.jpg
Pobierz- 2
sezon jeszcze się nie zaczął, latem przeszedł do Boston Celtics btw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba nikt w Europie nie ma naturalizowanego gracza z NBA.
@Brzychczy: zdarzało się, Izrael miał TJ Leafa, Hiszpania miała Ibakę - chociaż może i racja, nie musieli grać na zasadzie naturalizowanego gracza.
- 2
Pytanie do ekspertów od koszykówki- co takiego jest w hiszpańskim systemie szkolenia, że kadra w przebudowie, uchodząca za najgorszą od lat, triumfuje w kolejnym Eurobaskecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Dominacja Hiszpanów jest czymś niesamowitym, są na topie co najmniej 16 lat, to przecież co najmniej 2 pokolenia zawodników. Przypomnę że wygrali w 4 z 6 ostatnich mistrzostw Europy a także 2 z 4 ostatnich mistrzostw
Dominacja Hiszpanów jest czymś niesamowitym, są na topie co najmniej 16 lat, to przecież co najmniej 2 pokolenia zawodników. Przypomnę że wygrali w 4 z 6 ostatnich mistrzostw Europy a także 2 z 4 ostatnich mistrzostw
w hiszpańskim systemie szkolenia
@Rino91: wszystkie kadry juniorskie grają to samą koszykówkę co seniorska, wszystkie kluby od 3 ligi w dół też ;) do tego to najlepsza liga w Europie, ale co ważne - również najlepsza druga liga i najlepsza trzecia liga i najlepsza czwarta liga porównując do innych krajów. Jak wrzucisz nastolatka do gry w EBA (czwarta liga), to nie ma tam meczów 100-0 jak w Polsce, tylko wciąż
rozwinąłbyś?
@Rino91: w tym samym systemie, trenerzy kadr juniorskich współpracują ze Scariolo, grają np. podobne typy obron, itp. i jest to koordynowane z głową na poziomie związku. Kosz chyba nie jest jedynym sportem w którym tak działają, btw.
Poza tym, dobrze rozumiem, że tam jest formuła open? Czy są jakieś limity w zatrudnieniu
- 23
Pomijając to że nasza kadra super grała, najlepszy Eurobasket który ogladałem - w sensie poziomu, wyrazistości gwiazd, zwrotów akcji, meczów na styku.
A oglądałem mniej lub bardziej 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2022 :)
Na tym obejrzałem tak z 40-50 spotkań. Bywało więcej, czasem było zdecydowanie mniej (w erze TV), ale i tak fajnie :)
PS.
A oglądałem mniej lub bardziej 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2022 :)
Na tym obejrzałem tak z 40-50 spotkań. Bywało więcej, czasem było zdecydowanie mniej (w erze TV), ale i tak fajnie :)
PS.
@cult_of_luna: Mam nadzieję, że tyle gwiazd NBA na turnieju to nie będzie ewenement i kluby jednak trochę popuszczą w tym względzie, totalnie inne emocje z oglądania jak mamy takie rostery jak w tym roku.
- 2
@MikoBalagany: trochę na korzyść działa to że to raz na 4 lata, a nie co 2 lata jak do niedawana. Zdecydowanie fajny turniej z małą liczbą jakichś kluczowych nieobecności wynikających z "miałem ciężki sezon, nie chce mi się"
#koszykowka Mówiłem że Bo Cruz MVP Finału
Dobrze chociaż że to już nie wypacza wyniku. Żenujące.
#koszykowka
#koszykowka
#koszykowka
Złoto Hiszpanów, duża niespodzianka czy jednak nie?
Pytam bo buki stawiały zarówno na Niemcow jak i na Francuzow w bezpośrednich pojedynkach a nie znam też tych zawodników spoza NBA żeby samemu ocenić potencjał tych ekip
Złoto Hiszpanów, duża niespodzianka czy jednak nie?
Pytam bo buki stawiały zarówno na Niemcow jak i na Francuzow w bezpośrednich pojedynkach a nie znam też tych zawodników spoza NBA żeby samemu ocenić potencjał tych ekip
@vinmcqueen: Raczej nie niespodzianka. Oczywiście stawiało się na innych na 1 miejscu, bo Hiszpanie JAK NA SIEBIE nie mieli teraz powalającego składu, ale to zawsze Hiszpanie, oni są w gronie faworytów zawsze.
@vinmcqueen: w tym meczu to może nie jakaś ogromna sensacja - w całym turnieju spora niespodzianka, bo jednak Hiszpanie są w fazie przebudowy, zmiany pokoleniowej, maja 3 gości z NBA, których znasz, ale oprócz tego bardzo mało graczy Euroligi + zadaniowcy z poziomu EuroCup. Wyglądali na papierze jak max ćwierćfinalista, ale Scariolo jak widać r---------a ;)
- 4
Parodia z tym sędziowaniem
#koszykowka
#koszykowka
- 2
ale fatalni dzisiaj Ci sędziowie, nawet nie sprawdzili teraz a mogli
#koszykowka
#koszykowka
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ale francuzi maja drylowanie. Herrangomez KING
#koszykowka
#koszykowka
Nie wiedziałem, że można grać z numerem 0, w Polsce numer zarezerwowany dla Ziobry we wszystkich dyscyplinach
#koszykowka
#koszykowka













Sezon rozpoczyna się w środę i w czwartek, czas na jakieś predykcje :)
Ostrzegam! SĄ SUBIEKTYWNE. Do tego wynikają z analizy i spojrzenia na zespoły „na papierze”. No i nie do końca uwzględniają co się w trakcie sezonu może wydarzyć w kwestii transferów. Aczkolwiek są to typy nieco zrewidowane w stosunku do tego co miałem w głowie parę dni temu, przed odpaleniem typera na Twitterze – inaczej mówiąc,
@cult_of_luna: Jakie utrzymanie panie, przeciez z nim to na mistrza idą spokojnie ;)
@cult_of_luna: jakbyś mieszkał w Szczecinie xD
Całe Wilcy.