#plk #koszykowka

Sezon rozpoczyna się w środę i w czwartek, czas na jakieś predykcje :)

Ostrzegam! SĄ SUBIEKTYWNE. Do tego wynikają z analizy i spojrzenia na zespoły „na papierze”. No i nie do końca uwzględniają co się w trakcie sezonu może wydarzyć w kwestii transferów. Aczkolwiek są to typy nieco zrewidowane w stosunku do tego co miałem w głowie parę dni temu, przed odpaleniem typera na Twitterze – inaczej mówiąc,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chyba nikt w Europie nie ma naturalizowanego gracza z NBA.


@Brzychczy: zdarzało się, Izrael miał TJ Leafa, Hiszpania miała Ibakę - chociaż może i racja, nie musieli grać na zasadzie naturalizowanego gracza.
  • Odpowiedz
Pytanie do ekspertów od koszykówki- co takiego jest w hiszpańskim systemie szkolenia, że kadra w przebudowie, uchodząca za najgorszą od lat, triumfuje w kolejnym Eurobaskecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Dominacja Hiszpanów jest czymś niesamowitym, są na topie co najmniej 16 lat, to przecież co najmniej 2 pokolenia zawodników. Przypomnę że wygrali w 4 z 6 ostatnich mistrzostw Europy a także 2 z 4 ostatnich mistrzostw
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w hiszpańskim systemie szkolenia


@Rino91: wszystkie kadry juniorskie grają to samą koszykówkę co seniorska, wszystkie kluby od 3 ligi w dół też ;) do tego to najlepsza liga w Europie, ale co ważne - również najlepsza druga liga i najlepsza trzecia liga i najlepsza czwarta liga porównując do innych krajów. Jak wrzucisz nastolatka do gry w EBA (czwarta liga), to nie ma tam meczów 100-0 jak w Polsce, tylko wciąż
  • Odpowiedz
rozwinąłbyś?


@Rino91: w tym samym systemie, trenerzy kadr juniorskich współpracują ze Scariolo, grają np. podobne typy obron, itp. i jest to koordynowane z głową na poziomie związku. Kosz chyba nie jest jedynym sportem w którym tak działają, btw.

Poza tym, dobrze rozumiem, że tam jest formuła open? Czy są jakieś limity w zatrudnieniu
  • Odpowiedz
Pomijając to że nasza kadra super grała, najlepszy Eurobasket który ogladałem - w sensie poziomu, wyrazistości gwiazd, zwrotów akcji, meczów na styku.

A oglądałem mniej lub bardziej 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2022 :)

Na tym obejrzałem tak z 40-50 spotkań. Bywało więcej, czasem było zdecydowanie mniej (w erze TV), ale i tak fajnie :)

PS.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MikoBalagany: trochę na korzyść działa to że to raz na 4 lata, a nie co 2 lata jak do niedawana. Zdecydowanie fajny turniej z małą liczbą jakichś kluczowych nieobecności wynikających z "miałem ciężki sezon, nie chce mi się"
  • Odpowiedz
#koszykowka
Złoto Hiszpanów, duża niespodzianka czy jednak nie?

Pytam bo buki stawiały zarówno na Niemcow jak i na Francuzow w bezpośrednich pojedynkach a nie znam też tych zawodników spoza NBA żeby samemu ocenić potencjał tych ekip
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vinmcqueen: w tym meczu to może nie jakaś ogromna sensacja - w całym turnieju spora niespodzianka, bo jednak Hiszpanie są w fazie przebudowy, zmiany pokoleniowej, maja 3 gości z NBA, których znasz, ale oprócz tego bardzo mało graczy Euroligi + zadaniowcy z poziomu EuroCup. Wyglądali na papierze jak max ćwierćfinalista, ale Scariolo jak widać r---------a ;)
  • Odpowiedz