USA najprawdopodobniej wysyła przeciw Iranowi trzeci lotniskowiec, który będzie operował z rejonu Morza Śródziemnego. Oznacza to, że wojna będzie kontynuowana jeszcze przez długi czas, a dodatkowy okręt ma zapewne za zadanie odciążyć zmęczone załogi pozostałych dwóch lotniskowców.

#iran
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#iran Czemu US, przy absolutnej dominacji w powietrzu, nie używają A10 do zwalczania dronów? Przecież wydaje się, że jest to idealny samolot do tego typu zadań?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dziubaster:

zapytałem czemu.


Racja, podstawowym powodem jest brak radaru do wykrywania celów powietrznych w większości maszyn. Zrobiono jakiś czas temu zasobnik celowniczy właśnie do tego celu i są doniesienia że używano a-10 w praktyce.
  • Odpowiedz