Niedziela wieczór to może nie jest najlepsza pora na takie pytania, ale może znajdzie się jakiś szpec od komputerów który mi pomoże :) Jestem na etapie składania kompa i stoję przed decyzją wyboru procka. Komp jest do gier (raczej nie edytuje wideo czy nie bawię się grafą 3D a nawet jeśli to nie potrzebuje pod to sprzętu jakiegoś specjalnego). Mam 2 kandydatów i5-4690K i i7-4790k różnica w cenie to trochę ponad 400zł,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Harold: Obecnie nie widać dużej różnicy bo do grania 4 rdzenie są w sam raz a nawet 4 wątki są wystarczające. Trudno oceniać co będzie za kilka lat.

Według mnie póki intel nie wprowadzi 8 wątków w serii i5 (4 rdzenie z ht) to nie ma co liczyć że gry będą wymagały więcej niż 4 rdzeni
  • Odpowiedz
@Harold: od kilku dni mam nowego kompa, dziś podkręciłem swojego i5-4690K do 4.5 GHz, napięcie 1.212 się max ustawia. I jestem zadowolony.

tu ten zestaw:
  • Odpowiedz

Mirki chciałbym grać w nowsze tytuły gier. Mój budżet to 850zł i tu mam dylemat co zrobić opcja:

nr1 kupić ps3 i jakieś gry do tego a za resztę upgrade drewnianego pc (płyta główna gigabyte ga m61sme s2 socket am2/am2+, grafika integra, dysk twardy seagate barracuda 500gb, zasilacz no name 350w, procesor amd sempron le 1100 1.9ghz jednordzeniowy)

nr2 kupić jakiś używany pc z jakimś intelem i3/i5

nr3
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4NGO: Tak od razu na pewno nie dasz rady zbudować nowego kompa. Mam propozycję na częściowy upgrade, jako bazę pod dalsze zakupy w przyszłości.

Na Twojej płycie głównej nie da się zamontować w miarę dobrych procków AMD, więc musi być niestety nowa. Podobnie z ramem. Masz ram DDR2, nowsze płyty obsługują DDR3 (te wystarczą na razie), a ostatnio nawet świeże DDR4. Nowy zasilacz sensownej firmy też potrzebny pod bazę.

Jednyne
k.....4 - @M4NGO: Tak od razu na pewno nie dasz rady zbudować nowego kompa. Mam propo...

źródło: comment_HzcMhDzWxIZeSF3lXc4iNXG8k8G4lp8o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #intel #intelcwel

Tego ścierwa co intel śmie nazywać pastą termoprzewodzącą to się nawet nie powinno nazywać gównem. Mam w tej chwili stock cooler, bo się okazało, że mam backplate na torxy i nie mam czym odkręcić - toteż macho dzisiaj nie zamontuję. Stąd stwierdziłem, że wsadzę boxa, tylko jak już pasta starta to dam nową.

Dałem Gelida GC Extreme. I co się odjebuje to ja nawet nie.

Jak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #intel #komputery

Zwrot części pieniędzy za zakup procesora Intel i płyty głównej

Lubicie dostawać coś za darmo? Tak, tak... to stara śpiewka i na pewno znacie jej zakończenie. Na rynku podzespołów komputerowych nie otrzymujemy tak naprawdę nic za "friko", bowiem wcześniej musimy wyciągnąć z portfela odpowiednią ilość gotówki, która praktycznie finansuje wszystkie gratisy otrzymywane w zestawie z danym produktem. Nie inaczej jest w przypadku akcji
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po prostu idealnie ( ͜͡ʖ ͡€) za dwa dni miałem kupować i procka i płytę z listy. 370 zł do przodu :)

@Dolan - w regulaminie akcji jest to wyraźnie zakazane, musiałbyś pokombinować.

@Murzinio - jest, mini. Bierz w takim razie GA-Z97X-Gaming 7, niewiele droższa.
  • Odpowiedz
Mirki miałem kupować ps4 ale skłoniliście mnie do kupna pc. "Złożyłem" taki zestaw

Procesor Intel Core i5 i5-4690K

Grafika MSI Radeon R9 270

[Płyta
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4NGO: totalnie bez sensu ta płyta gł.

Czym ten "gaming" REALNIE jest lepszy od każdej typowej zwykłej płyty gł za połowę tej ceny? Oprócz tego, że ta jest kolorowa ładna i bajerancka?

Porty gamingowe: Porty PS/2 i USB zostały
  • Odpowiedz
@Trzyzet: @M4NGO: dokladnie, jeżeli nie będziesz się bawił w profesjonalny overclocking to taka płyta nie jest ci potrzebna, wystarczy taka za około ~200zł na zwykłym czipsecie, zaoszczędzone pieniądze włóż w lepszą grafikę.
  • Odpowiedz

Mirki, postanowiłem pobawić się Debianem na moim Lenovo Z570. Mam procesor Intel Core i5 i chcę wersję 64-bitową. Moje pytanie brzmi: czy wersja AMD64 działa na procesorach Intela, czy jednak muszę się zadowolić wersją 32-bitową? Inne wersje raczej nie pasują - IA64 to wersja na procesory Itanium, a reszta to już w ogóle co innego.

#komputery #linux #debian #intel #procesory #kiciochpyta
k.....1 - Mirki, postanowiłem pobawić się Debianem na moim Lenovo Z570. Mam procesor ...

źródło: comment_5GYg8dDfIbbq5XkvvsJRukEiN9NxJB3Z.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #intel

Bardzo proszę o zachowanie ciągłości korespondencji!


Dziękujemy za wybór naszego sklepu! Zakupiony przez Panią/Pana procesor objęty jest promocją z darmowymi grami i programami.

Realizował ktoś ten kod? Warto sobie dupę zawracać?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dom3ll: na zakupach nie ma sentymentów, bierz, gdzie taniej. ;) Jeżeli jesteś nakręcony możesz póki co kupić byle jakie tanie chłodzenie, a w przyszłości Corsair h110i (zakładając, że zmiescisz w obudowie). :) Jak będziesz kręcił CPU, może okazać się nieocenione.
  • Odpowiedz

Wygląda na to, że nowe Delle: z serii Precision i E z serii Latittude zadebiutują dopiero w drugim kwartale 2015 roku w związku z obsuwą dostaw procesorów Intela z serii Broadwell.

#laptop #dell #broadwell #intel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach