Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Dzisiaj zabrałem się za podkręcanie mojego procesora i mam małe problemy. Procek i5 4690K i mobo Asrock Z97 Pro4. Stockowo ma 3500mhz, wrzuciłem mu 4000mhz i odpaliłem test. Na napięciu auto miałem 93'c, więc przerwałem test, później podniosłem trochę napięcia do 1.230 i offsety podniosłem na 0.100 w digitalu i manualu. Po odpaleniu testu jak zobacyzłem 99'c to odrazu wyłączyłem test.

Na stockowym taktowaniu miałem max 70'c, w idleu 25'c. Chłodzenie to SilentiumPC Fortis z dwoma wentylatorami, jeden wchodzący, drugi wychodzący. Jedynie do czego mam zastrzeżenia to pasta termo. Miałem akurat jakiś szajs pod ręką AAB cooling, ale to chyba nie jest przyczyna takich temperatur? Program dos tresu to Prime95 a temperatury sprawdzałem w A-tuningu, soft dedykowany do tej mobo. Załączam screeny z testów.

#overclocking #oc #podkrecanie #komputery #intel #i54690k #pomocy
Pobierz yeloneck - Siema mirki. Dzisiaj zabrałem się za podkręcanie mojego procesora i mam ma...
źródło: comment_2BhLSl33z1eajnvzm3um1okJAzTWN7Z0.jpg
  • 47
@yeloneck: No to daj 3.8 Mhz. Mozesz spróbować zmniejszyć napięcie nawet i sprawdzić czy będzie stabilny. ja z c2d na kompie swoim starym z 2.2 wyciągnąłem 3Mhz z boxowym chłodzeniem bez zadnych spin. Tylko paste mialem jakas kozak.
SilentiumPC Fortis


@yeloneck: ja #!$%@?ę 140 zł, 120 zł kosztuje performa na której pocisnłałbys ten procesor na 4.3-4.5 ghz.... dokłając 40 zł miałbyś macho na którym przy okazji miałbyś ciszę
@yeloneck: jak na sztywno dasz mu napięcie, to nie masz co się martwić, najwyżej się nie włączy i zejdzie do defaultowych ustawień, takie ustawienie jest najbezpieczniejsze. 45mnożnik 1,2v i jak coś jest nie tak to schodzisz 44,43,42 nic nie grozi, napewno nie przegrzanie przy takim napięciu, mam identyczne chłodzenie i g3258 ładnie chłodzi przy 1,28v maksymalne temperatury teraz to 84 stopnie, pasta zalmana.
@Jurigag: kupiłem to w zeszłym roku, ale nie używałem bo nie pasowało do poprzedniego procesora, gryzło się z miejscem w obudowie, teraz zmieniłem procesor i mobo i chciałem wykorzystać to co mam. Jeśli nie będzie innej możliwości, to zmienię chłodzenie, jak najbardziej, jednak czytałem, że na tym chłodzeniu też da się coś ugrać.

@Andrzejek_Andrzejek07: no dobra, spróbuję. Tylko jak przy 4000 było 93'c, to aż boję się włączać Prime przy
@Andrzejek_Andrzejek07: teraz jest ustawione w taki sposób, że zaciąga powietrze od strony napędów optycznych i wypycha na tył obudowy, gdzie jest zamontowany wiatrak wyciągający, tak samo jak na samym coolerze - z jednej strony pcha z drugiej wyciąga.