#hoi4 Ktoś ma namiary na grupę organizującą jakieś sensowne/zorganizowane sesje multiplayer?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Czy Paradox ma zamiar zrobić coś z tym ich nieszczęsnym silnikiem? Wszystkie ich gry, w które gram/grałem, czyli #eu4 #hoi4 #stellaris są niegrywalne na pójźniejszych etapach gry, po prostu strasznie zwalniają, np. prowadzenie bitew czy odkrywanie systemow w Stellaris w takich warunkach to masakra, a o Hearts of Iron w czasie wojny światowej to nawet nie wspomnę. Zaczynam żałować każdej wydanej na te gry złotówki...
- 21
@ZjedliMiRogale: Po pierwsze gry w stylu Paradoxu zawsze, niezależnie od silnika będą już na pewnym etapie się krztusić ze względu na to ile po prostu jest potrzebnych obliczeń. Ruchy dla nawet kilkuset państw i jednostek idących w tysiące, decyzje AI w sferze budowania/dyplomacji/eventów, wyliczenia wyników dla bitew, dziesiątki różnych mechanik działających w tle...
Natomiast tak czy siak będą musieli w końcu jednak przedstawić nowy silnik, bo Clausewitz jest już u
Natomiast tak czy siak będą musieli w końcu jednak przedstawić nowy silnik, bo Clausewitz jest już u
- 6
@jaqqu7: znalazłem info, że ten silnik jest 32 bitowy i wykorzystuje tylko jeden rdzeń procesora, więc mają jeszcze szerokie możliwości optymalizacji
- 14
#eu4 #europauniversalis #paradox
nie dajmy się sebastianom, głosować. http://www.wykop.pl/wpis/18993659/faza-pucharowa-wyborow-najlepszej-gry-wszechczasow/
wołam zaprzyjaźnione tagi #hoi4 #heartsofiron #ck2 #victoria2
nie dajmy się sebastianom, głosować. http://www.wykop.pl/wpis/18993659/faza-pucharowa-wyborow-najlepszej-gry-wszechczasow/
wołam zaprzyjaźnione tagi #hoi4 #heartsofiron #ck2 #victoria2
- 10
- 6
@Mald: EU4 IMO jest lepsze od każdego GTA. A grałem we wszystkie. Jeśli ilość czasu jaką się spędza przy grze mając fun jest głównym czynnikiem, to EU4 r---------i w pył 98% gier jakie kiedykolwiek powstały.

- 0
@ZnamzWidzenia: tam do grania, w pracy będę słuchał:D
- 7
Czy #hoi4 jest już grywalne, czy jednak lepiej jeszcze trochę poczekać?
A ja mam ponad 200h przerobionych i nie narzekam aż tak.
@Swayzap865: Też mam już wiele, ale ta gra jest zbyt prosta... Za wielu rzeczy brakuje więc chwila żeby podłapać i wio ctw
Komentarz usunięty przez autora
No i udało się. Zrobiłem dzisiaj Sunset Invasion #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz The Revenge of Montezuma. Nie było łatwo, głównie dlatego że Meksyk zaczyna grę będąc murzyńskim krajem, nie ma absolutnie na starcie niczego. Samo starcie ze Stanami było dosyć ciężkie bo zdążyli się sprzymierzyć z aliantami zanim moja armia zaczęła przypominać armię (z racji biedy, sama piechota z artylerią, drzewka czołgów nawet
źródło: comment_2NyqTbtdDrTKJkUmMCAMnr0PDWPPpU9a.jpg
Pobierz@Piteropeter: Właśnie gram faszystowskim Meksykiem, ale ruszyłem z ekspansją na południe do Kanału Panamskiego i czekam aż USA wskoczą do Aliantów, ciekawe jak mi to wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@ZnamzWidzenia: No to powodzenia mireczku, mi zostały jeszcze 4 acziki do zrobienia, jeden z Australią, WC z Brytyjczykami i 2 dla Polski - najlepsze zostawiam sobie na koniec ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 1
- 1
Ma ktoś jakieś tipy dla Japonii? Lepiej jechać Chiny jak najwcześniej czy lepiej dobić do arty w '39 i dopiero wtedy?
#hoi4
#hoi4
- 3
- 1
Czy tylko ja uważam że to dziwne że firma robi sobie wakacje a na potrzebne patche trzeba czekać ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hoi4
#hoi4
@Koniasz: A kto bogatemu zabroni :P ?
@Koniasz: nie jestem pewien, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest tak, że oni po prostu zamiast robić sobie urlopy w różnych terminach po jednej osobie to dali urlop wraz całej ekipie? Jeżeli tak to jest to całkiem logiczne i na ostateczny stan gry nie wplynie, a jeżeli już to pozytywnie.
Ktoś chętny na multi? Jakaś szybka sesja teraz + teamspeak ew skype ? Wersja: 1.1.0 (5d33)
#hoi4
#hoi4
- 1
Takie pytanie - trochę co prawda już późno, bo rok 39, ale czy grając międzymorzem powinienem zatrudnić doradcę od przekształcania w demokrację? Bo skoro mam własną frakcję, to chyba powinienem próbować wciągnąć w nią Czechosłowację czy Rumunię, bo nie zdaje mi się, żebyśmy się z Litwą, Łotwą i Estonią dali rade obronić przed Niemcami czy Komunistami, a posiadając odmienny ustrój od sąsiadów zgaduję, że trudno mi będzie ich wciągnąć do siebie. #
@Dorogon: Czechosłowacji raczej nie zdążysz wciągnąć zanim AI Niemiec porobi na nią focusy, Rumunia jak najbardziej, bodaj gdzieś na workshopie jest nawet mod który poprawia ten aspekt w drzewku focusów Polski. Swoją drogą jak dobrze się przygotujesz to niejednokrotnie ludzie bronili się Polską przed Niemcami.
pierwszy world conquest pod tytułem "Mokry sen Donalda Trumpa" zaliczony!
Amerykańska gospodarka jak się rozbuja to się cuda dzieją
może mi ktoś powiedzieć jak mogę podbić/aneksować Filipiny?
chce być formalnie jedynym państwem na ziemi a Filipiny to mój puppet
#hoi4
Amerykańska gospodarka jak się rozbuja to się cuda dzieją
może mi ktoś powiedzieć jak mogę podbić/aneksować Filipiny?
chce być formalnie jedynym państwem na ziemi a Filipiny to mój puppet
#hoi4
źródło: comment_15anHzjnFcwAFwDKk4ZPmY2WSNsVl5QL.jpg
PobierzMirki doradźcie, zastanawiam się nad kupnem tej gry ale zewsząd słyszę, że AI jest okropnie głupie. Czy mody poprawiają sprawę i czy waszym zdaniem warto kupować.
Edit: Jak coś to mam 450h w eu4 i jakieś 50 w hoi3 więc gry paradoxu trochę poznałem już.
#hoi4
Edit: Jak coś to mam 450h w eu4 i jakieś 50 w hoi3 więc gry paradoxu trochę poznałem już.
#hoi4
@TotalDisaster AI głupie, ale satysfakcja z grania jest duża
@TotalDisaster w obecnym formacie bym sie wstrzymal, jak kolega wyzej pisal beta, brak handlu, szpiegostwa itd s---------e konferencje pokojowe, gdzie w Twojej wojnie uczestnicza inni w ogole nie powiazani itd, nie wspominajac o mocnym spadku fps w late game. 2/10. Sory za chaos w odpowiedzi ale jestem na zakupach ;)
Jak to jest, że podczas Drugiego Arbitrażu Wiedeńskiego, Węgry dostają czasem całą Słowację, a nie tylko południową jej cześć i nie ma już marionetki III Rzeszy? Trzeba spełnić jakieś warunki?
#kiciochpyta #hoi4 #gry
#kiciochpyta #hoi4 #gry
źródło: comment_JTAQzc6302tqofu8jSf8AyzcBzMchs0Y.jpg
Pobierz- 0
@Stachan:
Niemcy mają event i mają 3 decyzje: słowacja jako marionetka, cała czechosłowacja idzie do niemiec, słowacja idzie do węgier ( madziarzy dostają boosta do relacji i często wstępują po tym do osi).
Niemcy mają event i mają 3 decyzje: słowacja jako marionetka, cała czechosłowacja idzie do niemiec, słowacja idzie do węgier ( madziarzy dostają boosta do relacji i często wstępują po tym do osi).
- 0
@quba74: ja jak nimi gram to dołączam do osi, by mieć większą nadzieję, że dadzą mi jakiś kawałek, a nie sami wezmą wszystko. Może to też nie ma większego znaczenia :D
- 1
@Svoboda: wklep w Google nazwę gry i słowa steam store, masz tam podane platformy
- 1
@Svoboda: Steam Play znaczy, że możesz używać tej kopii na dowolnym systemie, a nie tylko na Windowsie lub Macu w zależności od pierwszej platformy instalacji. Niektóre gry były sprzedawane bez tego (np. Civ 4), przez co jak kopia była aktywowana na Windowsie, to na Macu już nie można było zainstalować, i vice versa, z powodu umów z dystrybutorami. Obecnie ten problem jest już praktycznie nie występuje.
Ale spojrzałem na stronę
Ale spojrzałem na stronę
źródło: comment_D5jVBN6SGbIw3ks2YaupChE7c02gCxCo.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@veilofdisguise: Zagraj lepiej Usa bo to łatwe na początek albo Niemcami bo są jak zawsze op.
@veilofdisguise: japonia latwiejsza od polszy





























https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/hoi4-development-diary-5th-of-august-2016.961380/
Nowe DD, w skrócie:
- Trwają prace nad patchem 1.2 "Sunflower" (odnoszącym się zapewne do operacji o tym samym kryptonimie)