#hoi4 Ktoś ma namiary na grupę organizującą jakieś sensowne/zorganizowane sesje multiplayer?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Paradox ma zamiar zrobić coś z tym ich nieszczęsnym silnikiem? Wszystkie ich gry, w które gram/grałem, czyli #eu4 #hoi4 #stellaris są niegrywalne na pójźniejszych etapach gry, po prostu strasznie zwalniają, np. prowadzenie bitew czy odkrywanie systemow w Stellaris w takich warunkach to masakra, a o Hearts of Iron w czasie wojny światowej to nawet nie wspomnę. Zaczynam żałować każdej wydanej na te gry złotówki...

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZjedliMiRogale: Po pierwsze gry w stylu Paradoxu zawsze, niezależnie od silnika będą już na pewnym etapie się krztusić ze względu na to ile po prostu jest potrzebnych obliczeń. Ruchy dla nawet kilkuset państw i jednostek idących w tysiące, decyzje AI w sferze budowania/dyplomacji/eventów, wyliczenia wyników dla bitew, dziesiątki różnych mechanik działających w tle...

Natomiast tak czy siak będą musieli w końcu jednak przedstawić nowy silnik, bo Clausewitz jest już u
  • Odpowiedz
@Mald: EU4 IMO jest lepsze od każdego GTA. A grałem we wszystkie. Jeśli ilość czasu jaką się spędza przy grze mając fun jest głównym czynnikiem, to EU4 r---------i w pył 98% gier jakie kiedykolwiek powstały.
  • Odpowiedz
No i udało się. Zrobiłem dzisiaj Sunset Invasion #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz The Revenge of Montezuma. Nie było łatwo, głównie dlatego że Meksyk zaczyna grę będąc murzyńskim krajem, nie ma absolutnie na starcie niczego. Samo starcie ze Stanami było dosyć ciężkie bo zdążyli się sprzymierzyć z aliantami zanim moja armia zaczęła przypominać armię (z racji biedy, sama piechota z artylerią, drzewka czołgów nawet
Piteropeter - No i udało się. Zrobiłem dzisiaj Sunset Invasion #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz ...

źródło: comment_2NyqTbtdDrTKJkUmMCAMnr0PDWPPpU9a.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie polecić jąkś grę/moda w stylu #hoi4/ #eu4 skupiającą się na zimnej wojnie? Wiem tylko, że paradox nic konkretnego nie zrobił-dalej nie szukałem.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś jakieś tipy dla Japonii? Lepiej jechać Chiny jak najwcześniej czy lepiej dobić do arty w '39 i dopiero wtedy?
#hoi4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3odowiec: ale jak zastosujesz tę strategię to sobie poradzisz spokojnie z chińczykami, nie bronią swoich brzegów więc jakoś tam się rozrośniesz i potem ich pokonasz.
  • Odpowiedz
Czy tylko ja uważam że to dziwne że firma robi sobie wakacje a na potrzebne patche trzeba czekać ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hoi4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koniasz: nie jestem pewien, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest tak, że oni po prostu zamiast robić sobie urlopy w różnych terminach po jednej osobie to dali urlop wraz całej ekipie? Jeżeli tak to jest to całkiem logiczne i na ostateczny stan gry nie wplynie, a jeżeli już to pozytywnie.
  • Odpowiedz
Takie pytanie - trochę co prawda już późno, bo rok 39, ale czy grając międzymorzem powinienem zatrudnić doradcę od przekształcania w demokrację? Bo skoro mam własną frakcję, to chyba powinienem próbować wciągnąć w nią Czechosłowację czy Rumunię, bo nie zdaje mi się, żebyśmy się z Litwą, Łotwą i Estonią dali rade obronić przed Niemcami czy Komunistami, a posiadając odmienny ustrój od sąsiadów zgaduję, że trudno mi będzie ich wciągnąć do siebie. #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dorogon: Czechosłowacji raczej nie zdążysz wciągnąć zanim AI Niemiec porobi na nią focusy, Rumunia jak najbardziej, bodaj gdzieś na workshopie jest nawet mod który poprawia ten aspekt w drzewku focusów Polski. Swoją drogą jak dobrze się przygotujesz to niejednokrotnie ludzie bronili się Polską przed Niemcami.
  • Odpowiedz
Mirki doradźcie, zastanawiam się nad kupnem tej gry ale zewsząd słyszę, że AI jest okropnie głupie. Czy mody poprawiają sprawę i czy waszym zdaniem warto kupować.
Edit: Jak coś to mam 450h w eu4 i jakieś 50 w hoi3 więc gry paradoxu trochę poznałem już.
#hoi4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TotalDisaster w obecnym formacie bym sie wstrzymal, jak kolega wyzej pisal beta, brak handlu, szpiegostwa itd s---------e konferencje pokojowe, gdzie w Twojej wojnie uczestnicza inni w ogole nie powiazani itd, nie wspominajac o mocnym spadku fps w late game. 2/10. Sory za chaos w odpowiedzi ale jestem na zakupach ;)
  • Odpowiedz
@Stachan:
Niemcy mają event i mają 3 decyzje: słowacja jako marionetka, cała czechosłowacja idzie do niemiec, słowacja idzie do węgier ( madziarzy dostają boosta do relacji i często wstępują po tym do osi).
  • Odpowiedz
@Svoboda: Steam Play znaczy, że możesz używać tej kopii na dowolnym systemie, a nie tylko na Windowsie lub Macu w zależności od pierwszej platformy instalacji. Niektóre gry były sprzedawane bez tego (np. Civ 4), przez co jak kopia była aktywowana na Windowsie, to na Macu już nie można było zainstalować, i vice versa, z powodu umów z dystrybutorami. Obecnie ten problem jest już praktycznie nie występuje.

Ale spojrzałem na stronę
vytah - @Svoboda: Steam Play znaczy, że możesz używać tej kopii na dowolnym systemie,...

źródło: comment_D5jVBN6SGbIw3ks2YaupChE7c02gCxCo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz