Chyba zbugowałem szkopów.
Robię sobie Wojtka, wypowiadam wojnę Czechosłowacji która się ciutkę przeciąga. W tym czasie Rzesza zaczęła robić cel na Sudety, ale zdążyłem podpisać konferencję nim go zrobili. I tu zaczyna się zabawa - Niemcy dalej robią cel, ale przerywają go po jednym dniu. I tak w kółko... Od roku... Byli tak przejęci tymi Sudetami, że nawet nie zainteresowali się przegrywającymi Węgrami, którzy dołączyli do osi.

I teraz nie wiem -
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podejście numer 7 i tym razem pociągnę wojne do końca, Polska vs ZSSR, wykroiłem już 1/5 terenów i "winter is coming" wstrzymam na czas zimy ofensywe i mam pytanie, na tych terenach które już zająłem mogę się normalnie budować czy po wojnie będą jakieś rozmowy pokojowe i dostanę tylko te tereny które uzasadniłem? #hoi4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3v0: To mocno rozbudowany mod do hoi 2 a teraz jest portowany do hoi iv.
Tak w skrócie to państwa centralne wygrały 1 wś i zabrały troszkę ziem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Powinni zrobić takiego moda, gdzie wszystkie kraje jakie tylko mogą powstać w grze, mogły istnieć jednocześnie nie będąc od samego początku w stanie wojny ze sobą, zaczynasz dowolnym z nich i rośniesz w siłę i prowincję, a nie Zjednoczone Królestwo, Francja czy ZSRR które zajmują pół świata i graj takim molochem( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chociaż może jest już coś takiego, tylko o tym nie wiem

#hoi4
S.....n - Powinni zrobić takiego moda, gdzie wszystkie kraje jakie tylko mogą powstać...

źródło: comment_C12s0OQLBP2pnLsymRkhh4ddsNid9VN0.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wraniak: Tu chodzi o bardzo niską jedność narodową w tej grze Państwa Franków, tak że wystarczy zająć Paryż dosłownie jednym spadochroniarzem, żeby się poddali (plus podśmiechujki z Trój-kolorwych, a każdy kolor to biały ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
Polecacie jakieś fajne mody ?
aktualnie mam
Coloured Buttons
No Mans Land
Clearer Unit Selection
HOI 4 UI Overhaul
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, poradźcie mi no jak właściwie robić kotły.
Moim problemem jest się przełamać przez linię, a potem na dodatek trzeba jeszcze dopilnować by domykając kocioł samemu nie zostać skotłowany.
Rady?
#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Primbledon: p--------j atomówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do przełamywania to najlepiej wjechać jakimiś szybkimi czołgami w miejsce gdzie na przykład nie ma żadnej dywizji bądź jest jakaś francuska i po prostu odcinasz jak najszybciej, za tym czołgiem możesz wysłać na przykład jakieś pojedyńcze dywizje piechoty aby patrzyły plecy czołgom
  • Odpowiedz
@kacpervfr: 60 Dywizji, ale walczą tylko te które mieszczą się na froncie, jak uderzasz z jednego kierunku to możesz obsadzić rozpiętość bojową na 80, przy 10 piechotach w składzie wartość masz 20, czyli na fakcie do walki wchodzi Tobie 40 piechoty a reszta to jest rezerwa, jak wróg ma jedną dywizję, ale może mieć podobną linie i jest okopany/zabunkrowany to będziesz walił głową w mur. Uderz z kilku kierunków i
  • Odpowiedz
@SDammtsg błagam, przestań pisać ZSSR, bo to jest bolesne
Pisz albo ZSRR - Związek Socjalistycznycy Repubik RADZIECKICH lub jak Cejrowsi ZSRS - Związek Socjalistycznych Republik SOWIECKICH.
  • Odpowiedz
  • 1
Czy to normalne że na początku gry niektóre państwa rozwiązują sobie całkowicie armię? Gram "ahistorycznie". #hoi4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@kacpervfr Właściwie nie wiem jak Japonia w kilka miesięcy mogła wypowiedzieć wojnę ZSRR, może coś z incydentem mandżurskim? Ja stworzyłem frakcję NATO, Francja sojusz francuski i dostali w------l od Osi, ja przyjąłem Etiopię do Frakcji i anektowałem Włochy. Trochę się dzieje.
  • Odpowiedz
  • 1
Mam pytanie do graczy #eu4 i #hoi4 . Ile kosztują dodatki do gier paradoxu w czasie ich premiery? Zastanawiam się nad tym czy kupić zwyczajną hoi4 dday edition czy edycję z season passem.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koniasz: Każdy bok prowincji ma 80 długości... jak masz gołą dywizję 9 regimentów to daje Ci 18 długości, czyli zmieścisz 4 dywizje, teraz jak dodasz regiment artylerii to rośnie o 3 i wtedy jedna dywizja nie może walczyć... Czyli optimum softataku do długości ataku jest 7 regimentów piechoty i 2 regimenty artylerii... Teraz aby nie tracić bonusów z doświadczenia dywizji potrzebujesz 2 rzeczy czyli szpitalu polowego (zmiesza spadek manpowera i
  • Odpowiedz
@Grajmzi:
Lekka: 3mot, 4 l.panc, 2 l.spg ( 150-200 soft, 45-60 hard, 12km/h)
Średnia: 3 zmech, 4 ś.panc, 2 l.spg (120 soft, 120 hard, 7.8 - 8.4 km/h)
Brygady ppanc: 3mech/zmot. 2 l/ś. niszczycieli czołgów, 1 l.spg ( na 12 dł ataku ok 100-120 soft i 200 hard)

Teraz jak dobijesz do doktryn dla mobilnych ( pierwsze drzewko ) to pod koniec do wszystkiego dodaj 100 ataku... I to na
  • Odpowiedz
  • 1
Czy jeżeli zakupię edycję pudełkową, to normalnie dostanę klucz na steam? #hoi4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach