• 1
O co chodzi z tą konwersją wyposażenia w #hoi4 ? Parę miesięcy przerwy mialem xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Traćcie pot nie krew, traćcie krew nie życie, zachowajcie głowę, a zachowanie pot, krew i życie.


Cytat słów Erwina Rommla znaleziony w #hoi4

Jeden z najbardziej fascynujących mnie dowódców II wojny światowej (oczywiście tylko ze względu na kunszt wojenny), który pełnię swoi umiejętności pokazał w czasie odwrotu po drugiej bitwie pod El Alamein.

Po
K.....m - > Traćcie pot nie krew, traćcie krew nie życie, zachowajcie głowę, a zachow...

źródło: comment_I7VAkNG0KPASYaK31ABhz8qgBIhtpv3C.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuno_Wittram pozwol, ze w takim razie polece ci przeczytac "Piechota Atakuje". Trzeba przyznac, zs ksiazka powstala jako dzielo propagandowe i w latwy i ciekawy sposob przedstawia losy Rommla podczas IWS. Lecz mimo to czyta sie ja niemal jak powiesc sensacyjna. Opisy i ryciny w niej zawarte pokazuja w sposob realistyczny bitwy jakie przyszlo mu stoczyc wraz ze szczegolowa analiza autora. Tym bardziej jest to wartosciowa pozycje w zestawieniu z jego pozniejszymi
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Gram włochami, zblobowałem na wschód zdobywając kilka krajów od Grecji po Czechosłowację. Generalnie potężne Włochy. Nie dołczałem do państw osi odrazu, chciałem poczekać aż Niemcy będą osłabieni i zdobyć całą Francję dla siebie. Dlatego gdy alianci zdobyli prawie całą zachodnią Rzeszę uderzyłem. W ciągu kilku miesięcy byłem pod Paryżem. Szybka kapitulacja i niespodzianka. Północna Francja, której portów chciałem użyć do destantu na Anglię, dostała się hitlerowi, a chwilę później południowa zmieniła się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli kupiliście cokolwiek od Paradoxu między 17 maja i dniem dzisiejszym (zalicza się do tego preordery #steeldivision ) NIE PŁACĄC DOLARAMI - PDX da wam grę lub 2 DLC za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads%2Fpricing-change-rollback-information-thread-latest-news-here.1031635%2F#post-23049884
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis #stellaris #paradoxinteractive #hoi4 #ck2 #crusaderkings2 #ck #magicka
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to prawda, że czołgi, samoloty i okręty mają wspólne statystyki dla wszystkich państw i np taki Tygrys niczym się nie różni od ISa?
#hoi4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Haz3L:
- podobna(rozgrywka głównie na mapie strategicznej) - jest
- mniej skomplikowana - jest
- prostszy i bardziej zrozumiały interfejs - jest

wobec tego nie rozumiem jak definiujesz podobna i prostsza jednocześnie
  • Odpowiedz
Millenium Dawn mnie jakoś nudzi i wrocilem na vanille. Jest taka sytuacja, ze moge miec za free jeden z DLC. Ktory byście wybrali i dlaczego?

#hoi4 #paradox

Który lepszy?

  • Together for Victory 55.2% (16)
  • Death or Dishonor 44.8% (13)

Oddanych głosów: 29

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzakNorris: TfV dodaje wiecej rzeczy. System autonomii, szpice, combat log, lend lease. DoD to tylko konwersja ekwipunku i licencje, ale za to drzewa focusow w ciekawszych regionie swiata, chociaz to juz kwestia subiektywna. Poza tym TfV jest drozsze, bo to pelnoprawny DLC, wiec wlasnie to bym wybral.
  • Odpowiedz
@LaRauxe: Jeżeli Węgry są faszystowskie to nie, ale wtedy możliwe że Niemcy lub Włosi będą gwarantować. Jeżeli są neutralne, to możliwe że Alianci też dadzą. No i dopóki napięcia są poniżej 25% to demokracje nie mogą gwarantować w ogóle. W ten sposób można spróbować sprzątnąć jeden lub dwa kraje zanim się zaczną problemy.
  • Odpowiedz
@JakisGosciu999: Nie będzie dobrego moda o zimnej wojnie, bo zimna wojna była o rozszerzaniu swojej strefy wpływów i szerzeniu ideologii, a wojny były toczone przez proxy. Hearts of Iron się do tego zwyczajnie nie nadaje. Polecam grę planszową Twilight Struggle.
  • Odpowiedz