Mirki co mi sie odwalilo wczoraj w #hoi4 to ja nawet nie... Niemcy juz pod koniec '39 zostały całkowicie zajęte przez Czechoslowacje, w tym czasie Francja już była komunistyczna. ZSRR przestalo istnieć w '43, teraz to... Łotwa (cześć terenów wziela Polska). A ja już 3 rok tłuke sie z Norwegami (Finlandia here), o kawałek ziemi na północy i sytuacja jest patowa. Zatrzymaliśmy się w jednym miejscu i siedzimy w okopach
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
ktoś zainteresowany jaki boost daje wymiana c2d e6300 na xeona L5410 bo właśnie zamówiłem xDDDDD?
na pewno będzie pokazane jak szybko upływa miesiąc gry w early i late gamie w #eu4 #ck2 i #hoi4
oprócz tego jakiś wot csgo i z jeszcze 2 inne tytuły
postaram się zrobić grafiki rodem z purepc ale z tym może być problem xDDD
chyba #pcmasterrace
na pewno będzie pokazane jak szybko upływa miesiąc gry w early i late gamie w #eu4 #ck2 i #hoi4
oprócz tego jakiś wot csgo i z jeszcze 2 inne tytuły
postaram się zrobić grafiki rodem z purepc ale z tym może być problem xDDD
chyba #pcmasterrace
- 5
#hoi4
Potrzebuje rady. Gram Argentyna. Zajalem Chile, ale do wojny wtracili sie jankesi. Chcialbym dalej prowadzic ekspansje na polnoc, ale jak tylko skieruje swoje wojsko pod polnocna granice to na plazy mojego kraju desantuje sie 1-2 oddzialow amerykanow.
Jaka taktyke przyjac do obrony kraju? Osobna armia czy pojedyncze oddzialy? Jak dziala ten rozkaz dla armi "garnizonowanie" Niby jednostki maja bronic rejonu a tylko sie rozbiegają.
I kolejna rzecz. Zalozmy ze
Potrzebuje rady. Gram Argentyna. Zajalem Chile, ale do wojny wtracili sie jankesi. Chcialbym dalej prowadzic ekspansje na polnoc, ale jak tylko skieruje swoje wojsko pod polnocna granice to na plazy mojego kraju desantuje sie 1-2 oddzialow amerykanow.
Jaka taktyke przyjac do obrony kraju? Osobna armia czy pojedyncze oddzialy? Jak dziala ten rozkaz dla armi "garnizonowanie" Niby jednostki maja bronic rejonu a tylko sie rozbiegają.
I kolejna rzecz. Zalozmy ze
- 0
@Grajmzi: ok dzieki ☺
- 0
@BlackError: Nie tracisz bonusu za przygotowanie. Bonus planowania znika powoli. Możesz dołączyć jednostki do rozkazu przez naciśnięcie ctrl + lewy przycisk myszy, jeśli dobrze pamiętam.
#hoi4
W edycji Field Marshal Przepustka sezonowa #1 - czyli rozumiem że ona daje passa tylko do DLC wydanych do jakieś konkretnej daty?
W edycji Field Marshal Przepustka sezonowa #1 - czyli rozumiem że ona daje passa tylko do DLC wydanych do jakieś konkretnej daty?
- 1
AI wymiata... wysłałi mi na pewną smierć 99 niszczycieli... a z tyłu było 11 pancerników (w tym Yamato i Musashi), 1 okręt liniowy i parę krązowników. Liczyłem na bitwę pancerników :D
#hoi4
#hoi4
źródło: comment_niw0S7rT6k9vBlrUJK2A5wgDZE8fzkxk.jpg
Pobierz@Pituch Masz za dużo lotniskowców na jednym obszarze przez co wydajność lotów bojowych spada prawie do zera. Ja zawsze brałem max. 2 lotniskowce, 3 ciężkie krążowniki i trochę osłony w postaci lekkich krążowników i niszczycieli. Siekali każdego kto się zbliżył. Z pancerników najlepiej zrezygnować bo lotniskowce są OP
- 0
@FranzAK: wysłałem całą flotę aby rozbić jankesów, w porpzedniej rozgrywce podzielilem flotę i mnie zabili.
@Pituch: Od pewnego czasu niemieckie AI jest durne jak cholera.
- Wysylanie wojsk do srodkowej Afryki (brak infrastruktury i potem zostaja nam na dlugie miesiące, bo poruszają się 1km/h)
- Wysylanie wojsk statkami w strone Indii mimo braku kontroli oceanow (wszystko jest zatapiane i ginie za darmo)
- Obsadzanie granicy z ZSRR jakas zalosnie niska liczba dywizji i desperacka obrona po kilku tygodniach od rozpoczecia wojny..
- Wysylanie wojsk do srodkowej Afryki (brak infrastruktury i potem zostaja nam na dlugie miesiące, bo poruszają się 1km/h)
- Wysylanie wojsk statkami w strone Indii mimo braku kontroli oceanow (wszystko jest zatapiane i ginie za darmo)
- Obsadzanie granicy z ZSRR jakas zalosnie niska liczba dywizji i desperacka obrona po kilku tygodniach od rozpoczecia wojny..
@CzakNorris: Ja jestem w osi Polską i Niemcy mają wojnę z ZSRR. Wysłali mi prośbę o dołączenia do wojny po stronie Japonii i Niemiec, ja odrzuciłem i teraz ZSRR stoi na mojej granicy i nie może przez nią przejść bo nie jesteśmy w stanie wojny xD
- 2
- 5
- 2
konto usunięte via Android
- 0
@rexar taniej wychodzi z kodem łowcygier
https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/wyprzedaz-gier-paradoxu-w-cdp-pl-2/#more-121618
https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/wyprzedaz-gier-paradoxu-w-cdp-pl-2/#more-121618
- 2
Nigdy nie wiedzialem dropu Niemiec na Anglie, robi AI cos takiego?
#hoi4
#hoi4
@LaRauxe: Raz grając Australią tak miałem, nawet Londyn zajęli.
- 1
AI szaleje
1940r: USA dołącza do wojny. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale w tym samym roku Adolf wypowiada wojnę ZSRR nie mając ŻADNYCH dywizji na granicy z nimi xD
#hoi4
1940r: USA dołącza do wojny. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale w tym samym roku Adolf wypowiada wojnę ZSRR nie mając ŻADNYCH dywizji na granicy z nimi xD
#hoi4
#hoi4
Jak wysoki jest próg wejścia w grę? Z gier paradoxu grałem tylko w stellaris
Jak wysoki jest próg wejścia w grę? Z gier paradoxu grałem tylko w stellaris
konto usunięte via iOS
- 2
@BlackError: wczoraj zakupilem, obejrzalem pare tutoriali i dalej nie ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a mam 1600h w eu4
- 1
@BlackError: i nalezy pamiętać aby dywizje miały 20 szerokości bojowej (max 40 ale to late game) i były uzbrojone na maxa. Ewentualnie jak się ma generała, który ma perka na rozpiętość to 22/44. W innych przypadkach są kary.
@ql00: co dokładnie chcesz wiedzieć?
@ql00: co dokładnie chcesz wiedzieć?
- 1
może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego grajać Japonią moje puppety ciągle dają mi wojsko? dobra, to fajnie, ale te ich armie to kupa xD
#hoi4
#hoi4
IJN vs US Navy ale im wybilem okrętów podwodnych. Niestety nie zdążyłem z odsieczą (drugi screen w komentarzu) #hoi4
źródło: comment_tRi4kwW9XmQsB38Dd9cKj0h0Zsp8Q0CP.jpg
Pobierz- 2
Dopiero zacząłem grać w hoi4, wcześniej grałem tylko w eu4. Moja pierwsza rozgrywka to ofc polska ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed wojna z ruskami i niemcami chciałem podbić czechy albo rumunie po fabryki i surowce, ale wypowiadam im wojnę i zaraz całe allies się zlatuje, to tak ma być? Na yt widziałem, że ludzie normalnie wypowiadają wojnę tym państwom i je annektują i heja. O co tu loto.
@finchx: Sprawdzaj World Tension, jeśli jest powyżej 25% to alianty gwarancje rozdajo i jest ciężko.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 20
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RobieInteres: Dayum... podobnie było w EU3 - niby dołączali do wojny, ale jeśli nie mieli wielokrotnie większej przewagi to tylko bronili swoich ziem i odbijali podbite
- 20

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@MojHonorToWiernosc: Serial. Kompania Braci.
@LibertyPrime: Też dobre XD

konto usunięte via iOS
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dlaczego jednostki zamiast przemieszczać się jakoś naturalnie to zapieprzają z jednego końca frontu na drugi zamiast do luki przemieścić jakieś bliższe jednostki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Albo dlaczego czasem z frontu w ogóle całkowicie znikają jednostki wroga, całkowita pustka i po kilku zdobytych prowincjach dopiero wracają. Ale okazuje się że to nad Renem nie wracają jednostki niemieckie tylko japońskie, Niemcy nie wiem gdzie zniknęli xD
A że Japończycy w Europie to w
Albo dlaczego czasem z frontu w ogóle całkowicie znikają jednostki wroga, całkowita pustka i po kilku zdobytych prowincjach dopiero wracają. Ale okazuje się że to nad Renem nie wracają jednostki niemieckie tylko japońskie, Niemcy nie wiem gdzie zniknęli xD
A że Japończycy w Europie to w


























#hoi4