Szkoda, że nie można upgradować zwodowanych już okrętów :( nie żeby to było tak jak z czoglami czy samolotami, że z automatu, by to robiło. Widziałbym to w taki sposób, że tworząc wersję rozwojową np. Yamato wz 1 kiedy nasz podstawowy okręt klasy yamato będzie w porcie to klikamy na upgrade i prze x czasu ulepszamy okręt.

#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki co mi sie odwalilo wczoraj w #hoi4 to ja nawet nie... Niemcy juz pod koniec '39 zostały całkowicie zajęte przez Czechoslowacje, w tym czasie Francja już była komunistyczna. ZSRR przestalo istnieć w '43, teraz to... Łotwa (cześć terenów wziela Polska). A ja już 3 rok tłuke sie z Norwegami (Finlandia here), o kawałek ziemi na północy i sytuacja jest patowa. Zatrzymaliśmy się w jednym miejscu i siedzimy w okopach
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś zainteresowany jaki boost daje wymiana c2d e6300 na xeona L5410 bo właśnie zamówiłem xDDDDD?
na pewno będzie pokazane jak szybko upływa miesiąc gry w early i late gamie w #eu4 #ck2 i #hoi4
oprócz tego jakiś wot csgo i z jeszcze 2 inne tytuły
postaram się zrobić grafiki rodem z purepc ale z tym może być problem xDDD
chyba #pcmasterrace
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4
Potrzebuje rady. Gram Argentyna. Zajalem Chile, ale do wojny wtracili sie jankesi. Chcialbym dalej prowadzic ekspansje na polnoc, ale jak tylko skieruje swoje wojsko pod polnocna granice to na plazy mojego kraju desantuje sie 1-2 oddzialow amerykanow.
Jaka taktyke przyjac do obrony kraju? Osobna armia czy pojedyncze oddzialy? Jak dziala ten rozkaz dla armi "garnizonowanie" Niby jednostki maja bronic rejonu a tylko sie rozbiegają.

I kolejna rzecz. Zalozmy ze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackError: Nie tracisz bonusu za przygotowanie. Bonus planowania znika powoli. Możesz dołączyć jednostki do rozkazu przez naciśnięcie ctrl + lewy przycisk myszy, jeśli dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
#hoi4
W edycji Field Marshal Przepustka sezonowa #1 - czyli rozumiem że ona daje passa tylko do DLC wydanych do jakieś konkretnej daty?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch Masz za dużo lotniskowców na jednym obszarze przez co wydajność lotów bojowych spada prawie do zera. Ja zawsze brałem max. 2 lotniskowce, 3 ciężkie krążowniki i trochę osłony w postaci lekkich krążowników i niszczycieli. Siekali każdego kto się zbliżył. Z pancerników najlepiej zrezygnować bo lotniskowce są OP
  • Odpowiedz
@Pituch: Od pewnego czasu niemieckie AI jest durne jak cholera.
- Wysylanie wojsk do srodkowej Afryki (brak infrastruktury i potem zostaja nam na dlugie miesiące, bo poruszają się 1km/h)
- Wysylanie wojsk statkami w strone Indii mimo braku kontroli oceanow (wszystko jest zatapiane i ginie za darmo)
- Obsadzanie granicy z ZSRR jakas zalosnie niska liczba dywizji i desperacka obrona po kilku tygodniach od rozpoczecia wojny..
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Ja jestem w osi Polską i Niemcy mają wojnę z ZSRR. Wysłali mi prośbę o dołączenia do wojny po stronie Japonii i Niemiec, ja odrzuciłem i teraz ZSRR stoi na mojej granicy i nie może przez nią przejść bo nie jesteśmy w stanie wojny xD
  • Odpowiedz
AI szaleje

1940r: USA dołącza do wojny. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale w tym samym roku Adolf wypowiada wojnę ZSRR nie mając ŻADNYCH dywizji na granicy z nimi xD

#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackError: i nalezy pamiętać aby dywizje miały 20 szerokości bojowej (max 40 ale to late game) i były uzbrojone na maxa. Ewentualnie jak się ma generała, który ma perka na rozpiętość to 22/44. W innych przypadkach są kary.

@ql00: co dokładnie chcesz wiedzieć?
  • Odpowiedz
może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego grajać Japonią moje puppety ciągle dają mi wojsko? dobra, to fajnie, ale te ich armie to kupa xD

#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dopiero zacząłem grać w hoi4, wcześniej grałem tylko w eu4. Moja pierwsza rozgrywka to ofc polska ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed wojna z ruskami i niemcami chciałem podbić czechy albo rumunie po fabryki i surowce, ale wypowiadam im wojnę i zaraz całe allies się zlatuje, to tak ma być? Na yt widziałem, że ludzie normalnie wypowiadają wojnę tym państwom i je annektują i heja. O co tu loto.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego jednostki zamiast przemieszczać się jakoś naturalnie to zapieprzają z jednego końca frontu na drugi zamiast do luki przemieścić jakieś bliższe jednostki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Albo dlaczego czasem z frontu w ogóle całkowicie znikają jednostki wroga, całkowita pustka i po kilku zdobytych prowincjach dopiero wracają. Ale okazuje się że to nad Renem nie wracają jednostki niemieckie tylko japońskie, Niemcy nie wiem gdzie zniknęli xD

A że Japończycy w Europie to w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach